Maj 17, 2024, 12:50:21 pm

Autor Wątek: Mocna szlifierka kątowa  (Przeczytany 8339 razy)

Offline faber33

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 14
    • Zobacz profil
Mocna szlifierka kątowa
« dnia: Sierpień 19, 2013, 18:36:15 pm »
Witam. Potrzebuje dowiedzieć się jaką dobrą szlifierkę kątowa kupić aby podziałała trochę, bo mam do wyszlifowania blachę na dachu z rdzy i resztek opadającej farby. A moja szlifierka firmy MacAlister 850W 125mm odeszła właśnie do świata wiecznej szczęśliwości (może dla niej tak ale nie dla mnie w tym momencie). Nie była jakoś wcześniej mocno eksploatowana a padła po zeszlifowaniu zaledwie dwóch blach. Na nową mam do wydania ok 400 zł i nie wiem co wybrać bo szukając po internecie, jedni jak zwykle piszą tak drudzy tak. A mało co konkretów jeśli chodzi i eksploatację w ciężkich warunkach. Dlatego proszę o poradę Was drodzy forumowicze jeśli ktoś z Was miał do wykonania tego typu prace ;)

Z góry dziękuje za odpowiedź i Pozdrawiam ;)

Offline tomekz

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 5697
    • Zobacz profil
Odp: Mocna szlifierka kątowa
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 19, 2013, 19:45:17 pm »
wczoraj dostałem dobrą  maszynkę  Boscha ( niebieska  )     125 mm   łagodny rozruch   GWS  -850 CE   za 239 zl + 10 przesyłka ( odbiór w skrytce )  3 lata gwarancji  ( rejestracja  ) Patrz aledrogo-firma z Kielc. Jestem  zadowolony i trochę  nacieła .
Mam  w naprawie teraz  DeWALT  DW-830   -   no ta gómówka to zrobiła  przez lata kawał roboty i wrto mi ją naprawić (wytarły  się    na   wieńcu  zęby  )
« Ostatnia zmiana: Sierpień 19, 2013, 19:51:10 pm wysłana przez tomekz »

Offline faber33

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 14
    • Zobacz profil
Odp: Mocna szlifierka kątowa
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 19, 2013, 20:23:22 pm »
No ta bosch'ka GWS 14-125 nie wygląda źle ...tylko byle wytrzymała bo trochę kasy kosztuje

Offline tomekz

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 5697
    • Zobacz profil
Odp: Mocna szlifierka kątowa
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 19, 2013, 20:28:41 pm »
. Na nową mam do wydania ok 400 zł

O co chodzi ? Taką  prawie o połowę tańszą ciężko trafić .

Offline Adam

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 249
  • Projekt - połowa sukcesu
    • Zobacz profil
Odp: Mocna szlifierka kątowa
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 19, 2013, 20:41:53 pm »
Ja mam od pół roku (może trochę dłużej) dokładnie tą :
http://www.castorama.pl/katalog-produktow/narz/szlifierki-k-towe/szlifierka-katowa-makita-ga5030-720-w.html
Kosztowała coś koło 300 zł. Miło się nią tnie. Raz ciąłem nią stal grubą na 25 mm i musiałem nią uciąć ok. 10 cm długości to dała radę (choć łatwo nie było :) . Ostatnio  ciąłem resor samochodowy na łuczysko do kuszy to też dała radę.

Zrobiłem jej projekt w google Sketchup 8 , tak dla nauki obsługi. Wszystko dokładnie zwymiarowane więc możesz zobaczyć jak ona wygląda.

Na razie czyli po ok. pół roku się nie zepsuła i działa bardzo dobrze.

Nie wiem czy projekt jej się otworzy...
« Ostatnia zmiana: Sierpień 19, 2013, 20:44:59 pm wysłana przez Adam »

Offline faber33

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 14
    • Zobacz profil
Odp: Mocna szlifierka kątowa
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 19, 2013, 21:02:43 pm »
Fajnie wszystko tylko wszędzie czytam cięcie i cięcie, Tnę to za chwilę mam gotowe i koniec, a szlifowanie to szlifierka idzie dłuższy czas więc to trochę inna bajka jest :/

Offline Adam

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 249
  • Projekt - połowa sukcesu
    • Zobacz profil
Odp: Mocna szlifierka kątowa
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 19, 2013, 21:41:41 pm »
No fakt szlifowanie to trochę inna bajka. Ta makitą szlifowałem blachę 4 mm na brzegach. Szlifowalem miecz wiec troche zebrac trzeba było.  Po dłuższej pracy trochę się nagrzała, ale szlifowanie blachy 4 mm to już nie zabawa.
Ogólnie mogę tę makitę polecić. Mi bardzo dobrze służy. Co do komfortu pracy to w porównaniu z moją starą szlifierką jest cichutka, lecz na długie prace polecam słuchawki.

