Kwiecień 16, 2024, 07:24:12 am

Autor Wątek: Wiertarka do domowych zastosowań  (Przeczytany 3754 razy)

Offline jerry56

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 19
    • Zobacz profil
Wiertarka do domowych zastosowań
« dnia: Wrzesień 18, 2018, 08:29:48 am »
Witam Panowie,

stoje przed wyborem wiertarki do typowo domowych zastosowań - czyli wywiercić otwory na kołki do powieszenia szafek, zlewu - głównie w kamienicy więc cegła. Czasem coś powiercić w płytach MDF (choć do tego używam akumulatorowej), otwory pod zawiasy itp. Typowo domowa robota, raz na jakiś czas. Mój obecny stary Bosch odmówił współpracy na dobre więc rozglądam się za czymś - raczej z niższej półki cenowej. Tak do 300zł max. Wiem, ze są Makity, Bosche - ale kompletnie nie obeznaje się w tych nowych modelach a nie chce wpakować się na mine. Ważne żeby miała udar, regulacje obrotów pod przyciskiem (zależną od siły nacisku).

Do poważniejszego wiercenia (gdy trzeba przebić się przez nośną, albo do żelbetu) - pożyczam mocną Makite która spokojnie daje rade. Ale do mojej roboty na codzień sie nie nadaje (za ciężka i nieporęczna).
co polecacie? Spotkałem się z opinią zeby brać lidlowego Parksida - ale jakoś nie mam przekonania

Offline amciek

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 260
    • Zobacz profil
Odp: Wiertarka do domowych zastosowań
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 18, 2018, 09:45:16 am »
W tej cenie obojętnie co weźmiesz będzie dobre.... bo wszystko może być miną.
W takim budżecie nie oczekuj trwałości, solidności. Do garażu i sporadycznego wiercenia zapewne Wiertarka za 150zl będzie ok.
Ja bym kupił w jakimś sklepie blisko mnie. W razie awarii będziesz miał blisko żeby oddać.

Offline jerry56

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 19
    • Zobacz profil
Odp: Wiertarka do domowych zastosowań
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 18, 2018, 10:59:10 am »
W tej cenie obojętnie co weźmiesz będzie dobre.... bo wszystko może być miną.
W takim budżecie nie oczekuj trwałości, solidności. Do garażu i sporadycznego wiercenia zapewne Wiertarka za 150zl będzie ok.
Ja bym kupił w jakimś sklepie blisko mnie. W razie awarii będziesz miał blisko żeby oddać.
znalazłem coś takiego:
https://allegro.pl/wiertarka-680w-psb-680-re-bosch-i7204822125.html
nada się? ten uchwyt tylko mnie martwi na wiertła - zawsze używałem takiego dokręcanego na klucz.

Offline 91az

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 184
    • Zobacz profil
Odp: Wiertarka do domowych zastosowań
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 18, 2018, 15:17:21 pm »
Osobiście wiertarki 450W Parkside sobie nie cenię (udar to jakiś żart) i nie polecam. Jedyny argument za: to możliwość szybkiego oddania w godzinie "W" jeśli Lidl jest blisko.
Ciepło wspominam Topex-a kupionego w jakimś casto bo był lekki, tani, miał udar, regulację obrotów i przypominał mi obudową dawną Celmę. Po 10 latach prac domowo-przydomowych padł tylko dlatego, że przegrzałem oś i stopiłem uchwyt obudowy w którym pracowało łożysko. Jak widać w taniźnie można też coś znaleźć dla siebie. Przynajmniej 16 lat temu :-)

Teraz wartę trzyma duże JCB - ciężkie, ale solidne. Nic mu nie podskoczy. Parkside biorę na rozwiercanie wkładek w tanich zamkach jak dzieci zapchają piórkami szwagierce dziurkę od klucza w zamku. 

Offline TomeczekBBS

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 13
    • Zobacz profil
Odp: Wiertarka do domowych zastosowań
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 17, 2018, 14:49:58 pm »
Ja mam od kilku miesięcy ryobi R18SDS-0 coś tam czasem sobie w drewnie pracuję, ale to raczej takie rzeczy, że pomagam dzieciakom coś zrobić do szkoły lub jakieś drewniane rzeczy do ogrodu czy coś. no i wiadomo, że zdarzy sie też coś wkręcać odkręcać itd. W każdym razie sprzęt radzi sobie świetnie jako narzędzie w moim domu i do wszystkich powierzchni, które mam w domu

Offline inforobert

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 50
    • Zobacz profil
Odp: Wiertarka do domowych zastosowań
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 07, 2019, 23:51:53 pm »
Odgrzeję temat.

Ja mam podróbkę wiertarki BOSCH GBH 240 DRE, pod nazwą LEX LX261

Działa bez problemu, Fi 14 w betonie wierci bez problemu, udar w sam raz, płynna regulacja obrotów
Najczęściej i tak wiercę fi 6 lub fi 8, idzie jak w masło.

Nie warto pakować się w drogie, nie wykorzysta się tego.
Jeśli to nie jest do profesjonalnych celów zarobkowych, to szkoda pieniędzy.

Offline Janunio

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 11
    • Zobacz profil
Odp: Wiertarka do domowych zastosowań
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 09, 2019, 10:44:46 am »
Ja mam od 4 lat parkside, tylko o większej mocy 750w. Jak do domu daje radę, trochę gorzej jak się natrafi na pręt zbrojeniowy w ścianie. Bez dobrego wiertła to można i godzinę brzęczeć:D