Maj 17, 2024, 06:10:38 am

Autor Wątek: Kompresor i pistolet  (Przeczytany 10677 razy)

arecki1338

  • Gość
Kompresor i pistolet
« dnia: Październik 14, 2016, 06:55:09 am »
Bez zbednego pisania. Poszukuje kompresora 50l z pistoletem do polakierowania od czasu do czasu pojedynczych elementow mebli. Mozecie polecic cos, co sami uzywacie i jest sprawdzone? Na wszelkich forach o lakierowaniu zdania sa tak podzielone, ze nic z tych informacji nie moge wyciągnąć.

m_kola

  • Gość
Odp: Kompresor i pistolet
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 14, 2016, 07:16:43 am »
Krótko: mam 50l makteka. Pomalowałem masę drewna na płot, huśtawki, barierkę na taras. Da się i do sporadycznego malowania starczy.
Teraz jednak bym poszedł w coś mocniejszego bo do narzędzi brakuje powietrza zdecydowanie. Jeśli budżet Ci pozwoli szukaj z silnikiem dwutłokowym. Jeśli nie to jak wyżej ;)

arecki1338

  • Gość
Odp: Kompresor i pistolet
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 14, 2016, 07:23:57 am »
no wlasnie celuje w maktek sky50, ma 2 tloki, na filmiku widzialem ze daje generalnie rade. A jaki pistolet do niego?

m_kola

  • Gość
Odp: Kompresor i pistolet
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 14, 2016, 07:50:55 am »
Ja mam jakiś lvlp ale nawet już nie pamiętam gdzie kupowałem. Zgaduję że to mógł być leroy albo inna castorama

Offline pablo8704

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 200
  • Robię co mogę...
    • Zobacz profil
    • Budowa domu systemem gospodarczym
Odp: Kompresor i pistolet
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 14, 2016, 08:25:52 am »
jakim budżetem operujesz? ja mam kompresor 50l - firmy nie pamiętam, mało znana, Polska. Co prawda teraz to już nią nic nie pomaluję bo 2 lata temu miała awarię i po naprawie nie powróciła do pełni sił. Znajomy znów ma dobrej firmy 50l ale twierdzi że musi zmienić na mniejszy baniak ale za to na sprawniejszą - głównie chodzi o transport jej.
Osobiście poszedł bym w coś takiego:
http://allegro.pl/sprezarka-kompresor-capral-v3-600-l-min-100l-230v-i6370979792.html
nie chodzi mi tu o firmę ale o 3 tłoki, silnik "na pasku" a nie bezpośrednio.
Zapraszam na mojego bloga: www.majsterkowanie24.blogspot.com
jak również do śledzenia budowy naszego domu: www.bababuduje.eu
Nasz kanał na YT: www.youtube.com/c/bababuduje

arecki1338

  • Gość
Odp: Kompresor i pistolet
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 14, 2016, 08:42:01 am »
niby ok,  tylko to juz jest 100l, co oznacza dosc znaczne gabaryty, kosztuje okolo 500 pln drozej niz sky50.

Marcin M

  • Gość
Odp: Kompresor i pistolet
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 14, 2016, 15:49:08 pm »
Sky50V Mkteca, dwutłokowy, dobry, sam zbieram na niego bo sporo poszperałem o nim w necie. A pistolet SICO - nic lepszego w tej cenie nie znajdziesz. Sporo tematów na forum o tym było i generalnie pistolet polecany i zachwalany.

arecki1338

  • Gość
Odp: Kompresor i pistolet
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 14, 2016, 17:25:55 pm »
no to ok, zostane przy sky50, pistolet sico i tu nastepne pytanie. Jaka wersje bronze, gold? I jaka dysza do lakierow i bejcy?

