Kwiecień 18, 2024, 19:55:37 pm

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Mcgyver

Strony: [1] 2 3 ... 25
1
Sprzedam / Pokrętło zegarowe Hammer / Felder
« dnia: Marzec 08, 2020, 22:56:33 pm »
Sprzedam pokrętło zegarowe do strugarki/pilarki/frezarki Hammera. Kompletne czyli aluminiowa obudowa + wkład z zegarem. Stan - jak nowe bez jakichkolwiek śladów użytkowania. Było zamontowane na wrzecionie frezarki w mojej B3, ale nigdy go nie używałem więc postanowiłem je sprzedać.
Moim zdaniem najbardziej użyteczne do strugarki - mam i nie wyobrażam sobie ustawiania strugania bez niego.
Nówka w felderze kosztuje nieco ponad 520zł+ pakowanie + przesyłka, ja proponuje 400zł+ przesyłka

2
Sprzedam / Odp: Strugarko grubościówka Holzstar ADH 26C
« dnia: Luty 03, 2020, 15:34:50 pm »
Strugarka została u mnie na wiosce

3
Pilarki / Odp: Wybór piły taśmowej z niższej/średniej półki cenowej
« dnia: Październik 31, 2019, 20:26:06 pm »
Z niższej półki cenowej proponuje poszukac używanej Makity LB1200F. Bardzo dobrzre wspominam tą maszyne. Silnik wystarczajacy na ciecie nawet grubszych elementów ale przede wszystkim - jest precyzyjna a na tym chyba najbardziej każdemu zalezy

4
Sprzedam / Odp: [S] Grubościówke Dewalt DW733
« dnia: Październik 22, 2019, 08:50:28 am »
Niestety juz dawno sprzedana. Na chwile obecna na sprzedaz mam taka:
https://www.olx.pl/oferta/strugarka-strugarko-grubosciowka-holzstar-adh-26c-CID628-IDBWVm8.html

5
Pilarki / Odp: Hammer b3 montaż podcinaka - pomocy
« dnia: Październik 20, 2019, 07:44:35 am »
Odświeze temat, moglby ktos zamiescic fotki z montazu podcinaka? Za jakis czas czeka mnie taka sama operacja i warto by bylo wiedziec co i jak ma byc skrecone

6
Sprzedam / Odp: Strugarko grubościówka Holzstar ADH 26C
« dnia: Październik 17, 2019, 09:21:42 am »
Wezmę za 2 000zł
chyba żartujesz :o

7
Sprzedam / Strugarko grubościówka Holzstar ADH 26C
« dnia: Październik 17, 2019, 08:45:02 am »
Jak w temacie sprzedam swoją strugarko grubościówkę Holzstar ADH 26C. Strugarka w bardzo dobrym stanie jestem pierwszym włascicielem od nowości. Silnik jednofazowy szerokosc strugania 26cm. Dodatkowo dorobione kółeczka i szufladka na dole. Wał strugarski 3 nozowy (dodaje gratis dodatkowy komplet noży). Pokrętło zegarowe do dokładnego ustawiania grubosci struganego materiału.
 
Cena jak mnie interesuje to 4500zł do rozsądnej negocjacji. Preferuje odbiór osobisty ale w ostateczności moge wyslac na palecie.

Dane techniczne    ADH 26C
 Wymiary stołu wyrówniarki (dł.xszer.)    1 120 x 275 mm
 Wymiary stołu grubiarki (dł.xszer.)    545 x 258 mm
 Wysokość robocza                            830 mm
 Min./Maks. wys. robocza grubiarki    5 – 225 mm
 Maksymalna grubość zbioru            3 mm
 Średnica wałka strugarki Ø            70 mm
 Ilość noży                                         3
 Prędkość obrotowa wału strugarki    5 200 min-1
Prędkość posuwu                            5,5 m/min
 Moc silnika                                    1,7 kW / 230 V
 Wymiary (dł. x szer. x wys.)            1 120 x 630 x 960 mm
 Waga                                            170 kg

8
Strugi / Odp: Holzstar ADH 26C - ktoś, coś...?
« dnia: Październik 13, 2019, 22:11:16 pm »
Po czasie jest calkiem spoko. Kupiłem konkretne noże i na podstawie filmów Jarka ustawiłem pierwszy raz w jakies 30 minut. Pracowałem troche na olchowych deskach - powyręcanych - wiadomo jak to olcha i dało rade je prostowac. W zwiazku z potrzeba szerszego strugania maszyna jest na sprzedaż. Wiecej info na PW.

