Maj 12, 2024, 13:53:33 pm

Autor Wątek: Prosty przyrząd do połączeń kołkowych Wolfcraft  (Przeczytany 33257 razy)

Offline Krzysiek_Ełk

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 155
    • Zobacz profil
    • Projektowanie wnętrz, meble na wymiar
Odp: Prosty przyrząd do połączeń kołkowych Wolfcraft
« Odpowiedź #60 dnia: Styczeń 15, 2017, 11:53:43 am »
Trzeba było nie odsyłać tylko spróbować połączyć grubszy (powyżej 20 mm) materiał kołkiem 8. Jeżeli przesunięcie by się zwiększyło to znaczy, że coś źle robisz. Jeżeli zostałoby takie same to niedokładność Wolfcrafta. To że kołek jest przesunięty względem osi nie znaczy nic bo na drugiej płycie jest tak samo. Po złożeniu łączenie jest równe. Mam ten przyrząd, działa dobrze. Przesunięcia brak. Nie trzeba używać żadnych ścisków ani podkładek.

Offline pasterz

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 64
    • Zobacz profil
Odp: Prosty przyrząd do połączeń kołkowych Wolfcraft
« Odpowiedź #61 dnia: Styczeń 15, 2017, 12:02:53 pm »
Trzeba było nie odsyłać tylko spróbować połączyć grubszy (powyżej 20 mm) materiał kołkiem 8. Jeżeli przesunięcie by się zwiększyło to znaczy, że coś źle robisz. Jeżeli zostałoby takie same to niedokładność Wolfcrafta. To że kołek jest przesunięty względem osi nie znaczy nic bo na drugiej płycie jest tak samo. Po złożeniu łączenie jest równe. Mam ten przyrząd, działa dobrze. Przesunięcia brak. Nie trzeba używać żadnych ścisków ani podkładek.
Zamówiłem drugi taki przyrząd, zobaczymy co się stanie 😁

Offline czeejen

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 33
    • Zobacz profil
Odp: Prosty przyrząd do połączeń kołkowych Wolfcraft
« Odpowiedź #62 dnia: Styczeń 15, 2017, 14:12:53 pm »
A co myślicie o takim urządzeniu ? Genialne w swojej prostocie jeżeli chodzi o centrowanie w rancie płyty... Aż się prosi by zrobić taki własny przyrząd tylko z czego zrobić takie tulejki.

https://goo.gl/QXzoY0

Offline L4

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 858
    • Zobacz profil
Odp: Prosty przyrząd do połączeń kołkowych Wolfcraft
« Odpowiedź #63 dnia: Styczeń 15, 2017, 14:34:27 pm »
Zerżnięcie cudzego pomysłu faktycznie genialne w swojej prostocie :-).
Przy budowie korpusu szafki jednak za bardzo nie pomoże.

Offline swfr

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 646
    • Zobacz profil
Odp: Prosty przyrząd do połączeń kołkowych Wolfcraft
« Odpowiedź #64 dnia: Styczeń 15, 2017, 19:07:28 pm »
Zerżnięcie cudzego pomysłu faktycznie genialne w swojej prostocie :-).
To by już było zerżnięcie zerżnięcia, bo chińczyk ukradł stąd.
http://www.woodpeck.com/ottmtdoweljig.html

Offline L4

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 858
    • Zobacz profil
Odp: Prosty przyrząd do połączeń kołkowych Wolfcraft
« Odpowiedź #65 dnia: Styczeń 15, 2017, 19:09:42 pm »
O tym właśnie piszę - Chińczyk nawet film od Woodpeckersa umieścił żeby nie było wątpliwości :-).

Offline audiostaszek

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 33
    • Zobacz profil
Odp: Prosty przyrząd do połączeń kołkowych Wolfcraft
« Odpowiedź #66 dnia: Styczeń 16, 2017, 08:21:41 am »
Wystawiłem przyrząd w dziale Sprzedam.

Offline pasterz

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 64
    • Zobacz profil
Odp: Prosty przyrząd do połączeń kołkowych Wolfcraft
« Odpowiedź #67 dnia: Styczeń 30, 2017, 14:30:02 pm »
Na zakończenie swojego wątku mogę powiedzieć, że przyrząd w swojej klasie cenowej chyba najlepszy, nawet po tylu perypetiach jakie mnie z nim spotkały.
Nadal nie wiem co jest nie tak. Kupiłem drugi, który działa idealnie tak samo, tj. tworzy przesunięcie, ale przy zastosowaniu mojego patentu, tj. podlozenie cienkiej płytki między urządzenie, a dolna płytę przesunięcie się niweluje.
Tyle ode mnie

Offline MebLeszek

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 214
    • Zobacz profil
    • Meble na wymiar Leszek Lech
Odp: Prosty przyrząd do połączeń kołkowych Wolfcraft
« Odpowiedź #68 dnia: Styczeń 30, 2017, 20:34:09 pm »
Mam oba przyrządy i oba są dobre do czego innego... ręcznego używam tylko gdy coś musi być wywiercone centralnie czyli np wiertłem 10 wiercę pod TIP-ONy albo 8ką pod ślizgacze, ewentualnie do łączenia płyt na kołki gdzieś w środku płyty a nie na krawędzi (półki, przegrody). Wychodzi idealnie.

Tego ściskowego używam do łączenia pod kołki na krawędzi ale zauważyłem, że na dokładność ma wpływ nawet minimalna zmiana kąta wiercenia... wiem są tuleje ale naprawdę kąt minimalnie można zmieniać... ja robię tak...:

Mam idealnie wypoziomowany stół warsztatowy więc i płyty są idealnie wypoziomowane/wypionowane.

Wiercę wiertarką z przyklejoną libelką od poziomicy - by mieć prawie idealnie wypoziomowaną wiertarkę (oczywiście libelkę przyklejam idealnie względem wiertła a nie względem korpusu wiertarki).

Używam wiertła do metalu bo szpic jak się wbije minimalnie niecentralnie względem tulei to minimalnie ściąga wiertło.

Jak zależy mi na maksimum estetyce to oklejam niewidoczne brzegi okleiną i minimalne przesunięcia są niewidoczne.

I w ten oto sposób powstał np. taki stolik