Maj 15, 2024, 21:05:03 pm

Autor Wątek: Dewalt DW733 noże  (Przeczytany 1246 razy)

Offline Sosenek

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
Dewalt DW733 noże
« dnia: Lipiec 21, 2023, 09:06:04 am »
Witam wszystkich.
Od trochę ponad dwóch tygodni posiadam tę maszynkę i już tracę siły i nadzieję, że uda mi się coś na niej zrobić. Mam trzy komplety oryginalnych noży Dewalt do tej grubościówki i wszystkie szlag trafił, wyszczerbiły się strasznie. Noże pojechały do ostrzenia, wczoraj założyłem pierwszy komplet, było w miarę ok na kilku deskach. Dzisiaj od niechcenia puściłem jedną deskę świerkową i znowu wyszczerbienia. Czy te noże są tak kiepskiej jakości, czy mi się trafiły jakieś wadliwe egzemplarze? Dodam, że patrzę co strugam i nie puszczam desek z syfem typu piach itp.

Już myślę nad kupnem zamienników Falke niemieckich z eBay, bo nie mam zamiaru pchać się w Dewalta jeśli tak dalej to będzie wyglądać.

Online Lirorobert

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 7562
    • Zobacz profil
    • Lirorobert
Odp: Dewalt DW733 noże
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 23, 2023, 09:00:44 am »
Możesz wrzucić zdjęcie noży?
Niestety takie było moje odczucie z nożami oryginalnymi. Za szybo się tępią.
Napisz do producenta.
Drewno świerkowe ma sporo sęków, są twarde i nóż może się uszczerbić.

Offline Sosenek

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
Odp: Dewalt DW733 noże
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 25, 2023, 06:31:43 am »
https://zapodaj.net/plik-9yZEZ4DNOG

Widać gołym okiem wyraźne wyszczerbienia. Nie ukrywam, że mógł je spowodować jakiś mały sęk, ale mimo wszystko wydawało mi się, że takie noże powinny wytrzymać trochę więcej.

Co do ostrości nowych noży, to z początku byłem zadowolony, ale po kilkunastu deskach również szybko się tępiły.

Offline zarekl

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 310
    • Zobacz profil
Odp: Dewalt DW733 noże
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 26, 2023, 09:29:56 am »
Jeśli grubościówka w wersji type 2 to wystarczy naostrzyć noże i ustawić. Nowe noże nie muszą być z otworami jak oryginalne. Można też używać standardowych płaskich noży, trzeba tylko wymienić śrubki, które podpierają noże na krótsze.