Realizacje krok po kroku > Krok po kroku (realizacje własne)

domek narzedziowy 4x3m

(1/2) > >>

tomaxcr:
Witam wszystkich, chciałbym się podzielić swoim pomysłem i zapytać was o zdanie. :)

Planuje budowę domku narzędziowego, nie duży, bo 4x3m, na płycie, która już jest wylana; drzwi 90, bez okna, pokrycie blachodachówką, kąt nachylenia dachu 35 stopni. Wysokość całkowita ok. 3.9m; dach obity OSB 12mm, elewacja deskowanie, bez ocieplenia ścian i dachu. Rygle na ścianach oczywiście będą.

zdjęcie w załączniku, nie umiem wstawić w wiadomości  :-\

Konstrukcja: słupki, podwalina, oczep, słupy kalenicy - c24 45x95mm; Krokwie - 60x140; płatew kalenicowa 60x140 podwójne.

Rozstaw słupków i krokwi jak widać. Oczywiście na tylnej ścianie nie ma słupków na rysunku, ale oczywiście będą. Budynek stawiany w 1 strefie wiatru i 3 strefie śniegu. Wiatry dość silne od strony frontu.

Moje wątpliwości, czy jętki są konieczne?
Czy mają sens miecze przy kalenicy?

Dzięki za każdy glos.

Lirorobert:
Witam.
Czy planujesz dać płyty OSB na ściany?

tomaxcr:
Od środka nie wiem, od zewnątrz wiadomo wiatroizolacja i deska, będą oczywiście rozpórki miedzy słupki, i zastrzały

Lirorobert:
Jętki to bym dał.
Na ściany od zewnątrz dałbym płyty OSB3, izolację i deskowanie. Płyty OSB ustabilizują konstrukcję i zapobiegną ryzykowi położenia domku przy silnym wietrze.

tomaxcr:
Dzięki, wezmę pod uwagę :) trochę zmieniam przekroje, wychodzi z obliczeń ze bardziej płaca sie krokiew 45x145, a im wyższa tym chyba lepiej

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej