Maszyny stolarskie > Wiertarki

Prędkości wiercenia w drewnie

(1/2) > >>

ogr:
Cześć. Szukam w internetach i znaleźć nie mogę. Potrzebuję jakieś informacje / tabelę / linki jak dobrać obroty podczas wiercenia. rodzaj drewna / fi wiertła.
Zakupiłem sobie wietrarke stołową i chciałbym wiercić tak jak się powinno. Dzięki

Lirorobert:
Raczej nie ma takiej tabeli. Ja się nie spotkałem.
Genetalnie wolne obroty to dowiercenia w metalu.
Wiertła o dużej średnicy to średnie obroty. Szczególnie wiertła forstner.

tayjkt:
Jak masz naostrzone wiertła to z pełną prędkością możesz wiercić.
A ogólnie jest tak jak pisze Lirorobert im twardszy materiał tym wolniej się wierci.
Jednak drzewo jest na tyle miękkie w porównaniu do metalu, że nie powinno być, żadnej różnicy.
Jedynie jak będziesz miał tępe wiertła to będziesz je musiał naostrzyć.

zarekl:
Warto też kupować lepsze wiertła. Jak są słabej jakości to albo są od razu tępe, albo stal jest źle lub słabo zahartowana i się szybko tępią. Wtedy tylko dym idzie i żadna prędkość nie pomoże.

ozy:
Witam. Temat wprawdzie stary, ale zapytam przy okazji. Chcekupić wiertarkę do wiercenia w drewnie i stali. Jedna ma 2 biegi i obroty: 330/500, lub druga też dwubiegowa o obrotach 650/1000, każda ma mozliwosc regulacji obrotów. Myślałem o tej z niższymi obrotami, ale i ( tu proszę o wybaczenie za może trywialne pytanie) czy maksymalne obroty na poziomie 500 obr./min będą odpowiednie do wiercenia w drewnie również małymi wiertłami fi 6-10. Bardzo proszę o pomoc. Pozdrawiam Ozy.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej