Marzec 28, 2024, 09:41:36 am

Autor Wątek: Odciąg Proma  (Przeczytany 7988 razy)

Offline mario78

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1763
    • Zobacz profil
Odciąg Proma
« dnia: Lipiec 25, 2020, 22:28:33 pm »
Witam
Wydajność mojej Promy OP 2200 ostatnio spadła i zauważyłem że znaczna jest roznica w napelnianiu worków. Pierwszy wymieniam 3 razy zanim napełni sie drugi. Mieliście podobny problem,moze wiecie o co chodzi?
Pozdrawiam

Offline amigorg

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 7495
  • Nie kupuj tego, co możesz zrobić sam.
    • Zobacz profil
    • Maszyny i projekty
Odp: Odciąg Proma
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 26, 2020, 09:49:17 am »
Sprawdź czy wirnik nie jest zapchany wiórami, oraz czy wszystkie połączenia węża, maszyny są szczelne.
Sprwdź też, czy worki  filtracyjne nie są zatkane pyłem.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 26, 2020, 09:52:16 am wysłana przez amigorg »

Offline zarekl

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 310
    • Zobacz profil
Odp: Odciąg Proma
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 26, 2020, 21:48:29 pm »
Posiadam Proma OP1500. Przy struganiu czy grubościówce odstępy między koniecznością wytrzepania worka filtrującego są zdecydowanie dłuższe niż przy używaniu go z piłą. Szczególnie przy obrzynaniu długich desek. Zdarza się też, że zapycha się wtedy kratka na wlocie do wentylatora, bo wtedy jest więcej długich wiórów.
Już dłuższy czas go używam i zauważyłem, że częściej muszę wytrzepywać worek fitrujący. Zastanawiam się nad kupnem nowego worka filcowego. Myślałem też o próbie wyprania, ale mam obawy czy wilgoć nie zbije pyłu i worek będzie do wyrzucenia. Czy ktoś próbował prać worki filtracyjne?

Offline mario78

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1763
    • Zobacz profil
Odp: Odciąg Proma
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 07, 2020, 21:31:46 pm »
Nie dałem rady sprawdzić co jest nie tak z moim odciągiem. Sprawdzę co sugeruje Amigorg. Do myślenia dało mi też co napisał Zarekl o wypraniu,wymianie worków bawełnianych. Szukałem nowych Promy,jednak nie ma aktualnych ofert. Zastanawiam sie nad kupnem bawełny na metry i zlecić uszycie takich worków.

Offline amigorg

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 7495
  • Nie kupuj tego, co możesz zrobić sam.
    • Zobacz profil
    • Maszyny i projekty
Odp: Odciąg Proma
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 08, 2020, 19:25:27 pm »
Firma Mueller z Gorzowa Wlkp wykonuje filtry wg potrzeb ( https://www.filter-mueller.pl/filtry-wentylacyjne-i-filtry-klimatyzacyjne/worki-filtracyjne ).
Ja zamawiam tam filtry kasetowe do odciągu cyklonowego i oczyszczacza powietrza warsztatowego.
Pewnie worki też wykonają z tkaniny filtracyjnej, lub kup tkaninę filtracyjną i uszyj sam.

Offline tayjkt

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 325
    • Zobacz profil
Odp: Odciąg Proma
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 09, 2020, 13:11:40 pm »
Najlepiej pójść w filtr wtedy są łopatki do otrzepania pyłu z filtra i można dalej pracować.
Ja u siebie mam problem jak przechodzę z fi100 na fi50 to spada wydajność i muszę zrobić jakiś dodatkowy dolot powietrza.

Offline mario78

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1763
    • Zobacz profil
Odp: Odciąg Proma
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 08, 2021, 22:09:26 pm »
Męczyłem się ze słabą mocą ciągu w mojej Promie. Szukałem i pytałem o tkaniny i szycie worków jednak bez odzewu. Znalazłem stronę gdzie mają worki do Promy,jeśli ktoś potrzebuje.https://www.elektro-met.pl/pl/p/PROMA-25049028-Gorny-worek-bawelniany-do-OP-1500%2C-OP-2200/38020

Offline mario78

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1763
    • Zobacz profil
Odp: Odciąg Proma
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 12, 2021, 15:58:11 pm »
Worki zmienione,tylko odrobinę lepiej działa odciąg,na tyle ze widać roznicę. Wirnik nie jest zapchany a rury szczelne. Na odciągu zawsze jest pył,moze rozszczelniło się połączenie z blachy,sprawdzę bo moim zdaniem jeszxze nie jest jak było.