Kwiecień 19, 2024, 05:41:33 am

Autor Wątek: Witam - robimy kuchnię i... zonk  (Przeczytany 1254 razy)

Offline Stanley1954

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
Witam - robimy kuchnię i... zonk
« dnia: Listopad 23, 2022, 17:02:43 pm »
Dzień dobry wszystkim!  :)
Swoją kuchnię zaprojektowałem sam, ale robił stolarz. Wykłócałem się o swoje rozwiązania, a on się upierał, że "tak się nie robi". Wyszło.
Teraz projektuję kuchnię synowi w starym budownictwie i mam zagwozdkę. Potrzebuję wsparcia mądrych głów.
Otóż...
Kuchnia jest jak tramwaj 4,40x1,70m. Zabudowa musi być na jednej ścianie. Blat wyszedł na długość 335 cm. I tu jest ta zagwozdka.
1) Tak długie blaty owszem można dostać, ale okazuje się, że nie da się tego wnieść po schodach i trzeba by wciągnąć go na drugie piętro przez balkon. Czy ktoś w Forumowiczów kiedyś tak zrobił? Jak? To będzie ważyć ok. 50 kg.
2) Można blat połączyć z dwóch, ale... blat ma być czarny marmur (białe żyłki), więc łączenie musiałoby być jak najmniej widoczne - np. w obrębie płyty indukcyjnej albo zlewozmywaka (ma być wpuszczany w blat). Pytanie - czy tak się robi? Połączenie wypadałoby na krótkich odcinkach od frontu i od ściany. Myślę o łączeniu na styk, śrubami. Fachowiec to zrobi, że wyjdzie idealnie równiutko, ale czy to nie będzie za słabe?
Będę wdzięczny za wsparcie. Chciałbym mieć koncepcję dopiętą na ostatni guzik, zanim przystąpimy do realizacji.
Podpowiedzcie mi proszę.


Offline mario78

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1768
    • Zobacz profil
Odp: Witam - robimy kuchnię i... zonk
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 23, 2022, 17:43:13 pm »
Cześć
Miejsce na pierwszy temat,powitanie dobry. Temat kuchni jako powitanie juz nie bardzo ;) Jak jest możliwość żeby nie ciąć i ponownie łączyć to ta opcja jest lepsza. Połączenia przy zlewie czy indukcji to kiepski pomysł,mała powierzchnia połączenia i kiepskie miejsca,woda itd

Offline Lirorobert

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 7551
    • Zobacz profil
    • Lirorobert
Odp: Witam - robimy kuchnię i... zonk
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 23, 2022, 18:40:33 pm »
50 kg to nic. Leciutkie.
Linka, dobre zawiązanie do blatu i do góry. A już jak sąsiedzi zgodzą się żeby asekurować na niższych poziomach to bardzo proste.
Powodzenia.

Offline Stanley1954

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
Odp: Witam - robimy kuchnię i... zonk
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 23, 2022, 22:20:12 pm »
Dzięki bardzo
Potwierdziliście, że trzeba go mieć na górze w całości. Dobrze, że nie jest kamienny. Wiedziałem, że mi tu ktoś mądry wesprze.
Pozdrawiam serdecznie

Offline mianek

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 44
    • Zobacz profil
Odp: Witam - robimy kuchnię i... zonk
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 25, 2022, 11:09:27 am »
tylko w całości!
upewnij się, czy nie jest osiągalne przejście przez klatkę - wbrew pozorom po przekątnych w 3d na zakręcie taki płaski obiekt 3,35x0,6 powinno dać się obrócić (można spróbować z kawałkiem kartonu sklejonego na wymiar). No chyba, że developer naprawdę przekombinował - wnoszenie mebli/łóżka musiałoby również być karkołomne. Jeśli przez balkon jest prościej, to jasne w końcu to nie 5p... Pogadaj z sąsiadem z 1p. - jeśli wpadniecie w 4-5osób, to możecie sobie go podać z rąk do rąk - pionowo sięgnie pierwszego balkonu, bezpieczniej chyba trochę niż liny które mają swoją bezwładność i można obić ;)

Offline mianek

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 44
    • Zobacz profil
Odp: Witam - robimy kuchnię i... zonk
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 25, 2022, 11:16:44 am »
pytanie, czy z balkonu (salonu) wykręcisz w mieszkaniu z tym blatem do wąskiej kuchni (zależy od układu mieszkania), czy prościej do niej wejdziesz z klatki schodowej... a może już za dużo kombinuję