Wykańczanie powierzchni > Środki sztuczne - lazury

Lazura Altax z biedronki

(1/5) > >>

przemoprzem:
Witam. Kupiłem w biedronce lazurę z Altaxu i deko muszę dopytać.

1. Czy lazuta ma konsystencję budyniu?
2. Dlaczego na stronie Altaxu nie ma ani słowa o lazurach?

przemoprzem:
Dobra, chyba ta konsystencja żelu-budyniu to norma - 289. Preparaty: Lazura żelowa

Tylko dlaczego na stronie Altaxu nie ma żadnych info o tej lazurze?

criss128:
Też kupiłem w biedronce tą lazure. Zazwyczaj stosuje lazury HK Lasur z firmy Remmers i w nich konstencja bardziej przypomina wodę niż budyń.

JarekO:
Bo są lazury rzadkie i żelowe :) Jak malujesz coś na kobyłkach położone to kup normalną, a jak ścianę czy podbitkę nad głową - to żelową. Obie jednak malujemy "suchym pędzlem" - wcieramy ile wlezie (pierwszą warstwę).

przemoprzem:
Obdzwoniłem wszystkie sklepy i nigdzie nie ma lazur, olej w kilku a tak to lakierobejce i impregnaty. Jako impregnat poszedł Vidaron, już nie chciało mi się dzwonić, jeździć,  czekać to wziąłem te lazurę z biedronki ....





Dziś będę w Castoramie to obadam na przyszłość co tam mają. Ale w tej biedronce to 2,5 L jest za 49,90 zł, to w LM chyba 0,7 są najtańsze za 36 chyba.

Kupię pędzel ok 50 mm - okrągły, bo faktycznie na szybko co zauważyłem na próbce to trzeba to wetrzeć porządnie, bo za bardzo to kryje. Na filmie Lidki widzę, że ten żel to po porządnym rozmieszaniu robi się lekko wodnisty - czyli rozmieszać to trzeba porządnie listewką?

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej