Marzec 28, 2024, 09:43:46 am

Autor Wątek: Okleiniarka  (Przeczytany 14377 razy)

Offline amciek

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 260
    • Zobacz profil
Okleiniarka
« dnia: Czerwiec 26, 2013, 23:55:32 pm »
Witam,

Temat byl juz poruszany na innym forum stolarskim, gdzie pytalem dawno temu o to ktora okleiniarke wybrac. Do wyboru jest kilku producentow:
- miniprof
- forka feldera
- virutex

Ostatnio wybralem sie na drzwi otwarte do Feldera, mialem okazje zobaczyc i pomacac jak sie okleja Forka i o dziwo sprzedawca mocno zniechecal mnie do zakupu. Oczywiscie pokazal mi inna maszynke, duzo lepsza, stacjonarna, ale poza moim zasiegiem cenowym. Dobrze wiedzial, ze jej nie kupie bo jasno okreslilem, ze i Forka to max na co mnie stac.
Pomijam fakt, ze jestem amatorem oraz to, ze nigdy taka np. Forka na siebie nigdy nie zarobi. Ciagle kusi mnie, zeby sprawic sobie takie cudo. W szczegolnosci po filmie Jarka, gdzie ja wykorzystal.
Czy to prawda, ze klej nakladany na okleine, a nie na krawedz plyty nie penetruje jej tak jak trzeba, na pokazie pan sprzedawca z latwoscia oderwal obrzeze klejone Forka (a oklejone ta wieksza stacjonarna maszyna juz nie tak latwo bylo to oderwac).
Jarek i inni uzytkownicy czy macie juz jakies wyrobione zdanie na temat ForKi. ForKa nie ma regulacji predkosci posuwu, ale czy ta regulacja do czegokowliek sie przydaje?

Offline JarekO

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2278
  • Centrum dowodzenia
    • Zobacz profil
    • Domidrewno.pl
Odp: Okleiniarka
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 29, 2013, 23:16:38 pm »
Hejka. Co do odrywania - to nie przyszło mi to do głowy, ale nie ma problemu. Mam jakieś testowe stare kawałki to zobaczę.

Forka ma dla mnie ma 1 cechę ważną. Jest mała :) Druga sprawa - to okleja krzywoliniowo. Brak regulacji prędkości - zero problemu, nie robię na czas. Pewnie przy regulacji masz więcej klejów do dyspozycji.

Muszę jeszcze potrenować grube okleiny i naturalne. Póki co tylko pcv i działa idealnie. Sypie klej i nic więcej robić nie trzeba. Dorobię też mocowanie pod blatem, to musi być dla małych elementów.
----------------------------------------
Pozdrawiam
Jarek

Offline Andmat

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 54
    • Zobacz profil
Odp: Okleiniarka
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 30, 2013, 11:11:44 am »
Ja korzystam z małego optimata włożonego w obudowę własnej konstrukcji i po dołożeniu dodatkowej opalarki okleja zaj...scie. Na potrzeby małej firmy w zupełności wystarcza. Możecie wierzyc lub nie ale przy dobrze pociętej płycie nie ma ZADNEJ różnicy w oklejaniu jeśli porównać do okleiniarki za 30 kzł. Był u mnie ostatnio przedstawiciel feldera i jak pokazałm mu oklejona formatkę to był lekko zszokowany jakością. Przewagą okleiniarek automatycznych jest tylko i wyłącznie szybkość oklejania elementów.

Offline amigorg

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 7495
  • Nie kupuj tego, co możesz zrobić sam.
    • Zobacz profil
    • Maszyny i projekty
Odp: Okleiniarka
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 30, 2013, 11:16:10 am »
Pokaż konstrukcję na zdjęciu - obraz wart 1000 słów. Inni skorzystają.

Offline Andmat

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 54
    • Zobacz profil
Odp: Okleiniarka
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 30, 2013, 12:35:40 pm »
Nie ma sprawy

Offline amigorg

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 7495
  • Nie kupuj tego, co możesz zrobić sam.
    • Zobacz profil
    • Maszyny i projekty
Odp: Okleiniarka
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 30, 2013, 14:25:56 pm »
Szybka reakcja, dzięki.

Offline amciek

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 260
    • Zobacz profil
Odp: Okleiniarka
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 01, 2013, 21:57:46 pm »
Ja korzystam z małego optimata włożonego w obudowę własnej konstrukcji
czy Twoja okleiniarka podaje tez klej? moze nie rozumiem do konca jak ona dziala ale widzialem takie systemy z dmuchawa. dzialaly tylko z okleina z klejem.

Offline Andmat

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 54
    • Zobacz profil
Odp: Okleiniarka
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 01, 2013, 22:55:55 pm »
Oczywiście ,że podaje klej na okleinę. Dmuchawa jest tylko po to aby jeszcze lepiej rozgrzać i klej i okleinę. Zwłaszcza jak oklejamy 2 mm blaty po łuku lub coś w tym stylu.Taki układ sprawdza się rewelacyjnie. Okleina trzyma się bardzo mocno.

Offline Paweł Meble

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
    • Meblesam.pl
Odp: Okleiniarka
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 06, 2017, 10:02:23 am »
Oklejasz na tej okleiniarce (mam taką samą) okleinami grubości 0,5mm. Ja miewam problemy że okleina się fałduje bo jest zbyt gorąco, temperature jak zmniejszę to okleina sie słabo trzyma krawędzi płyty, i trochę kombinuję z prędkościami itd, czy Tobie udało się to rozgryźć ?