9
Sprzedam / [S] Grubościówke Dewalt DW733
« dnia: Sierpień 14, 2019, 22:41:38 pm »
Z braku miejsca w garażu jestem zmuszony sprzedać swoją grubościówkę Dewalta DW733. Maszyne kupiłem nową, używałem niewiele bo niedługo później kupiłem większą strugarko grubosciówke Holzstara ADH 26C. Stan idealny, noże oryginalne jeszcze nie ostrzone chociaż na upartego mozna by bylo je naostrzyc (zostawiaja chyba ze dwie kreseczki). Sprzedaje cały komplet w oryginalnym kartonie.
Cena jaka mnie interesuje 2000zł do negocjacji
Odbiór osobisty lub wysyłka kurierem
kontakt PW lub tel. 512 087 643

10
Ciekawa propozycja małej formatówki od Recorda:
https://www.agencja-amk.pl/ts250rs-pilarka-tarczowa-z-stolem-formatowym-tarcza-250-mm-dl-ciecia-1225-mm-230v.html
Ciekawe tylko jak bedzie sie zachowywał silnik, przy mocy 1,5kW nie jest to za duzo

11
Mam Holzstara ADH26c i bardzo sobie ją chwalę. W takiej cenie maszyna rewelacyjna nie wymagajaca kalibracji stołów ani zadnych dodatkowych czynnosci - po prostu wyjmujesz z kartonu składasz i strugasz

12
SAM'y / Odp: Szafka do frezarki górnowrzecionowej
« dnia: Maj 06, 2019, 08:05:28 am »
Wprowadziłem kilka zmian i ostatecznie szafka wyglada tak jak poniżej. Spisuje sie swietnie, nie zamieniłbym ja na zadna inna.

13
Strugi / Odp: Holzstar ADH 26C - ktoś, coś...?
« dnia: Styczeń 27, 2019, 09:57:40 am »
Ja mam też dewalta D733 ale prawde mowiac teraz wole Holzstara. Pracuje bardziej płynnie i sam bez problemu wciaga materiał czego nie zawsze mogłem powiedziec o dewalcie. Zastanawiam sie nawet nad sprzedazą Dewalta. Nie zmienia to faktu że Holzstar to chinczyk ale moim zdaniem w miare przyzwoicie wykonany i nie wymagajacy godzin pracy przy ustawianiu po wypakaowaniu.

14
Strugi / Odp: Holzstar ADH 26C - ktoś, coś...?
« dnia: Styczeń 25, 2019, 08:27:44 am »
Nikt nie odpowiedział wiec odpowiem sobie sam, może komus sie przyda.
Zacznijmy od poczatku.
Dwa lata temu zaczynając przygodę ze stolarstwem na wieksza skalę zakupiłem grubosciowke Dewalt DW733. Maszynka sprawuje sie bardzo dobrze struga gładko. Po jakimś czasie zaczęło mi brakować typowej wyrówniarki. Na wiosce mam obrabiarkę DYMB z kompletem przystawek. Niestety troche sie zraziłem do tej maszyny, głównie przez nieudany mechanizm pociągowy w grubosciówce ktory nie dawał rady wciagac materiału nawet przy niewielkiej grubosci strugania. Do tego aluminiowe kółeczka ktore bardzo szybko sie zjeżdzały i kosztowały nie mało. Zakup DYMY odpadał bo nawet w najnowszej wersji C oprócz szerszego paseczka i o kilka mm szerszych kółek nic nie zmieniono.

Przejrzałem wiele strugarek i oczywiście moim marzeniem był Hammer A3-26. Niestety zakup obrabiarki za ponad 10 tys zł do  amatorskiej zabawy to troche za drogo.

