Kwiecień 19, 2024, 00:39:25 am

Autor Wątek: Tokarka Gomad.  (Przeczytany 12017 razy)

Offline amigorg

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 7495
  • Nie kupuj tego, co możesz zrobić sam.
    • Zobacz profil
    • Maszyny i projekty
Odp: Tokarka Gomad.
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 11, 2014, 14:46:43 pm »
Tokarz wytoczył mi przejściówkę M20 na M33 x3,5. Czy da się z M24 na na M33 x 3,5 musiałby się wypowiedzieć tokarz, zostaje trochę mało "ciała" , mniej niż  2,5 mm.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 11, 2014, 14:49:34 pm wysłana przez amigorg »

Offline Morświn

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1877
    • Zobacz profil
Odp: Tokarka Gomad.
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 11, 2014, 15:19:54 pm »
Mam taka przejściówkę więc chyba się da ;).Jak szukałem w necie już jakiś czas temu to majątek kosztują ale zrobić u tokarza będzie taniej.Ja tą przejściówkę dostałem prze zamówieniu uchwytu czaszowego.Teraz chcę się przerzucić na wałki z M33 ale to nie na tej tokarce. Chodzi w porządku na tym adapterze.

coś takiego:http://www.do-drewna.pl/sklep/index.php?products=product&prod_id=2297
« Ostatnia zmiana: Styczeń 11, 2014, 15:21:57 pm wysłana przez Morświn »

Offline MarekK

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 15
    • Zobacz profil
Odp: Tokarka Gomad.
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 11, 2014, 18:58:28 pm »
No rzeczywiście cena 330zł  za przejściówkę to nie tanio:/
Będę próbował u tokarza.
Dzięki za informację, jutro jadę oglądać, jak będzie dobra to kupuję:)
Pozdrawiam

Offline MarekK

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 15
    • Zobacz profil
Odp: Tokarka Gomad.
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 25, 2014, 22:13:10 pm »
Witam
Morświn możesz dać więcej zdjęć przyrządu do kopiowania?
Kupiłem taką samą tokarkę, i ciekawi mnie kopiał.
Z góry dziękuję.
Pozdrawiam

Offline Morświn

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1877
    • Zobacz profil
Odp: Tokarka Gomad.
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 25, 2014, 22:54:35 pm »
Na razie nie mam do niego dostępu bo go schowałem w szafie a materiały budowlane ja zablokowały.Jak się ich pozbędę to dodam,tylko za jakiś czas się przypomnij bo o tym zapomnę pewnie :P.Szybciej będą jak znajdę zdjęcia z czyszczenia zaraz po zakupie ale nic nie gwarantuje.

Offline MarekK

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 15
    • Zobacz profil
Odp: Tokarka Gomad.
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 30, 2014, 12:08:05 pm »
Dzieki za maila;)
tak kupiłem za 300zł:))
Wizualnie jest w stanie średnim, czyli trochę rdzy itp. Ale za to reszta w stanie bardzo dobrym, nie licząc łożysk na wałku, ale jedno kosztuje 4zł a drugie pewnie coś koło tego. I co dla mnie najważniejsze silnik jest zmieniony z oryginalnego 380V na 230V.
Trochę osprzętu gratis: tarcza zabierakowa, 3 podtrzymki, kilka zabieraków, wygięta podtrzymka do toczenia poprzecznego wewnętrznego(np. misy), piła, kieł stały i obrotowy, i taka kwadratowa duża podtrzymka, ale do czego służy to nie wiem:)
Za 300zł +100zł za paliwo to WARTO:)...tak myślę.
Pozdrawiam

Offline krzyś48

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 4576
    • Zobacz profil
Odp: Tokarka Gomad.
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 30, 2014, 14:32:26 pm »
nie licząc łożysk na wałku, ale jedno kosztuje 4zł
Twoja maszyna zasługuje na lepsze łożyska niż te 4 zł  :) (chyba wątpliwej jakości są)

Offline Morświn

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1877
    • Zobacz profil
Odp: Tokarka Gomad.
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 30, 2014, 14:57:48 pm »
Cytuj
Dzieki za maila;)
Nie ma sprawy jak coś pisz tylko na tego innego co ci podałem.

Cytuj
tak kupiłem za 300zł:))

Ty się ciesz bo miałem ją brać :D na części zapasowe bo potrzebowałem kilku :P.Gdyby nie 1000km w dwie strony bez mała to by już stała u mnie :(.

