Maj 04, 2024, 17:27:49 pm

Autor Wątek: METABO POWERMAXX BS BASIC 10,8  (Przeczytany 28756 razy)

kwita

  • Gość
Odp: METABO POWERMAXX BS BASIC 10,8
« Odpowiedź #30 dnia: Luty 28, 2016, 19:32:13 pm »
...że tak zapytam, w czym lepszy jest Bosch GSR 10,8V?, bo w testach wypada trochę słabiej od Metabo, mówię o rzeczywistych testach...

Offline RobRob

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 915
    • Zobacz profil
Odp: METABO POWERMAXX BS BASIC 10,8
« Odpowiedź #31 dnia: Luty 28, 2016, 19:46:21 pm »
I nawet moc ma słabszą

Offline DREWLAND-SCHODY

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 21
    • Zobacz profil
Odp: METABO POWERMAXX BS BASIC 10,8
« Odpowiedź #32 dnia: Luty 28, 2016, 20:24:35 pm »
Pozwolę sobie panów uświadomić o co chodzi...
Chyba chodzi o test z youtube gdzie gorszy wynik boscha wynika z mniejszej pojemności akumulatora?
Ja mówiłem o boschu z aku. 2 AH a nie 1,3. Bosch professional mimo wszystko jest lepszy jakościowo niż metabo, który się na nim wzoruje.


kwita

  • Gość
Odp: METABO POWERMAXX BS BASIC 10,8
« Odpowiedź #33 dnia: Luty 28, 2016, 21:11:05 pm »
I tak można w nieskończoność... :)
Temat jest o konkretnym modelu Metabo a tu nagle wchodzi Bosch. Nie twierdzę, że Bosch jest zły, mam narzędzia przeróżnych firm, Boscha także, ale cena 419 a 690 za chiny nie jest podobna... Wiem jak robią we Wrocławiu serwisy Boscha, kupisz w necie, nikt Ci tego nie przyjmie do naprawy na gwarancji...taka jest rzeczywistość

Offline DREWLAND-SCHODY

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 21
    • Zobacz profil
Odp: METABO POWERMAXX BS BASIC 10,8
« Odpowiedź #34 dnia: Luty 28, 2016, 21:22:04 pm »
Nie proponował bym boscha gdyby nie był w tej samej cenie u nas w sklepie 430 zł...

Offline futrzak

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 284
    • Zobacz profil
Odp: METABO POWERMAXX BS BASIC 10,8
« Odpowiedź #35 dnia: Luty 29, 2016, 10:07:41 am »
I tak można w nieskończoność... :)
Temat jest o konkretnym modelu Metabo a tu nagle wchodzi Bosch. Nie twierdzę, że Bosch jest zły, mam narzędzia przeróżnych firm, Boscha także, ale cena 419 a 690 za chiny nie jest podobna... Wiem jak robią we Wrocławiu serwisy Boscha, kupisz w necie, nikt Ci tego nie przyjmie do naprawy na gwarancji...taka jest rzeczywistość

A co to za polityka serwisów boscha? Co ich obchodzi, gdzie kupiono?

kwita

  • Gość
Odp: METABO POWERMAXX BS BASIC 10,8
« Odpowiedź #36 dnia: Luty 29, 2016, 10:16:45 am »
Gość prowadzi salon i serwis, płaci podatki, składki itp.
Ktoś kto sprzedaje w necie, najczęściej firma zarejestrowana jest w bloku... odpada czynsz itp. rzeczy. Tak mówią we Wrocku wszyscy. Poniekąd mają rację. I dlaczego ma zajmować się np. serwisem sprzętu gwarancyjnego? nie chce i już. Mówi, że oddaj tam gdzie sobie kupiłeś... - to są słowa ludzi w salonie i serwisie.
Kupiłem u nich trochę sprzętu. Ponoć niektóre elektronarzędzia Boscha są tak podrabiane, że ciężko specjaliście na pierwszy rzut oka ocenić. Dopiero, jak wprowadzasz numery seryjne, zaczyna się problem. We Wrocławiu mieli już taki przypadek, że naprawili coś, a później klient który u nich kupił, nr seryjny się powtórzył. Dlatego już nie przyjmują do serwisu. Ja kupując u dealera, dostanę na czas naprawy w ramach gwarancji inny sprzęt. Piszę to co mówią w serwisie... Poniekąd ich rozumiem.
Od dawna trwa walka sklepów ze sklepami w necie. Gość przychodzi, ogląda sprzęt, pyta, zajmuje czas a później idzie i kupuje w necie. Popatrzcie jak się zachowują niektórzy sprzedawcy np. butów. Ktoś przyjdzie, przymierzy buty i nie kupi, później zamawia w necie bo już dokładnie wie, jaki rozmiar :)
Sklep musi na czymś zarobić, jak płaci np. 10000 zł samego czynszu

Offline Paweł B.

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 139
    • Zobacz profil
Odp: METABO POWERMAXX BS BASIC 10,8
« Odpowiedź #37 dnia: Luty 29, 2016, 10:53:36 am »
dlatego coraz więcej osób ogląda na żywo i kupuje przez internet. Skoro z przesyłką wychodzi coś taniej niż na miejscu to po co przepłacać?    jeszcze bym zrozumiał gdyby sprzedawcy miejscowi podchodzili do klienta z życzliwością, a tak na prawdę to z większym zrozumieniem traktują klienta z drugiego końca Polski (sprzedawcy internetowi) niż Ci stacjonarni.

