Wykańczanie powierzchni > Środki sztuczne - bejce

Surowe drewno, a malowanie

(1/2) > >>

Thominik:
Witam, mam pewien problem, chciałbym wykonać sobie lampę z surowego dęba, ale mam problem z malowaniem, jeśli chciałbym pozostawić drewno w naturalnym kolorze to czym mogę to pomalować, a jeśli chciałbym zmienić kolor, lub drewno mieć w połysku lub całkowicie matowe? I kwestia czy do mebli do wnętrz muszę stosować impregnaty/podkłady? Jestem totalnie zielony i przepraszam za moje określenie problemu ale nigdzie nie mogę znaleźć informacji na ten temat.



Pozdrawiam
Dominik

Lirorobert:
Jeżeli chodzi o kolor to właściwie każdy gatunek zmienia kolor przy wykańczaniu.
Czy to lakierem czy olejem.
Można na pierwszą warstwę użyć kaponu, wyszlifować i potem kakierować. Kapon trochę pomoże.
Drastyczną zmianę koloru uzyskujemy stosując bejce.
Jeśli zaś chodzi o połysk to tu już to zależy od rodzaju wykończenia. Oleje i woski dają wykończenie półmatowe. Lakiery pozwalają uzyskać od matu do połysku.
Politura od półmatu do połysku, ale to delikatne wykończenie.
Na koniec żywice.
Możesz uzyskać nawet wykończenie lustrzane.

Thominik:
Dzięki za odpowiedź, czyli mogę zrobić tak:? pierwsza warstwa kapon, szlif, następnie kapon i lakier bezbarwny na koniec? Lub innym sposobem pierwsza warstwa to bejca/lakierobejca, szlif i następna warstwa to znów bejca/lakierobejca i mogę już to zostawić? W sensie nie ma obowiązku nakładania finalnie lakieru bezbarwnego?

Thominik:
Okej trochę poszukałem jeszcze i popytałem się i jeśli zrobię tak:
1) bejca / szlif / bejca
2) lakierobejca / szlif / lakierobejca
3) bejca lub lakierobejca / szlif / bejca lub lakierobejca / lakier bezbarwny
4) kapon / szlif / kapon / i ew lakier bezbarwny

to wszystko powinno być ok? Do drewna do wnętrz nie potrzebuję nakładać impregnatu lub gruntu?

Pozdrawiam

Lirorobert:
To cztery różne pomysły na wykończenie?

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej