Kwiecień 19, 2024, 22:01:12 pm

Autor Wątek: Zawieszenie półek we wnęce  (Przeczytany 3031 razy)

Offline zbyhu

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
Zawieszenie półek we wnęce
« dnia: Luty 11, 2019, 18:02:40 pm »
Cześć!

Mamy w mieszkaniu taką wnękę w którą chcieliśmy wstawić półki. Betonowe ściany z trzech stron.
Wymyśliłem że byłoby fajnie jakby nie było widać mocowań i myślę że da radę tak zrobić, potrzebuję jednak porady jak to zrobić żeby było solidnie.

Długość półek to ok 170cm, szerokość 45cm, grubość wybrałem 4cm i myślałem żeby to zrobić z desek sosnowych, klejonych, sęcznych.

Jeżeli chodzi o mocowanie to myślałem o takim gadżecie: https://tmakcesoria.pl/pozostale-ramie-niewidoczne-zawieszki-szyny-itp/95-wloskie-mocowanie-polki-ramie-niewidoczne.html#/rozmiar-140_mm_240_mm, trzech sztukach na półkę, tych najdłuższych, a dodatkowo po bokach półki podfrezować i nasunąć na przykręcone do ściany listwy 1.5x1.5cm.

Co myślicie? Wystarczy? Chcemy na tych półkach poustawiać książki więc może to trochę ważyć...

Offline Lirorobert

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 7551
    • Zobacz profil
    • Lirorobert

Offline zbyhu

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
Odp: Zawieszenie półek we wnęce
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 11, 2019, 21:35:06 pm »
@Lirorobert
Właśnie mignęło mi dzisiaj w jednym poście jak ktoś kierował do Twojej takiej realizacji, ale nie mogłem znaleźć...

Jedna rzecz - te nasze półki są ze dwa razy dłuższe i stąd ten pomysł na kotwy dodatkowo. Z tego co widzę to jedna taka ma udźwig nawet ok 85kg więc pewnie nawet na tylko dwóch takich dałoby radę...

Offline Lirorobert

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 7551
    • Zobacz profil
    • Lirorobert
Odp: Zawieszenie półek we wnęce
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 11, 2019, 21:37:19 pm »
dałbym dodatkowo wzmocnienie od strony ściany tylnej w połowie, tak aby się nie ugięły z czasem. NIe zaszkodzi.