Maj 01, 2024, 22:19:12 pm

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Pokaż wątki - Fizi96

Strony: [1]
1
Frezarki / Frezarka CNC - jakość frezowania.
« dnia: Maj 20, 2020, 15:50:55 pm »
Witam, aktualnie zajmuje się dalszą obróbka (szlifowanie i lakierowanie sklejki ) sklejka to III klasa 40mm wycinana na frezarce CNC, i tutaj moje pytanie czy krawędzie na zdjęciu nie powinny wychodzić spod frezarki lepiej wykończone?

Szlifuje je aktualnie papierem P120 na oscylacyjnej i schodzi to długo no i efekt jest średni nadal widać miejscami pory, że trzeba by zjechać dobry milimetr lub dwa materiału.
Taśmowa raczej odpada, elementy ważą 35-40kg i mają łuki itp.
Czekam na odpowiedzi, w czym leży wina - technika frezowania czy może sklejka tak już ma ?

2
Szlifierki / Usuwanie kleju po papierach samoprzylepnych.
« dnia: Maj 07, 2020, 18:27:03 pm »
Witam, kupiłem szlifierkę tarczową Holzmann TS305, szlifuje na niej małe elementy ale duża ilość i wymaga to kilku zmian
papieru dziennie , wymiana papieru chwilę trwa bo jest trochę demontowania ale najgorszy jest klej po odklejeniu dysku ściernego.
Spolerowalem tarcze i jest trochę lepiej, czy znacie dobre środki do usuwania kleju ? Mechanicznie bym za bardzo nie chciał bo już kombinowałem z nożem od heblarki ale też zbiera mi tarcze i robi rysy
🙉

3
Środki sztuczne - lakiery / Otwarte pory vs. zamknięte - wytrzymałość.
« dnia: Kwiecień 04, 2020, 22:39:56 pm »
Czy polakierowane drewno tym samym lakierem (nie ważne czy to mat, półmat czy połysk) z otwartymi porami (nie wiem czy fachowo nazywam ale z widoczna i wyczuwalna pod dłonią strukturą coś jak droższe panele podłogowe) lub z zalanymi porami na gładko ma wpływ na ścieralność i odporność na uszkodzenia ?

4
Przedstaw się na Domidrewno / Siemka
« dnia: Kwiecień 03, 2020, 23:25:50 pm »
Siema, z tej strony Mariusz.
Lubię podłubać w drewnie szybko się uczę ale dużo jeszcze mi pozostało do nauki z racji że mam 23lata :)

Tutaj jeden z moich ostatnich prac - szafka łazienkowa wykonana z sklejki 18mm, w białym połysku środki w macie.




5
Sklejki / Problem z bejcowaniem sklejki.
« dnia: Kwiecień 03, 2020, 22:35:59 pm »
Witam, znajomy postanowił zrobić na "chwilowo" stopnie schodów z sklejki iglastej. Sklejka 40mm to najtańsza na rynku jaka jest możliwa.

Szlif wstępny P120, potem P180. Bejca to orzech wodna, firma z której kupuje materiały nie ma tego koloru w opcji nitro/rozpuszczalnikowej.
Sklejkę odpyliłem i przetarłem benzyną ekstrakcyjną, po odparowaniu benzyny 1 warstwa bejcy, po wyschnięciu 2 warstwa bejcy. Bejce nanosiłem pistoletem, zawsze tak robię i
jest kilka brzydkich rozjaśnień lub ciemnych kropek. Dodam że każdy stopień to jakiś element odpadu z całej płyty, stopnie nie są wycięte z jednej płyty.
Tutaj na fotkach już potraktowane pół matem, coś poszło nie tak czy po prostu tania sklejka tak ma? Na fornirze czy drewnie litym nie miałem takich problemów i wybarwienie było o wiele bardziej jednolite i bez defektów.

6
Krok po kroku (realizacje własne) / Lakierowanie drewna na biały połysk
« dnia: Lipiec 05, 2019, 23:09:08 pm »
Witam lakieruje stopnie z litego drewna (buk) farba poliuretanowa Milesi biały połysk i mam pytanie jak z wytrzymałością takich stopni , były przygotowane, na to izolator, podkład czarny Milesi i dwie warstwy farby białej, potem matowanie i polerka.  Stopnie źle nie wyszły polerowalem je pastami 3M zielony i potem niebieski korek. Lecz po przejechaniu paznokciem zostają ryski, może użyć innej farby?

Strony: [1]