Kwiecień 19, 2024, 07:24:35 am

Autor Wątek: Monitoring budynku  (Przeczytany 4402 razy)

Offline mario78

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1768
    • Zobacz profil
Monitoring budynku
« dnia: Grudzień 04, 2021, 10:41:46 am »
Witam
Ktoś z Was może podpowiedzieć coś w kwestii monitoringu zewnętrznego budynku?
Pozdrawiam 

Online Lirorobert

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 7551
    • Zobacz profil
    • Lirorobert
Odp: Monitoring budynku
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 05, 2021, 02:14:00 am »
Potrzebne kamery i rejestrator.

Offline mario78

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1768
    • Zobacz profil
Odp: Monitoring budynku
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 05, 2021, 05:24:29 am »
Co jest minimum jeśli chodzi o rejestrowanie o różnych porach,w oświetleniu lub bez? Jakie firmy? Dość niedrogo wychodzi monitoring firmy Zosi?

Offline JarekO

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2278
  • Centrum dowodzenia
    • Zobacz profil
    • Domidrewno.pl
Odp: Monitoring budynku
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 05, 2021, 18:55:46 pm »
Ja potestowałem kilka firm i teraz większość kamer mam Reolink. Wszystkie wpięte w 1 rejestrator. W sumie mają chyba wszystko co się da...
----------------------------------------
Pozdrawiam
Jarek

Offline mario78

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1768
    • Zobacz profil
Odp: Monitoring budynku
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 07, 2021, 18:20:12 pm »
Miejsce w którym jest a może bardziej będzie mój warsztat,nie jest oświetlone. Nowe osiedle bez latarni. W bezpośrednim sąsiedztwie nie ma domów,dopiero kilka działek dalej. Z tego powodu mam obawy i  moje pytanie o monitoring. Mi w zupełności wystarczyły by 4 kamery,minimum 2. Firm jest sporo a niektóre zestawy kosztują około 600zł. Zapewne warto dołożyć bo pewnie cena przekłada sie na jakość i wygodę użytkowania. Monitoring rejestruje tylko wtedy gdy jest ruch,tak mają wszystkie zestawy?

Offline Arek15

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 649
    • Zobacz profil
Odp: Monitoring budynku
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 07, 2021, 23:17:25 pm »
Konfiguracji jest multum.mozesz nawet 2 kamery ptz ustawić w obieg.ustawic im pole obserwacji i gdy wykryją ruch będą za nim podążać. Podpinasz im internet .apka w telefonie i dostajesz wiadomość o detekcji ruchu.W nocy wazny zasięg doświetlenia i bajery które pozwalają na dobrą jakość w podczerwieni.

mmllmm

  • Gość
Odp: Monitoring budynku
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 28, 2021, 18:46:38 pm »
Ja mam kamerki z firmy dahua. Chyba nie sa najtańsze ale od 3 lat nic z nimi nie robiłem.
Monitoring na komórce mam przy użyciu poniższej aplikacji:
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mm.android.direct.gdmssphone&hl=pl&gl=US

Offline mario78

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1768
    • Zobacz profil
Odp: Monitoring budynku
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 10, 2022, 12:08:44 pm »
Oglądałem zestaw Zosi na allegro,cały zestaw za 600zł.Modelu nigdzie nie mogłem znaleźć w sieci żeby cokolwiek o nim przeczytać:
https://allegro.pl/oferta/zestaw-monitoringu-zosi-4ak-2615a-w-eu-rejestrator-10504688273
Dlatego odpuściłem mimo kuszącej ceny.Finalnie kupiłem Zestaw HIKVISION NVR-4CH-POE+IPCAM-B4(x2)+1TB. W instrukcji obsługi jest opisane jak podłączyć dysk twardy,kompletnie nic nie ma na temat kamer :( Jest ktoś na forum kto pomoże?

Offline mario78

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1768
    • Zobacz profil
Odp: Monitoring budynku
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 10, 2022, 14:59:34 pm »
monitoring juz działa,zostało mi zrobić przewód internetowy 8 żyłowy podłączając do kostek,wsuwek.Pomożecie?

