Listopad 29, 2022, 13:13:10 pm

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Pokaż wątki - loki

Strony: [1]
1
SolidWorks / SWood / Biblioteki dla solidworks nie swood
« dnia: Wrzesień 26, 2021, 10:11:06 am »
Czesc wszystkim
Nabyłem właśnie solidworks 2021.
Spodziewalem się że podstawowe biblioteki typy zawiasy. Płyty. Uchwyty. Nóżki czy podstawowe korpusy dostanę w pakiecie startowym. Ale niestety nie.
Zacząłem zbierać to wszystko ale może ktoś ma to w jednym miejscu i zechciałby się podzielić pliczkami. Myślę że to wielu osobom zaczynającym z św się przyda.

2
Kleje i klejenie / deska do balansowania klejenie
« dnia: Grudzień 21, 2019, 22:21:44 pm »
Cześć wszystkim,
kilka słów na wstępie:
"bawię" się drewnem od kiedy pamiętam, ot takie tam a to zabawki dla dzieci a to jakieś meble dla siebie, nic na handel. po prostu lubię korzystać z czegoś co sam zrobiłem i jest takie jakie chciałem.

spodobały mi się ostatnio deski do balansownia dla dzieci,
samo kopyto mam już zrobione, pierwsza deska jest już w ściskach więc rano zobaczę jak wyszło.

i tutaj mnie naszły wątpliwości w trakcie nakładania kleju, nigdy nie robiłem nic klejonego stąd spore braki w tej dziedzinie.
użyłem zwykłego kleju winylowegom (może polecicie coś lepszego).
elementy klejone to 5 sztuk arkuszy 100x30 cm
najpierw oczyściłem je z pyłu ale nie szlifowałem (pytanie czy słusznie, może powinienem przelecieć papierem ściernym najpierw)
potem nałożyłem klej na każdą warstwę i rozprowadziłem skrobaczką do szyb (akurat miałem pod ręką, praktyczne i fajne narzędzie)
tutaj drugie pytanie, smarowałem jedną stronę do której przykładałem drugą nieposmarowaną, czy wystarczy aby jedna strona była smarowana czy jak kanapkę obie powinny być masełkiem pociągnięte?)
kolejna sprawa to czy drewno powinno być suche czy może zwilżone przed nałożeniem kleju, klej bardzo szybko wysychał i obawiam się czy nie za szybko.

ostatecznie wszystko zostało nałożone na kopyto i ściśnięte, trochę kleju wyszło bokami więc chyba ok, wytarłem i zgasiłem światło , jutro zobaczymy.

użyłem sklejki 4 mm z castoramy, klej wikol, wygięcie klejonego materiału nie jest duże bo jest to robione na kole o promieniu 55 cm.

byłbym wdzięczny za sugestie co mogę poprawić.

z góry dziękuję podpowiedzi.

Pozdrawiam
Łukasz

Strony: [1]