Marzec 28, 2024, 09:48:35 am

Autor Wątek: Pellet  (Przeczytany 13872 razy)

Offline Raczek

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
Odp: Pellet
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 16, 2018, 22:10:57 pm »
Przyglądam się tematowi kotłów na paliwa stałe. Ze wszystkich dostępnych paliw pellet wydaję się być rozsądnym rozwiązaniem. Trochę doczynienia z nim miałem i tak na logikę parę wniosków... rdzewienie zasobnika przy groszku owszem może być ale przy pellecie to mało prawdopodobne a nawet nie realne. Z reguły temat rozkładam na czynniki pierwsze oczywiście uniknąć wszystkiego się nie da. Groszek czy węgiel to dość trudny i brudny temat... potrzeba dużo więcej wysiłku i komplikacji aby stworzyć dobry automat do węgla. Parę czynników wzbudzających zastrzeżenia różnorodność paliwa, skład, twardość. Pellet wydaję się łatwiejszy do ogarnięcia chociaż jest stosunkowo nowy na rynku w porównaniu do węgla ale nie na tyle, żeby nie powstało dobre Polskie urządzenie. Łatwość mam na myśli rozpalanie podawanie praktycznie tej samej wielkości granulek -małych. Analizując budowę palników na pellet nie wydaję się żeby były tam jakieś skomplikowane części. Jeśli chodzi o syf to tak samo nie ma jakiejś tragedii. A co do pomp ciepła to trochę obawiam się napływu chińskiej technologii. Nie są to tanie rzeczy na rynku bardzo, krótko pytanie co z jakością i serwisem... Gaz jest fajną opcją ale nie wszędzie możliwą i opłacalną.

Offline Krysh

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 4
    • Zobacz profil
Odp: Pellet
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 06, 2019, 11:31:49 am »
Zgodzę się z poprzednią wypowiedzią. Niestety ogrzewanie gazowe nie jest najlepszym rozwiązaniem ponieważ jest ogrzewaniem bardzo drogim. Ceny gazu są moim zdaniem zbyt wysokie. Ja również nie tak dawno szukałam rozwiązania i postawiłam na piec na pellet, który właśnie opisujesz. Miałam tylko problem z wyborem odpowiedniej firmy, która zamontowałaby mi w domu taki piec, ale po dłuższych poszukiwaniach znalazłam wiele dobrych opinii w internecie o tej firmie http://www.wentor.pl/.

Offline HenrykStary0

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 1
    • Zobacz profil
Odp: Pellet
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 30, 2019, 12:20:46 pm »
Dobrej jakości pellet w połączeniu z nowoczesnym piecem jest aktualnie jednym z najbardziej wydajnych paliw. Co najważniejsze jest bardzo ekologiczny i ekonomiczny. Najbardziej opłaca się kupować pellet w dużych hurtowniach. Pellet jest o wiele bardziej ekologiczny niż węgiel i ekogroszek. W przypadku pelletu emisja szkodliwych gazów zostaje ograniczona do minimum, natomiast emisja dwutlenku węgla jest równa zeru.