Maj 14, 2024, 17:01:41 pm

Autor Wątek: Grubościówko - wyrównywarka  (Przeczytany 7045 razy)

Offline drhambone

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 101
    • Zobacz profil
Grubościówko - wyrównywarka
« dnia: Marzec 20, 2017, 19:17:56 pm »
Cześć

Przejrzałem chyba cały internet na temat grubościówko wyrównywarek i głowa mi już pęka. Czy rzeczywiście w cenie do 6k za nowy sprzęt można kupić tylko i wyłącznie jakiś chiński import? Jak można ufać sprzętowi którego sprzedawca nie jest w stanie określić czy na części zamienne trzeba czekać tydzień dwa czy może do czasu aż przypłyną z Chin (mówie tu o najdroższym imprterze maszyn z Chin różniących się tylko naklejką)? Na marginesie, Siedlce to chyba zagłębie maszyn do drewna sprowadzanych z Chin :)

Wiem, jest Dewalt D27300, ale wg mnie wygląta to jak zabawka i raczej nie jest raczej wart swojej ceny.
 Czy nie chcąc mieć maszyny z Chin jestem skazany na najtańszego Hammera A3 26 za prawie 10k? Czy może istnieje gdzieś jakaś alternatywa, której nie udało mi się znaleźć. Proszę pomóżcie, bo ręce powoli mi opadają.
Maszyna będzie używana typowo amatorsko, nie znaczy to jednak że chciałbym czekać 6 tyg. na części zamienne, mieć problem z regulacją czy obawiać się jakiejś odkręconej śrubki, przez którą maszyna zrobi mi krzywdę.

Dzięki z góry
Pozdrawiam
Tomek

Dentarg

  • Gość
Odp: Grubościówko - wyrównywarka
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 21, 2017, 07:20:31 am »
Podobno Stomana nie jest chińska. I nie wygląda zbyt chińsko. Wersja 30 cm jest chyba za około 6k, wersja 40cm poniżej 10k (choć widzę, że skończyła się promocja i jest ponad 10k).

Ja pewnie w przyszłym roku będę kupował G-W, ale wcześniej przejadę się po salonach o obmacam, żeby zobaczyć jak chiński wygląd mają te maszyny. Nie jestem przekonany czy tanie Hammery nie są robione w Chinach (a składane w EU).

Offline marek0986

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 15
    • Zobacz profil
Odp: Grubościówko - wyrównywarka
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 21, 2017, 19:29:32 pm »
kolego miałem ten sam problem i w końcu odżałowałem i kupiłem Felder Hammer A3 41

Offline leeching

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 196
    • Zobacz profil
Odp: Grubościówko - wyrównywarka
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 21, 2017, 20:53:49 pm »
Przerabiam właśnie to samo i prawdopodobnie skończy się na Elektra Beckum HC 260

Panowie z Feldera bardzo mili ale ich oferta wcale nie wydaje mi się jakoś super atrakcyjna. Gdyby chcieli za A3 31 8k brutto - to siadamy do rozmów. Ale parę dni temu zaproponowano mi nówkę za 14k. Za dużo.

Offline marek0986

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 15
    • Zobacz profil
Odp: Grubościówko - wyrównywarka
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 21, 2017, 21:07:18 pm »
to rzeczywiście drogo ja dałem mniej i za większą

Offline drhambone

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 101
    • Zobacz profil
Odp: Grubościówko - wyrównywarka
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 21, 2017, 21:10:09 pm »
Rozpoznałem trochę sprawę tej Stomana ADM 320. Podobno na 1000% procent produkowana jest w Bułgari, na stronie są nawet zdjęcia z fabryki. Było być to dokładnie coś czego potrzebuje, te 6k można by jesze jakoś przełknąć. Może być u mnie jeszcze w tym tyg. co jest bardzo kuszące.

Jeśli chodzi o Hammery to rzeczywiście pierońsko drogie, ten najtańszy A3 26 do 10k podchodzi, to też trochę nie ma moją kieszeń, tym bardziej że na początku przygody ze stolarstwem wydatków jest sporo.

Pozdrawiam
Tomek

Dentarg

  • Gość
Odp: Grubościówko - wyrównywarka
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 24, 2017, 21:43:04 pm »
Dziś dostałem gazetkę promocyjną od Feldera i niektóre maszyny mają dużo niższe ceny niż katalogowe.
A3 26 7500 netto (ok 1k w dół), A3 31 9.3k netto (też 1k w dół) a A3 41 11.7k netto (ponad 3k w dół).

Z ciekawych przecen to widzę K3 winner Comfort 8k netto w dół :o

Offline Lauter

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 217
    • Zobacz profil
Odp: Grubościówko - wyrównywarka
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 24, 2017, 21:56:23 pm »
Ta sama przyszła dziś do mnie. Może po dniach otwartych w Jasionce będą jakieś fajne przeceny na powystawowe maszynki. Może się wybiorę.

Offline Robsonik

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 345
    • Zobacz profil
Odp: Grubościówko - wyrównywarka
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 25, 2017, 18:51:35 pm »
Mój wpis będzie chyba trochę długi.

...
Czy nie chcąc mieć maszyny z Chin jestem skazany na najtańszego Hammera A3 26 za prawie 10k?
...
Maszyna będzie używana typowo amatorsko, nie znaczy to jednak że chciałbym czekać 6 tyg. na części zamienne, mieć problem z regulacją czy obawiać się jakiejś odkręconej śrubki, przez którą maszyna zrobi mi krzywdę.
...

Faktycznie, najtańszą sensowną ofertą na wyrówniarko - grubościówkę jest maszyna Feldera, Hammer A3 26 za 7590 netto, A3 31 za 9390 netto a A3 41 za 11690 netto. Ponadto zawsze cenę można jeszcze negocjować. Mając NIP EU to możesz to kupić w cenie netto.

...
Panowie z Feldera bardzo mili ale ich oferta wcale nie wydaje mi się jakoś super atrakcyjna. Gdyby chcieli za A3 31 8k brutto - to siadamy do rozmów. Ale parę dni temu zaproponowano mi nówkę za 14k. Za dużo.

Myślę, że na Twoją wypowiedź odpowiedziałem powyżej.

... Może po dniach otwartych w Jasionce będą jakieś fajne przeceny na powystawowe maszynki. ....

Myślę, że jeszcze długo po Dniach Otwartych będziesz mógł kupić te maszynki w promocyjnych cenach. Musisz się po prostu ostro targować a na końcu powiedzieć twardo, że za tyle i tyle bierzesz tą maszynę. Albo to zaakceptują albo nie  :D

W razie jakichkolwiek pytań proszę o priv
« Ostatnia zmiana: Marzec 25, 2017, 18:53:10 pm wysłana przez Robsonik »

Offline quent

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 11
    • Zobacz profil
Odp: Grubościówko - wyrównywarka
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 03, 2019, 12:53:50 pm »
Nie chcę tworzyć nowego wątku, myślę, że będzie pasować do powyższych rozważań.
W dosyć atrakcyjnych cenach można kupić podobne maszynki tu:
https://www.axminster.co.uk/machinery/planers-thicknessers/planer-thicknessers

Chwalą się bezproblemową wysyłką do PL sprzętu więc i części zamienne nie powinny stanowić problemu.

Osobiście zastanawiam się nad zakupem u nich różnych rzeczy bo mają niezły wybór sprzętu średniej półki cenowej (Axminster/Jet/Proxonn), którego u nas nie widziałem.

Pozdr.
Q
www.elipsa.info
Pozdr.
Q