Kwiecień 18, 2024, 02:07:05 am

Ostatnie wiadomości

Strony: 1 ... 7 8 [9] 10
81
Drewno lite - liściaste / Bardzo ładny materiał na stoły.
« Ostatnia wiadomość wysłana przez mario78 dnia Sierpień 19, 2023, 14:05:22 pm »
Materiał na stoliki z żywicą. Plastry które robiłem kupuje w lubelskim. Chlopak sprzedaje bardzo fajny materiał z czeczotą. Jeśli ktoś chce kupić mogę podać nr bezpośrednio do tej osoby. Ja zamówiłem materiał na stół,jak tylko wróci z suszarni spróbuję zrobić stół z rzywica w środku.
82
Drewno lite - liściaste / Odp: Opinia w sprawie pękających elementów drewnianych mebli bukowych
« Ostatnia wiadomość wysłana przez krzychu95 dnia Lipiec 30, 2023, 23:02:13 pm »
Taki urok buka
83
Drewno lite - liściaste / Odp: Opinia w sprawie pękających elementów drewnianych mebli bukowych
« Ostatnia wiadomość wysłana przez drewnobukowe dnia Lipiec 27, 2023, 21:45:01 pm »
Dzięki za udział w dyskusji!

W zeszłym roku podczas procesu reklamacji szafy wymieniałem korespondencję (w postaci elektronicznej) z Działem Reklamacji informując o problemach pękających elementów na innych meblach (wraz ze zdjęciami tychże elementów), na dowód mam mail wraz z załącznikami oraz informacją, że zgłoszę reklamację, jeśli proces będzie postępował. W tamtym okresie nie miałem czasu ani ochoty tego robić.

Myślę o skorzystaniu z usług biegłego sądowego / rzeczoznawcy ds. technologii drewna w celu wydania ekspertyzy i o ile okaże się dla mnie przychylna, dochodzić swoich praw w procesie reklamacji z tytułu gwarancji czy też z tytułu rękojmia (na co mam 2 lata od dnia wydania towaru) na podstawie wydanej opinii.
84
Drewno lite - liściaste / Odp: Opinia w sprawie pękających elementów drewnianych mebli bukowych
« Ostatnia wiadomość wysłana przez mario78 dnia Lipiec 27, 2023, 20:49:16 pm »
Moim zdaniem to wina materiału i sprzedawcy. Tak nie powinno się stać.
Zgodzę się z Tobą,jednak mija sporo czasu od dnia zakupu i wcale się nie dziwię że sprzedawca robi problemy z reklamacją. Jeśli było tak od początku to Twój błąd drewnobukowe ze nie reklamowałeś.
85
Drewno lite - liściaste / Odp: Opinia w sprawie pękających elementów drewnianych mebli bukowych
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Lirorobert dnia Lipiec 27, 2023, 19:30:55 pm »
Moim zdaniem to wina materiału i sprzedawcy. Tak nie powinno się stać.
86
Drewno lite - liściaste / Opinia w sprawie pękających elementów drewnianych mebli bukowych
« Ostatnia wiadomość wysłana przez drewnobukowe dnia Lipiec 26, 2023, 13:06:48 pm »
Dzień dobry, chciałbym zasięgnąć opinii w sprawie pękających elementów drewnianych drewna bukowego wykonanych w technologii łączenia na mikrowczepy.

W zeszłym roku zamówiłem łóżko, komodę oraz szafę z jednej z firm.
Zaczynając od szafy, która została dostarczona do mnie z elementami wygiętymi w łuk, złożyłem reklamacje (wypełniłem formularz reklamacyjny po 3 godzinach od dostarczenia przesyłki do moich rąk), która została rozpatrzona pozytywnie bez wymiany elementów, ale obiecując, że elementy naprostują się po montażu szafy w całość. Przyjechał serwisant firmy, złożył szafę, lecz niestety skutek był opłakany, ponieważ elementy nadal były dalekie od ideału (odnośnik do albumu ze zdjęciami poniżej). Złożyłem ponowną reklamację z prośbą o zwrot szafy - została rozpatrzona pozytywnie, przyjechał serwisant, zdemontował szafę, kwotę zwrócono. Ten rozdział związany z reklamacją szafy został zamknięty.