A najgorsze są próby wciskania czegoś co im zalega. A tak to sobie człowiek obejrzy i zamówi przez internet bez łaski czy zbędnego namawiania.

kwita

  • Gość
Odp: METABO POWERMAXX BS BASIC 10,8
« Odpowiedź #38 dnia: Luty 29, 2016, 12:08:34 pm »
...dlatego napisałem, że jest tańszy bo nie ponoszą kosztów. A gdzie będziesz szukał później gościa z internetu jakby co??? Nie mówię, że wszyscy to oszuści, mam kolegę który kupił w necie Boscha GBH 2-28 DFV.  Coś zaczęło stukać i pojechał właśnie do serwisu. Okazało się, że takich numerów seryjnych jeszcze nie wypuścili na rynek. Gość miał ponad 2800 komentarzy. Teraz go szukają, było 170zł taniej... Od 6 miesięcy się wozi
Każdy robi jak chce...

Offline Paweł B.

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 139
    • Zobacz profil
Odp: METABO POWERMAXX BS BASIC 10,8
« Odpowiedź #39 dnia: Luty 29, 2016, 12:30:43 pm »
tak samo można gdziekolwiek szukać gościa z internetu jak i ze sklepu stacjonarnego jak zwinie interes.

Po prostu trzeba kupować w sprawdzonych sklepach internetowych i sprawa będzie załatwiona

Offline leśny człowiek

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 138
    • Zobacz profil
Odp: METABO POWERMAXX BS BASIC 10,8
« Odpowiedź #40 dnia: Marzec 24, 2016, 14:01:32 pm »
Czy opłaca się dopłacić stówę i kupić wkrętarkę z takim osprzętem: http://allegro.pl/metabo-powermaxx-bs-wkretarka-34nm-2-0ah-63szt-i5935409871.html ?
Wiadomo bitów i wierteł nigdy za wiele, nie chciałbym tylko trafić na bity, które po 5 wkrętach będą nadawać się do wywalenia. Wolę jeden porządny niż dziesięć plastelinowych. Jak z tymi z Metabo?

Offline Paweł B.

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 139
    • Zobacz profil
Odp: METABO POWERMAXX BS BASIC 10,8
« Odpowiedź #41 dnia: Marzec 27, 2016, 07:39:53 am »
Chyba warto. Nawet jak bity się rozlecą to zostanie fajny organizer na kolejne

Offline kipi

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 308
    • Zobacz profil
Odp: METABO POWERMAXX BS BASIC 10,8
« Odpowiedź #42 dnia: Grudzień 26, 2016, 23:30:51 pm »
Posiadam tytułową wkrętarkę od 3 tygodni, póki co sprawuje się bardzo dobrze. Dobrze leży w dłoni, bateria starcza na długo - wytrzymała 4 godziny rozkręcania różnych mebli i wciąż świeciły się 2 z 3 kresek wskaźnika baterii. Fajną opcją, chyba niedostępną w żadnym innym sprzęcie tego typu jest możliwość zdjęcia głowicy i pracy na samym magnetycznym gnieździe na bity co przy ograniczonej przestrzeni pracy wydaje się być interesującym rozwiązaniem. Ja póki co głowicy nie zdejmuję, ponieważ często zdarza mi się używać wkrętarki do wiercenia, a że wiertła osadzone na sześciokątnym bicie (dostałem cały komplet akcesoriów hitachi) okazują się o kant d. potłuc to używam standardowych okrągłych wierteł i tu już odkręcanie co chwila głowicy i jej zakładanie mija się z celem, to używam jej na stałe.

Na minus dodam także, że nie znalazłem żadnego zestawu z małą latarką ledową, a sama taka latarka kosztuje około 150 zł co jest w mojej ocenie zdzieraniem skóry z klientów.
Poprzednio używałem podobnych rozmiarów wkrętarkę makita, służyła mi przez blisko 5 lat, ale baterie już do reszty wysiadły, miała duży luz na głowicy i w zasadzie od początku dość mocno śmierdziała spalenizną, więc uznałem, że czas na zmianę i padło na tę właśnie wkrętarkę.

Zobaczymy po czasie jak będzie się sprawować. Póki co zakup uważam za udany.

Offline carpenter

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 488
  • Najprościej - najtrudniej.
    • Zobacz profil
Odp: METABO POWERMAXX BS BASIC 10,8
« Odpowiedź #43 dnia: Grudzień 27, 2016, 18:19:59 pm »
Wymienną głowicę ma również Parkside 10.8V.
Dla mnie bardzo przydatne przy skręcaniu czegokolwiek z użyciem naprzemian wiertła i bita z jedną wkrętarką.

Offline Arek15

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 649
    • Zobacz profil
Odp: METABO POWERMAXX BS BASIC 10,8
« Odpowiedź #44 dnia: Grudzień 27, 2016, 20:27:25 pm »
pracownicy w autoryzowanych serwisach są szkoleni regularnie by doradzać i znać daną markę, na szkoleniach używa się fizycznie narzędzi, w internecie nikt nie doradzi, wiadome że zgłębia się internet w poszukiwaniu wiedzy ale czasem i tam pusto-czasem warto iść za namową sprzedawcy bo wie i zna, jak ci opchnie bubel to już nie wrócisz, a oni chcą byśmy wracali:)czasem warto dołożyć 200, czy 300 zł na wyzszy model, opisać łopatologicznie czego się oczekuje i sprzedawca doradzi. Fakyt że czasem sprzedawcy to takie mruki że nic się nie dowiesz , dlatego takie sklepy upadają:) prawda taka, kto się liczy z groszem to kupi w necie bo tanio, kto zarabia narzędziami na życie pójdzie do sklepu bo szybko i narzędzie od dnia zakupu na niego zarabia ,