Cytuj
piła
Jaka piła?Taka montowana na wałku?
Cytuj
i taka kwadratowa duża podtrzymka, ale do czego służy to nie wiem:)
A to nie jest stolik?Do szlifowania?Jak ci nie dął talerza do papierów to lipa bo nówka 40cm kosztuje chyba 800zł.

Cytuj
Za 300zł +100zł za paliwo to WARTO:)...tak myślę.

Każda maszyna jest warta tyle ile klient jest w stanie za nią dać ;).Myślę że warto mi się to nie opłacało bo jako szrot ciągnąć to przez pół Polski marny interes (szrot bo właściwie potrzebowałem paru elementów a reszta albo by stała albo do przeróbki czy też na złom).W twoim przypadku jako pierwsza tokarka nie licząc tej przystawki do wiertarki (bo chyba o niej pisałeś?)to dobry interes ;).Ja myślałem o kupnie wysyłkowym paru części (wątpliwa sprawa że by się zgodził) lub kupnie wysyłkowym całości (ok150zł) ale sobie darowałem.Jechanie sobie odpuściłem bo z 400zł bym na paliwo wydął ;D.
Cytuj
     nie licząc łożysk na wałku, ale jedno kosztuje 4zł

Twoja maszyna zasługuje na lepsze łożyska niż te 4 zł  :) (chyba wątpliwej jakości są)
Też tak myślę ja za swoje dawałem 30zł sztuka.Co śmieszne to mniejsze było droższe bo pasuje do jakichś skuterów i się jego cena dwoi >:(

Podsumowując gratuluję zakupu i życzę dobrej maszyny na lata ;).I rada kup sobie DOBRE szczypce do segerów bo jak będzie ich potrzeba to te tanie są do d... , może się nie przydadzą prędko ale jak już to lepiej mieć pod ręką.Góry wiórów życzę ;).

Offline MarekK

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 15
    • Zobacz profil
Odp: Tokarka Gomad.
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 31, 2014, 00:10:57 am »
Odnośnie łożysk:) -rzeczywiście te za 4zł co widziałem na allegro to w sklepie się dowiedziałem, że to złom, dlatego kupiłem po 15zł bo takie są niby z tej wyższej półki(lepszych nie było).

Odnośnie piły- tak, montowana na wałku tarcza średnicy około 12cm, jeszcze nie próbowałem, może się przyda.

Jutro zrobię zdjęcie tej części(stolika czy czegoś) może mi pomożecie co to takiego.

Wysłać facet nie chciał bo sam próbowałem.
Jak na pierwszą tokarkę to jest super, myślę, że mi posłuży, a przynajmniej  w naprawie nie będzie problemów. Ale konstrukcja jest mocna i solidnie wykonana także jestem zadowolony:)
Dzięki Morświn za bogaty opis tej tokarki bo to mnie skłoniło do kupienia takowej;)

Pozdrawiam


Offline MarekK

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 15
    • Zobacz profil
Odp: Tokarka Gomad.
« Odpowiedź #24 dnia: Luty 13, 2014, 19:41:59 pm »
Witam
zamieszczam kilka zdjęć opisanego powyżej "stolika" o niewiadomym przeznaczeniu:)
Może ktoś coś podpowie do czego to by służyło...
Pozdrawiam

Offline Morświn

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1877
    • Zobacz profil
Odp: Tokarka Gomad.
« Odpowiedź #25 dnia: Luty 13, 2014, 21:50:08 pm »
Jest to stolik do szlifowania,w twoim przypadku mógł być używany do cięcia.Brakuje ci jednego elementu do niego taki kawałek kątownika z dziurą na śrubkę a od spodu kawałek płaskownika który wchodzi w ten rowek.Jest to do ustawiania kąta np.Wyślę zdjęcie jak chcesz jutro.Czy ta tokarka nie była używana do cięcia drewna na opał?I pytanie czy masz takie aluminiowy talerz bez dziur?Jest to talerz do naklejania papieru ściernego.Może jutro uda mi się zrobić zdjęcia tej kopiarki ;).

Offline MarekK

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 15
    • Zobacz profil
Odp: Tokarka Gomad.
« Odpowiedź #26 dnia: Luty 14, 2014, 12:50:58 pm »
Nie mam nic z tego co piszesz...
Czy była używana do cięcia drewna to nie wiem, właściciel nic nie mówił ale wątpię, bo w miejscu gdzie była używana raczej nie było takiej możliwości, ale pewności nie mam.
Za zdjęcia kopiarki będę wdzięczny:)
Dzięki za pomoc
Pozdrawiam