Jeszcze dodam że tarcza do szlifowania którą dali była chyba krzywa i było czuć bicie. Ale po przeszlifowaniu puerwszym jakby wszystko sie ustawiło i just w porzadku.

Offline tomekz

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 5697
    • Zobacz profil
Odp: Mocna szlifierka kątowa
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 19, 2013, 21:50:08 pm »
po pierwsze czym  chcesz  szlifować dach ? bo to jest  podstawa
Tego  DeWalta to w ciemno do tego  polecam  ale ja mam stary  model  i mogło sie coś zmienić , jako firma to własnie się specjalizuje w tych  narzędziach i bardzo popularna  w USA .
Boscha będę teraz męczył  codziennie przy  wiatach to  zobaczymy ?

Offline faber33

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 14
    • Zobacz profil
Odp: Mocna szlifierka kątowa
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 19, 2013, 22:14:21 pm »
kupiłem taką szczotką jak tutaj i dość dobrze schodziła farba i rdza wiec jest ok:


Offline tomekz

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 5697
    • Zobacz profil
Odp: Mocna szlifierka kątowa
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 19, 2013, 22:21:34 pm »
Tak też myślałem , to  jest niszczyciel tych narzędzi  - one mają za cieżko . Kup "40"  papier listkowy na krążku podobnym jak tarcz do   szlifierki

Offline perpetoom

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 20
    • Zobacz profil
Odp: Mocna szlifierka kątowa
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 20, 2013, 22:22:54 pm »
Jeżeli masz solidną wiertarkę to mógłbyś poeksperymentować z tarczami Tercoo:



W naszym kraju, coś podobnego jest dostępne w marketach Jula pod nazwą: Obrotowa tarcza szlifierska do wiertarki. Ewentualnie można by sobie "oryginalną wersję" do PL skądś sprowadzić...

Offline Paweł 46

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1994
    • Zobacz profil
Odp: Mocna szlifierka kątowa
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 19, 2013, 15:58:03 pm »
Jak pływałem, to na wszystkich statkach do zdzierania-szlifowania rdzy i starej farby używało się szlifierek kontowych Metabo. Maszynki nie do zajechania, marynarze jechali nimi po 8h dzień w dzień. Mi jako mechanikowi zawsze znosili uszkodzone narzędzia do naprawy, ale szlifierki trafiały do mnie tylko jak jakiś marynarz urąbał kabel, poza tym bezawaryjne.
Dodam tylko że były to różne modele z silnikami minimum 1100W
Z tego co widzę na Allegro to takie 1100W kosztują koło 400zł
np. taka
http://allegro.pl/metabo-szlifierka-katowa-125-1100w-w-11-125-quick-i3564138283.html
Wbity wkręt trzyma lepiej jak wkręcony gwóźdź :)
Nic na siłę, wszystko młotkiem.

Offline studio tata

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1189
    • Zobacz profil
Odp: Mocna szlifierka kątowa
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 19, 2013, 17:30:58 pm »
rzadko widuje w info szlifierek , moment obrotowy
zwykle 125 jaki maja moment obrotowy ?

Offline Paweł 46

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1994
    • Zobacz profil
Odp: Mocna szlifierka kątowa
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 19, 2013, 18:05:39 pm »
rzadko widuje w info szlifierek , moment obrotowy
zwykle 125 jaki maja moment obrotowy ?
Aż mnie tym zaciekawiłeś i poszedłem sprawdzić tabliczki na swoich szlifierkach.
Na Bosch, Metabo (starszy model), ani na szlifierce z Lidla nie ma takiej informacji ?
Wbity wkręt trzyma lepiej jak wkręcony gwóźdź :)
Nic na siłę, wszystko młotkiem.

Offline ratownik345

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 1
    • Zobacz profil
Odp: Mocna szlifierka kątowa
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 15, 2014, 14:29:25 pm »
Witam, mam spore doświadczenie w tej dziedzinie, pracuje w serwisie między innym takich urządzeń, nie będę promował konkretnych mark, ale moim zdaniem podstawą jest odpowiednia szlifierka kątowa. W linku masz jej rodzaje, i opis. Myślę że od tego powinieneś zacząć. Powodzenia. Jeśli chcesz więcej szczegółów na temat szlifierek napisz na priv.