O chińskich strugarkach można przeczytać wiele, ale niestety nie wiele dobrego. Zaczynajac od malutkich typu Scheppach przez Bernardo i inne wynalazki z kazda był jakis mniej lub bardziej złożony problem.
Chciałem zakupić nieco większą strugarkę ktora stabilnie stałaby na podłodze bez koniecznosci dorabiania szafek, podstaw itp. Jakoś nie przypadły mi do gustu strugarki ktore w opcji grubosciowki maja odchylane oddzielnie oba stoły na boki. Moim zdaniem oddzielenie obu stołów jeszcze bardziej wpływa na rozregulowywanie sie maszyny.
Przypadkiem znalazłem rozwiazanie zbliżone do Hammera, czyli podnoszenie obu stołów jednoczesnie na bok. Taką opcję ma własnie strugarka Holzstar ADH 26C. Maszyna kosztuje mniej niz połowę tego co Hammer (przy takiej samej szerokosci wałka) wiec postanowiłem zaryzykowac i ją kupić.
Chciałem wersję z silnikiem siłowym ale jako że trzeba by było na taką wersje czekac ponad 12 tygodni wybrałem jednofazową. Dodam tylko że moc obu silnikow jest taka sama.
Mam dosć mało miejsca w warsztacie dlatego też wybrałem konkretnie najmniejszą wersję z 26cm wałkiem.
Strugarka przyjechała ma palecie opakowanej sklejkowymi sciankami. Pierwsze wrażenie - bardzo ciężka i stabilna konstrukcja. Masa całosci wynosi około 170kg - nie łatwo było ja wtaszczyć przez próg do warsztatu.
Po rozpakowaniu czas na oględziny. Blaty górne żeliwne, dość masywne i równe!. Blat grubosciówki również z odlewu. Wał strugarki ma 3 noże o wymiarach 260x25x3mm. I tu pierwsze rozczarowanie - noże były fabrycznie wyszczerbione na koncach. Nie było to jakies bardzo znaczne wyszczerbienie ale gładzi na pełnej szerokosci nie dało sie uzyskać. To nic - oddałem je do ostrzenia i w miedzyczasie zamowilem nowy komplet ktory znajomy wykonał z szerszych ale juz zużytych nozy.
Przyszedł czas na pierwszy rozruch i test. Maszyna po właczeniu startuje powoli, rozpędzajac sie płynnie do maksymalnej predkosci w kilka sekund. Bardzo miło zaskoczył mnie hałas a własciwie jego brak. Mimo zwykłego wału strugarka jest bardzo cicha, bez  porównania do Dewalta.
Przykładnica montowana jest na dodatkowej blasze przykrecanej do górnych stołów. Sama przykładnica to profil aluminiowy. Całosć jest bardzo sztywna i nawet kąty zaznaczone na podziałce sie zgadzają. Mocowanie jest dość szeroko co zapewne pozytywnie wpływa na jej stabilnosc. Podczas strugania nie zauważyłem żadnych niepokojących odchyleń.
Test strugania przeprowadziłem na kawałku dylika ze świerku o wymiarach 5x12cm. Dodam tylko że struganie wykonałem przed wymianą noży na oryginalnych, fabrycznie ustawionych. Nie dotykałem także śrub regulacyjnych blatów - strugałem tak jak maszyna przyjechała.
Efekt jest taki ze przy struganiu od góry powierzchnia bardzo ładna i równa. Nie zauważyłem takze podciecia na koncu materiału. Najpierw przestrugałem szerszy bok, potem przykładajac go do culagi ostrugałem węższy pod kąt 90 stopni. Wyszło bardzo dobrze, kat zachowany, przykładnica nie odchylała się.
Kolejna próba - grubosciówka. po obu stronach maszyny sa dźwignie ktore odblokowują  blat i pozwalają na jego podniesienie. Jednym ruchem ręki obracamy osłonę odciągu i do roboty. Przy struganiu szerokosci 12cm na obu koncach równica pomiaru wyniosła 0,04mm. Jak dla mnie taka wartość jest jak najbardziej akceptowalna. Podziałka na skali zgadzała sie z gruboscia strugania. Bardzo spodobał mi sie licznik przy pokrętle regulacji wysokosci. Dzieki niemu nie trzeba ciągle zerkać na salę.
Do maszyny nie były dołaczone żadne stopki ale od dołu sa otwory do ktorych mozna zamocowac podpórki. Ja przykręciłem do niech kółeczka z szaf telekomunikacyjnych - takie szerokie podwójne przystosowane do duzych obciazen. Spisują sie swietnie tylko że nie maja hamulca wiec przy struganiu wiekszych elementów maszyna moze "odjechac"
Z tego co udało mi sie znaleść jest dostępna specjalna podstawa jezdna ktora da sie dopasowac takze do tej maszyny. Kosztuje nieco ponad 200zł ma z tyłu kółka stałe a z przodu podnoszone.

Podsumowując za cene jaką kosztowała ta maszyna uważam ze warto ja kupić. Wiadomo ze nie jest to hammer ale jakość nie jest zła. Dla amatora czy hobbysty w zupełności wystarczy a jakośc strugania jest zadowalająca nawet w egzemplarzu bez zadnych modyfikacji
Na koniec kilka zdjęć


15
Znalezione w sieci / Odp: Strugarko-grubościówka
« dnia: Styczeń 23, 2019, 22:51:08 pm »
Ja wolałbym scheppacha niż to coś. Przynajmniej jak sie cos zepsuje czesci mozna dokupic a tu? Raczej słabo...

Strony: [1] 2 3 ... 25