Offline szakal

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 17
    • Zobacz profil
Odp: Kompresor i pistolet
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 15, 2017, 11:05:23 am »
Witam zależy jakie powierzchnie będziesz malował ja jak maluje schody czy drzwi to do bejc mam 1.4, a do lakierów 1.8 ale bejca też  na tym  pójdzie

Offline krzyś48

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 4576
    • Zobacz profil
Odp: Kompresor i pistolet
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 15, 2017, 11:35:49 am »

Cytat: szakal w Styczeń 10, 2016, 17:00:11 pm
witam nie wiem z czym macie problem


Zapomniał kolega odwiedzić
http://forum.domidrewno.pl/przedstaw-sie-na-did/
Dziękujemy ;)
Cytat: szakal w Styczeń 11, 2016, 20:06:14 pm
krzyś48 nic nie zapomniałem poprostu wstydliwy jestem
Czyli postanowiłeś w pewnym sensie" nas" olać ,i przejść do porządku dziennego, tak jak autor wątku  :-\
przykre :(

nikogo nie olewam
A jednak >:(
Zgodziłeś się na zasady panujące na forum,a olewasz regulamin ???

4 Krok kolejny to wpis w dziale http://forum.domidrewno.pl/przedstaw-sie-na-did/. Kilka słów o sobie w zupełności wystarczy, a innym forumowiczom zdecydowanie pomoże to odnaleźć na forum snycerza, tartacznika, operatora CNC itp.

Kto ty jesteś ??? Polak mały...

mily68

  • Gość
Odp: Kompresor i pistolet
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 15, 2017, 14:29:02 pm »
Krzyś nie obrażaj Polaków.
@szakal - nie rób z siebie buraka i chama bo wygląda mi na to, że jesteś spoko gość. Niepotrzebnie się "usztywniasz". Mamy na tym forum pewne zasady które wszyscy akceptują. Tych co nie chcieli już tu nie ma.

Offline krzyś48

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 4576
    • Zobacz profil
Odp: Kompresor i pistolet
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 15, 2017, 18:03:17 pm »
Hm...nie chciałem nikogo obrażać
Myślę że nie piszemy(rozmawiamy) z dzieckiem ???
Nie nalegam(y) żeby podawać dane wrażliwe,ale parę słów można napisać ???
Pozdrawiam :)
I jak zawsze,wierzę w ludzi,tylko trzeba jakoś dotrzeć ;)


Offline wiech50

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 147
    • Zobacz profil
Odp: Kompresor i pistolet
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 24, 2018, 14:39:46 pm »
Ja mam jakiś lvlp ale nawet już nie pamiętam gdzie kupowałem. Zgaduję że to mógł być leroy albo inna castorama

Właśnie rozglądam się za takim pistoletem, możesz podać firmę i model (o zdjęciu i cenie nie wspomnę).
I jeszcze wielkość dyszy - potrzebuję 0,8 mm. Do małych elementów i zaprawek.
Mam kompresor zrobiony z dwóch agregatów od lodówki i nie mam zbyt wielkiej wydajności powietrza.
Wiesiek

Offline DawidG-ce

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
Odp: Kompresor i pistolet
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 16, 2018, 21:33:52 pm »
Po 5 latach lakierowania jednym pistoletem polecam pistolety Iwaty AZ3, stosuję dysze 1.5 /1.7/ 2.0. Nakładam głównie bejce i bezbarwne wierzchnie/ podkłady/ izolanty na drewno lub fornir. Do metalu alkidy i chlorokauczuki.  Zalety to głównie świetna jakość wykonania, bardzo dobra regulacja i doskonała aplikacja, cena również w stosunku do pistoletów tej półki bardzo korzystna. Co istotne cena dyszy wraz z igłami również dużo korzystniejsza niż u konkurencji np.De.... Minus to zdecydowanie spotykane problemy z jakością nowych dysz , zdarzają się buble (nie domykają) lecz z reklamacjami nie ma problemów. Poza tym śmiało polecam.

Offline krzychu95

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 129
    • Zobacz profil
Odp: Kompresor i pistolet
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 19, 2018, 22:42:51 pm »
Słyszałem ze Airpress HL 420-50 z Castoramy ma dobre wyniki. Również 2 tlokowy