Maj 18, 2024, 00:12:02 am

Autor Wątek: Frezarka CNC  (Przeczytany 6412 razy)

Offline vlad

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 62
    • Zobacz profil
Odp: Frezarka CNC
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 17, 2013, 19:10:36 pm »
Mógł byś pokazać swoją maszynę i prace nią wykonane ??
Nie jest to maszyna diy, jak Twoja, ale jeśli sobie życzysz, to proszę uprzejmie :)
Wrzeciono jakby znajome ;) -  Kress 1050W, pole pracy 150cm (szerokość) na 120cm (długość).
Blat tworzy płyta wiórowa, a to co widać na nim, to płyta montażowa ze sklejki do liter podświetlanych (wykorzystuję ją czasem do  frezowania nieprzelotowego)- i to jedyne diy na zdjęciu. Chociaż nie, jest jeszcze stół pod ploter, ale jego wykonanie jest takie, że chyba lepiej pominąć go milczeniem, zresztą, był juz na tym forum temat o nim :)

Maszynę wykorzystuję przede wszystkim do cięcia kształtów z plexi i pcv, więc zdjęć z tych prac chyba nie ma sensu tu zamieszczać. Pracę w 3d (a tak naprawdę do 2,5d) w drewnie i drewnopochodnych dopiero zaczynam, więc nie ma jeszcze się czym chwalić, ale jeśli sobie życzysz, to zaraz zrobię jakąś galerię, żeby tu nie robić bałaganu

Offline vlad

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 62
    • Zobacz profil
Odp: Frezarka CNC
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 17, 2013, 19:55:01 pm »
Właśnie zamieściłem w galerii kilka prac.

Offline JarekO

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2280
  • Centrum dowodzenia
    • Zobacz profil
    • Domidrewno.pl
Odp: Frezarka CNC
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 17, 2013, 20:05:18 pm »
Fajnie, że temat cnc nie jest Wam obcy ;) Ja będę raczkować dopiero... ;) Jeszcze małe zmiany robimy w śrubach i na dniach ruszamy z budową DiD CnC ;)
----------------------------------------
Pozdrawiam
Jarek

Offline wojcinskimichal

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 14
    • Zobacz profil
Odp: Frezarka CNC
« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 17, 2013, 21:21:57 pm »
No bardzo ładne prace. Frezarka sporych rozmiarów.
A co do wrzeciona to przy mniejszych średnicach frezu 5 mm przy pracy w drewnie jest ok ale już przy większych trzeba ograniczać szybkość posuwu bo niestety brakuje mocy. Na allegro widziałem tez niemieckie wrzeciona o mocy 1800W  także gdy będę na niej więcej pracował  bedzie trzeba zainwestować.  Trochę mam obawy przed wrzecionami z falownikiem chłodzonymi wodą w jakiejś rozsądnej cenie to tylko chińskie a nie wiadomo jakiej to bedzie jakości.

Fajnie, że temat cnc nie jest Wam obcy ;) Ja będę raczkować dopiero... ;) Jeszcze małe zmiany robimy w śrubach i na dniach ruszamy z budową DiD CnC ;)
 

Nie tylko starymi technikami pracy stolarz żyje :) trzeba też trochę nowej technologij.  Mam nadzieje że będą jakieś zdjęcia z realizacji.
A z jakiego materiału bedzie wykonana maszyna ??

Offline JarekO

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2280
  • Centrum dowodzenia
    • Zobacz profil
    • Domidrewno.pl
Odp: Frezarka CNC
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 17, 2013, 22:19:58 pm »
Całość będzie ze sklejki 36 i 54 mm, czyli taki mały sklejkowy pancernik ;)
----------------------------------------
Pozdrawiam
Jarek

Offline Mack

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 90
  • Mack
    • Zobacz profil
Odp: Frezarka CNC
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 23, 2013, 10:36:58 am »
jeśli chcecie się czegoś więcej dowiedzieć na temat cnc to jest fajne forum : www.cnc.info.pl jest tam sporo SAM-ów, tzw. drewniaków, są też inne konstrukcje no i rzesza forumowiczów którzy podzielą się wiedzą bądź konstruktywną krytyką :)

Offline JarekO

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2280
  • Centrum dowodzenia
    • Zobacz profil
    • Domidrewno.pl
Odp: Frezarka CNC
« Odpowiedź #21 dnia: Grudzień 30, 2013, 22:50:56 pm »
wiemy, wiemy ;) domidrewno też tam jest ;)
----------------------------------------
Pozdrawiam
Jarek