Marzec 28, 2024, 09:14:07 am

Autor Wątek: Dokładny kątomierz do piły na stole wolfcraft mastercut 2000  (Przeczytany 11980 razy)

akwa-stolarz

  • Gość
Odp: Dokładny kątomierz do piły na stole wolfcraft mastercut 2000
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 28, 2016, 09:30:21 am »
Ze strony testy.tv to ładnie mówiąc " niesmaczne" że reklamują i polecają produkt pełny wad.  Przecież wielu ludzi za sprawą ich opini wydaje długo oszczedzane pieniądze na drogi sprzęt.  Taka recenzja powinna być bezstronna.  albo powinni zmienić nazwę na reklama.tv. Albo dom drewno i reklama

Offline jara

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 395
    • Zobacz profil
Odp: Dokładny kątomierz do piły na stole wolfcraft mastercut 2000
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 28, 2016, 10:01:11 am »
Gdy recenzował piłę stołową brakowało mi kilka ważnych informacji zadałem pytanie i odpowiedział mi Szczepan, od tego czasu nie oglądam tych filmików jako recenzje (nie wkurzają mnie już gdy tylko zachwalają) ale jako ciekawostki reklamowe. Każdy musi z czegoś żyć, ta strona też kosztuje-takie czasy. Jarka filmy są nieco inne On reklamuje rzeczy bardzo drogie które zapewne są dobre (za taką cenę muszą być dobre) a to, że ceny tych produktów odbiegają od polskich realiów- no cóż może za kilkanaście lat felder i mafell, festool będą dla nas tak tanie jak dla naszych zachodnich sąsiadów.

Offline swfr

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 646
    • Zobacz profil
Odp: Dokładny kątomierz do piły na stole wolfcraft mastercut 2000
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 28, 2016, 12:20:38 pm »
Stanę w obronie tego stołu.
Ciekawe ilu z krytykantów pracowało z nim, a ilu tylko widziało na YT, ale za to wie o nim wszystko?

Stół ma swoje wady i dziwactwa - przykładnica kątowa jest najlepszym przykładem - ale niech pierwszy rzuci kamieniem, komu w pilarce (marka dowolna bosch, makita, metabo, etc) działa ona idealnie i trzyma kąty! Widzę grad kamieni? Wątpię. I tak każdy robił sanki i modyfikował kątową albo robił własną.

Tak samo jest tutaj. Nie twierdzę, że nie można tego (stołu) było lepiej opracować, ale przy odrobinie własnej inwencji staje się dosyć uniwersalną i użyteczną platformą i całkiem nieźle się na tym pracuje. Amatorsko oczywiście.

Cena? też jest kwestią dyskusyjną. W komplecie jest np aluminiowa listwa i po kilku ruchach z pilarki robi się zagłębiarka. Stół pod frezarkę - po zrobieniu własnego płotka (nie należy kupować oryginalnego) - w pełni funkcjonalna frezarka.  No i baza czyli stół jako stół - dla mnie lepiej niż ok. I to wszystko za ok. 1500 zł.

Na pierwszy rzut oka badziewna culaga?
Na jej bazie, dzięki gotowym otworom montażowym - można zamontować dowolną na wysokość i grubość listwę - wzmacniającą i usztywniającą culagę. Z kolei na jej bazie - wózek (jig) z  uchwytami do podcięć w listwach - pionowych i poziomych.

Trzeba pójść na parę kompromisów, niektóre rzeczy polubić do innych się przyzwyczaić..
Jeśli nie - to sprzedać i kupić coś bardziej profesjonalnego.

Offline landam

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 25
    • Zobacz profil
Odp: Dokładny kątomierz do piły na stole wolfcraft mastercut 2000
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 28, 2016, 21:57:19 pm »
Nie chodzi o krytykę w czambuł, ale jak samochód ma światła to lepiej by było, żeby oba świeciły przynajmniej do przodu.

Sprawdziłem dlaczego tak ciężko chodzi przykładnica kątowa. Okazuje się, że na początku jest o 0,3 mm głębsza niż na środku gdzie chodzi prawie dobrze. Nie wiem jeszcze jak rozwiązać ten problem, ale chyba zrobię nowy blat (może szerszy o 20-30 cm) i wtedy usunę te niedokładności.

Klo

  • Gość
Odp: Dokładny kątomierz do piły na stole wolfcraft mastercut 2000
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 28, 2016, 22:21:19 pm »
niech pierwszy rzuci kamieniem
Sorry za OT, ale mnie się skojarzyło. :)

Jezus mówi:
- Kto jest bez grzechu, niech pierwszy rzuci kamień!
Nagle ktoś zza pleców Chrystusa rzuca kamień.
- Mamo, mówiłem żebyś się nie wtrącała!
:)

Offline M52

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 26
    • Zobacz profil
Odp: Dokładny kątomierz do piły na stole wolfcraft mastercut 2000
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 10, 2020, 18:31:56 pm »
Narysowałem własny kątomierz jakby ktoś potrzebował

Ja  bym potrzebował. Akurat mam nowy stół 1500 i ciekaw jestem możliwych usprawnień.

Offline KonradR

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 36
    • Zobacz profil
Odp: Dokładny kątomierz do piły na stole wolfcraft mastercut 2000
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwiec 24, 2020, 23:15:03 pm »
Za młody jestem na tym forum, żeby krytykować, ale obejrzałem film reklamowy tego stołu - pan tnący listewki wzdłuż i w poprzek jest naprawdę pocieszny... Miarki w warsztacie zabrakło, żeby sprawdzić czy to równo ucięte chociaż...

A nie myślałeś, aby zrobić sobie przystawki ze stałymi wartościami kątów - 90, 45, 30 stopni? Z kątomierzem, to każde kolejne nastawienie, to loteria, czy trafisz w poprzedni wymiar, jeżeli chcesz mieć bardzo dokładnie poprzycinane. Drugie rozwiązanie - poszukaj kątomierza ślusarskiego (nie będę robił reklamy, ale jak w pewnym serwisie wpiszesz "kątomierz regulowany aluminiowy stolarski", to znajdziesz) i za każdym razem ustawiaj przystawkę mierząc kąt między nią a tarczą - zwłaszcza, że pilarkę zapewne będziesz demontować i zawsze ciut, ciut ucieknie w tę lub tamtą stronę.