Offline mario78

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1768
    • Zobacz profil
Odp: Monitoring budynku
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 10, 2022, 17:39:46 pm »
Wszystko udało się zrobić.Monitoring działa,jakość jest na prawdę ok
« Ostatnia zmiana: Styczeń 10, 2022, 17:42:22 pm wysłana przez mario78 »

Offline mario78

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1768
    • Zobacz profil
Odp: Monitoring i alarm budynku
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 12, 2022, 09:23:51 am »
Witam
Monitoring już działa,jest ok. Przyszedł czas na alarm budynku. Zastanawiałem się nad wyborem zestawu,wybrałem alarm firmy Satel:
Płyta główna INTEGRA 32
Manipulator INT-TSH-W
akumulator 7AH/12V VRLA
Transformator AWT150
czujnik SLIM-PIR-PET
sygnalizator SP-4001
obudowa OPU-3P
Potrzebuję osoby która choć trochę pomoże w konfiguracji. Zestaw jest z możliwością rozbudowy,podłączenie np sterowania  role. Rolety bede chciał montować i podłączyć w pierwszej kolejnosci do alarmu.
Pozdrawiam

Offline tayjkt

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 325
    • Zobacz profil
Odp: Monitoring budynku
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 12, 2022, 10:45:21 am »
Satel to dobra firma powinno być ok, akurat jak zostałem zatrudniony w poprzedniej robocie to już te centralki mieli oprogramowane więc minęła mnie ta przyjemność konfiguracji.
większość będzie i tak polegała na odpowiednim podłączeniu więc googlowanie schematów jak podłączyć i aby miejsc wystarczyło do podłączeń.
Co do akumulatora to ja polecam EUROPOWER są to droższe akumulatory, ale wymienialiśmy je i mało kiedy się zdarzyło by wytrzymał mniej niż 6 lat, polecam też raz na rok odłączyć zasilanie i sprawdzić czy akumulator trzyma by później w razie czego się nie zdziwić, że nie działa. Po 6 latach sprawdzałbym go już co pół roku bądź od razu wymieniłbym.

Offline mario78

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1768
    • Zobacz profil
Odp: Monitoring budynku
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 12, 2022, 13:48:54 pm »
Akumulatory zostaną,następnym razem przy wymianie kupie te o których piszesz. Kupiłem dwa alarmy. Jeden bezprzewodowy do domu gdzie mieszkam,żeby przy okazji montażu alarmu nie robić remontu. Prosty tez firmy Satel. Drugi do budynku nowego gdzie bardziej chce rozbudować system,np o sterowanie roletami.
Drugi system będzie dopiero we wtorek.
Bezprzewodowy:
Płyta główna PERFECTA 16-WRL SET-A
Akumulator 7AH/12V VRLA
czujnik MPD-300
Sygnalizator MSP-300R
Transformator AWT150
Manipulator PRF-LCD-WRL
Rozpakowałem pudło i odstawiłam,więcej części niż mi się wydawało :(
Jeśli jest ktoś chętny trochę pomóc,będę wdzięczny :)

Offline mario78

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1768
    • Zobacz profil
Odp: Monitoring budynku
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 12, 2022, 23:32:23 pm »
Popołudnie mogę podsumować zmarnowaniem kilku godzin na pobieranie oprogramowania do konfiguracji,jak już miałem soft,zaczęło coś wychodzić to zablokowałem dostęp do połączenia (niepoprawny klucz centrali) alarm komputer. Fajny alarm bo kabli brak ale łatwo zboczyć z dobrej ścieżki w czasie konfiguracji i jest lipa.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 12, 2022, 23:34:32 pm wysłana przez mario78 »

Offline mario78

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1768
    • Zobacz profil
Odp: Monitoring budynku
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 13, 2022, 09:36:39 am »
Dostęp już mam,jednak wydaje mi ze system nie ma spójności,trochę rozjeżdża mi się to co jest na ekranie komputera z rzeczywistym działaniem alarmu. Alarm sygnalizator ma trwać 1minutę a w rzeczywistości jest to 3 sek.