Jeszcze w zeszłym roku po kilku dniach używania mebli zauważyłem niepokojące zjawisko pękania elementów drewnianych. W tamtym okresie byłem zmęczony już procesem reklamacji szafy, przez co nie chciałem rozpoczynać procesu reklamacji komody i łóżka. W tym roku zauważyłem powolny, lecz postępujący proces pękania elementów, głównie są to fronty szuflad komody oraz ramy łóżka.
Skontaktowałem się z producentem mebli informując o problemie, lecz nie składałem jeszcze oficjalnej reklamacji przez formularz. W odpowiedzi otrzymałem taką informację, cytuję: "Z przykrością muszę poinformować, że tym razem nie możemy uznać Pana zgłoszenia za zasadne, nie możemy ponosić odpowiedzialności za uszkodzenia mebli, powstałe na skutek niewłaściwych warunków w pomieszczeniu, w jakim są przechowywane. Na załączonych zdjęciach widać, że drewno napuchło od wilgoci. Deski wypaczyły się na łączeniu."
Tak więc firma sugeruje, że z uwagi na wysoką wilgotność pomieszczenia meble popękały. Meble są umieszczone w pokoju dziennym, gdzie spędzam większość czasu. Od dawna posiadam higrometr w tym samym pomieszczeniu, który wskazuje okolice 40% wilgotności w okresie letnim oraz 40-60% w okresie zimowym lub w porze deszczowej.

Wszystkie zdjęcia pękających elementów umieszczam w albumie: https://imgur.com/a/gC3hs6w - łącznie 36 zdjęć, trzeba kliknąć na dole strony -> załaduj więcej zdjęć - po angielsku "Load 21 more images"
Co sądzić o tej sytuacji?

Pozdrawiam!
87
Drewno lite - liściaste / Odp: Stopnice jesionowe wykonanie i montaż
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Lirorobert dnia Lipiec 08, 2023, 06:46:45 am »
Podzwoń po zakładach i zapytaj się ile by policzyli za wykonanie takich stopni.
88
Drewno lite - liściaste / Stopnice jesionowe wykonanie i montaż
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Herr Ganter dnia Lipiec 07, 2023, 11:47:45 am »
Witam wszystkich w ten upalny piątkowy dzień .
Mam pytanie i prośbę zarazem . Nie jestem pewny czy to dobre miejsce ale prosił bym o pomoc w pewnym temacie .
Mianowicie ......
Wykonałem stopnie ( trepy ) z drewna jesionowego pomalowałem je twardym olejem Osmo  i zamontowałem na kołkach . ( bez podstopnic )
Łącznie 16 stopni w tym 3 zabiegowe . wymiary 110 x 30  cm. o grubości 35 mm
w związku z tym że nie jestem zawodowym stolarzem ( informatyk ) nie mam pojęcia jak to wycenić .....
Proszę oceńcie to jakoś ....
Ile można podsumować za coś takiego .... Ile jest warta taka robota ??
Jak to liczyć ??

Pozdrawiam ..
89
Płyty / Odp: blat łazienkowy- otwór pod umywalkę wpuszczaną
« Ostatnia wiadomość wysłana przez mojki1 dnia Lipiec 01, 2023, 09:56:45 am »
Nie widzę opcji edytuj, a więc piszę post poniżej.
Czy są jakieś sposoby na odsunięcie szafki podumywalkowej wiszącej od ściany o te dajmy 0,5cm?
90
Płyty / Odp: blat łazienkowy- otwór pod umywalkę wpuszczaną
« Ostatnia wiadomość wysłana przez mojki1 dnia Lipiec 01, 2023, 00:25:12 am »
@Lirorobert mówimy o prezentacji linków?
@Lirorobert Muszę zobaczyć tą umywalkę na żywo i pomierzyć.
W modelu 3D umywalki jest teoretycznie miejsce na zmniejszenie głębokości otworu tak by było możliwe wsunięcie blatu pod umywalkę od strony użytkownika.
Strony: 1 ... 7 8 [9] 10