Maj 15, 2024, 09:13:48 am

Autor Wątek: Intarsja - koliber - poklatkowo  (Przeczytany 4896 razy)

Offline Adam

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 249
  • Projekt - połowa sukcesu
    • Zobacz profil
Intarsja - koliber - poklatkowo
« dnia: Październik 21, 2013, 00:02:33 am »
Witajcie!
Chciałbym Wam pokazać intarsję - koliber. Niestety widać łączenie dwóch płatów fornirów, ale może nikt nie zauważy.  ;D Ale oprócz tego chcę pokazać film poklatkowy, z procesu wytwarzania ów intarsji. Niestety film mi trochę nie wyszedł, ale to dlatego, że pierwszy raz robiłem film taką techniką.
Na filmie są zdjęcia (tysiące zdjęć) z procesu powstawania, które tworzą film. Żeby nie było że tu umieściłem a nie w galerii.  ;)
Zaraz zaczynam robić kolejną intarsję, lecz tym razem z lepszym oświetleniem.  ;)
 
Film z powstawania intarsji:
https://www.youtube.com/watch?v=LG8cU06-In8&list=UUk4Rih1UmWQAYZ19zi3ISdw


I zdjęcia gotowej intarsji:

Offline amigorg

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 7495
  • Nie kupuj tego, co możesz zrobić sam.
    • Zobacz profil
    • Maszyny i projekty
Odp: Intarsja - koliber - poklatkowo
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 21, 2013, 00:12:37 am »
Adamie rozwijasz się w takim tempie,  że za chwilę będziesz liderem forum. Gratulacje za film poklatkowy i pozostałe na YT. Każdy następny film będzie na pewno lepszy. :)

Offline Jakub

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 802
    • Zobacz profil
Odp: Intarsja - koliber - poklatkowo
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 21, 2013, 00:17:31 am »
Ho ho ho, pięknie, szacunek za takie rękodzieło, ja nigdy nie mam cierpliwości do takich rzeczy i u mnie intarsja kończy się na płaskich figurach geometrycznych :D Filmik rewelacja, też dużo dłubania i cierpliwości, pewnie nawet więcej się z nim męczyłeś niż z intarsją  :D Według mnie kapitalna realizacja, powodzenia i do przodu.

PS. Ten filmik i realizacja jest ciekawszy niż większość realizacji i filmików naszego Jarka  ::)
Pozdrawiam Jakub.

Offline Morświn

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1877
    • Zobacz profil
Odp: Intarsja - koliber - poklatkowo
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 21, 2013, 00:36:56 am »
Super intarsja.Też bawię się w te filmiki i wiem ile z tym roboty najgorsze jak robimy coś dwa racy dłużej niż normalnie bo trzeba zrobić zdjęcie ;).

Offline robson

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1655
    • Zobacz profil
Odp: Intarsja - koliber - poklatkowo
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 21, 2013, 00:53:24 am »
Super realizacja :) jestem pod wielkim wrażeniem  :o zdjęcia oglądałem wielokrotnie :)

mily68

  • Gość
Odp: Intarsja - koliber - poklatkowo
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 21, 2013, 06:47:49 am »
Adaśku! Super Ci to wyszło...
Napisz jakich fornirów użyłeś.
Zauważyłem jeden błąd a mianowicie łączenie tych dwóch dużych pierwszych płatów na tło - najpierw powinieneś je dociąć tak aby miały równe (równoległe) krawędzie do siebie, złożyć ze sobą tak aby nie było szpary, skleić taśmą i dopiero po drugiej stronie przykleić szablon z którego wycinałeś kolibra i gałązkę.
Myślę, że akurat Ty już to wiesz po tej realizacji ale warto napisać dla innych zaciekawionych tematem intarsji którzy będą stawiać swoje pierwsze kroki.
Gratuluję cierpliwości i uporu - mnie już dawno by "nerwy zjadły" przy takiej robocie (może jak dłużej będę się zajmował stolarką nauczę się opanowania...) ;)

