Maj 13, 2024, 16:20:28 pm

Autor Wątek: Karcher WD6 P  (Przeczytany 11581 razy)

Offline wro75

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 26
    • Zobacz profil
Karcher WD6 P
« dnia: Kwiecień 16, 2018, 23:41:04 pm »
   Jeżeli ktoś rozważa zakup odkurzacza Karcher WD6 p to zapraszam do zapoznania się z moimi spostrzeżniami.
Mam go niedawna  i niestety jestem srogo zawiedziony, jest to jeden z gorszych zakupów jakiego ostatnio dokonałem.
Producent w opisie podaje "...Układ czyszczenia filtra jest przewidziany do odkurzania wielkich ilości drobnego pyłu bez używania worka filtracyjnego..." niestety zapomniał chyba dodać, że filtr zatka się w ciągu kilku pierwszych minut użytkowania. Co powoduję drastyczny spadek mocy ssącej, czyniąc odkurzacz bezużytecznym gratem.
Jest oczywiście system czyszczenia filtra, ale żeby móc filtr oczyścić należy "... Włożyć uchwyt wężyka do zasysania do schowka na akcesoria przy głowicy urządzenia. Nacisnąć 3 razy przycisk czyszczenia filtra przy włączonym urządzeniu; zaczekać każdorazowo 4 sekundy między poszczególnymi naciskami..." Czyli, za każdym razem gdy zatka się nam filtr musimy odłączyć rurę od narzędzia wetknąć ją do schowka i uruchomić czyszczenie filtra. Gdybym wiedział, że tyle zachodu będzie z czyszczeniem, nigdy bym go nie kupił. Jedynym miejscem gdzie jako tako się sprawdza jest pilarka. Urobek jest na tyle duży, że nie zatyka filtra i bezpiecznie zbiera się w zbiorniku. Z ukośnicą zbytnio się nie polubił. W sobotę postanowiłem posprzątać auto, osobowe, i jak to w aucie, piach, kurz i trochę kamieni, w połowie pracy filtr nadawał się do czyszczenia. Dziś odkurzyłem ok 12m2 podłogi w piwnicy, trochę kurzu i drobnych ceglanych kawałków oraz wywierciłem w cegle 13 otworów ø 6mm. Wydajność spadła prawie do zera, a filtr i tą zatrważającą ilość kurzu, która zmienia go w bezużyteczną puszkę na kołach możecie zobaczyć na zdjęciach. Przed każdym użyciem filtr przedmuchiwałem sprężonym powietrzem.
  Jedynym ratunkiem, mam nadzieję jest podpięcie go do separatora, co zamierzam uczynić.

Offline wro75

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 26
    • Zobacz profil
Odp: Karcher WD6 P
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 25, 2018, 10:20:03 am »
Małe sprostowanie do wcześniejszego postu. Nauczony doświadczeniem, że w większości wypadków inżynierowie znają się na swojej robocie (przynajmniej mam taką nadzieję) i projektują produkty by spełniały swoje założenia. Oraz że Karcher dostał nagrody Red Dot oraz iF za projekt linii odkurzaczy, postanowiłem jeszcze raz dokładniej przeczytać instrukcję obsługi i nie zastosować się do zawartych w niej sugestii. I stwierdzam, że z odkurzaczem jest wszystko ok, ale TYLKO z założonym workiem filtracyjnym. Tak więc informacje zawarte w instrukcji są przynajmniej mylące, że zacytuję "...Do odkurzania suchych zanieczyszczeń można w razie potrzeby zastosować dodatkowo worek filtracyjny..." oraz "...Układ czyszczenia filtra jest przewidziany do odkurzania wielkich ilości drobnego pyłu bez używania worka filtracyjnego..."  Zatem problemem są dwa niefortunnie napisane zdania i nie jest to wina tłumaczenia, sprawdziłem niemiecką wersję instrukcji, jest to samo.
   Nie pozostaje mi nic innego jak zwrócić honor osobom które zaprojektowały odkurzacz i jednocześnie dać pierwsze ostrzeżenie  ;) osobie, która napisała instrukcję obsługi. A wszyscy wiemy, że trzeciego ostrzeżenia już nie ma.

Offline Tede 2

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 1
    • Zobacz profil
Odp: Karcher WD6 P
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 03, 2019, 21:26:57 pm »
Uwaga do kupujących KARCHER WD-6 premium.Niestety to jest gorzka prawda o tym odkurzaczu co napisał wro75.FIltr zapycha się szybko.Ciąg odkurzacza spada do zera.Wbrew reklamie za mocny to on nie jest.Był używany z workiem i bez.Efekt taki sam.Są to wyrzucone pieniądze.Odkurzacz mało znanej firmy za 380zł. spisywał się o niebo lepiej .Jestem rozczarowany.Bubel i tyle.

Klo

  • Gość
Odp: Karcher WD6 P
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 07, 2019, 19:29:57 pm »
Mam WD3, ale spostrzeżenia podobne.
Na drobne pyły pomaga zalanie kubła niedużą ilością wody - ok. 5 cm. Oczywiście mowa przy odkurzaniu mieszkania, auta i szlifowaniu.