Offline amigorg

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 7495
  • Nie kupuj tego, co możesz zrobić sam.
    • Zobacz profil
    • Maszyny i projekty
Odp: Intarsja - koliber - poklatkowo
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 21, 2013, 07:38:24 am »
(może jak dłużej będę się zajmował stolarką nauczę się opanowania...)
Z tego co ja już się dowiedziałem, stolarstwo, to co najmniej trzy duże C:
1 - Cierpliwość przy zdobywaniu wiedzy,
2 - Cierpliwość przy opanowywaniu techniki  operowania narzędziami,  maszynami i umiejętności stolarskich
3 - Cierpliwość przy wykonywaniu i wykańczaniu tego co akurat robimy ( z wyłączeniem wykańczania siebie:))

Offline tomekz

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 5693
    • Zobacz profil
Odp: Intarsja - koliber - poklatkowo
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 21, 2013, 09:29:45 am »
Adamie  wiem ,że nie jest to proste w wykonaniu i bez duszy artystycznej przychodzi  zniechęcenie  do  tematu -   szacun :)

Offline amigorg

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 7495
  • Nie kupuj tego, co możesz zrobić sam.
    • Zobacz profil
    • Maszyny i projekty
Odp: Intarsja - koliber - poklatkowo
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 21, 2013, 09:34:23 am »
bez duszy artystycznej przychodzi  zniechęcenie
Koledzy, Adam zaskoczy nas duszą artysty ale także dużym talentem technicznym Cytując klasyka: " .. wiem, ale nie powiem, a moja wiedza jest porażająca.."

Offline Adam

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 249
  • Projekt - połowa sukcesu
    • Zobacz profil
Odp: Intarsja - koliber - poklatkowo
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 21, 2013, 16:57:36 pm »
Dzięki wszystkim za miłe słowa!

Jakub - pstrykanie kilku tysięcy zdjęć trochę czasu zajęło i było bardziej męczące niż robienie intarsji.  Ale jakoś dałem radę. 8)

Miły68 - Nie wiem jakie forniry. Dostaję ja dzięki starym kontaktom babci. Otrzymuję je niepodpisane (jaki gatunek). W zdjęciach przysyłam te forniry które wykorzystałem. Może ktoś odgadnie.  ;) Na tle jest chyba sosna, a gałązka to może orzech?
  Rzeczywiście popełniłem błąd o którym piszesz. Nie przyciąłem, a to dlatego, że poprzednio nie obcinałem i było dobrze ale to był inny gatunek. I trochę za słabo je ścisnąłem taśmą. Nauczka na przyszłość.

Amigorg - cicho, cicho bo się dowiedzą.  :-X


UWAGA!
  Robienie intarsji nie jest tak bardzo męczące. Najgorsze jest wykonanie projektu i dobieranie KOLORÓW!!! Z tym akurat mam problem i muszę siostry pytać. Mam nadzieję, że niedługo nauczę się przyciemniać fornir piaskiem, co w brew pozorom nie jest takie proste.
  Do robienia jakichkolwiek intarsji motywuje mnie to że robię to dla kogoś. Pod choinkę, na urodziny itd.  daję członkom rodziny. A także motywuje mnie FORUM , ponieważ mogę pokazać prace. I otrzymać komentarze te pozytywne i te negatywne.  ;D

mily68

  • Gość
Odp: Intarsja - koliber - poklatkowo
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 21, 2013, 21:56:25 pm »
Adam - słowa uznania za efekt i trud włożony w cała realizację (łącznie ze zdjęciami) nawet jeśli nie wszystko wyszło na 6+ a co do forniru to choć mam zapewne mniejsze od Ciebie doświadczenie w tej materii to jednak zawsze przycinam (choć podobno modyfikowanego nie trzeba...).

Offline Jakub

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 802
    • Zobacz profil
Odp: Intarsja - koliber - poklatkowo
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 21, 2013, 22:01:17 pm »
przycinam

Można też strugać na wyrówniarce ;)
Pozdrawiam Jakub.

mily68

  • Gość
Odp: Intarsja - koliber - poklatkowo
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 21, 2013, 22:08:01 pm »
Hehe, a jak za gruby to na grubościówce "zcienić"... ;) :)

Offline Jakub

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 802
    • Zobacz profil
Odp: Intarsja - koliber - poklatkowo
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 21, 2013, 22:29:46 pm »
Ja serio pisałem  8)
Pozdrawiam Jakub.

mily68

  • Gość
Odp: Intarsja - koliber - poklatkowo
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 21, 2013, 22:35:21 pm »
Jeśli serio to jakoś mi się nie widzi. Obłóg to rozumiem ale fornir np. 0,6 mm?