Marzec 29, 2024, 12:42:10 pm

Autor Wątek: Moczenie drewnianych skrzynek w farbie akrylowej  (Przeczytany 4597 razy)

Offline Pawel25

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 1
    • Zobacz profil
Moczenie drewnianych skrzynek w farbie akrylowej
« dnia: Wrzesień 04, 2018, 18:56:15 pm »
Witam Wszystkich,

Nie wiem Czy pisze w poprawnej grupie, ale mam nadzieje, że uzyskam od Was pomoc.
Zajmuje się malowaniem drewnianych skrzynek (coś jak do jabłek, tylko dużo bardziej solidne i estetyczne).
Wraz z pracownikiem malujemy ich coraz więcej, około 20sztuk/dziennie (niektóre są dość duże np. 100x40x45cm).
Używamy do tego pistoletu natryskowego, nie mamy niestety jeszcze miejsca na wstawienie ściany lakierniczej z odciągiem, więc proszę sobie wyobrazić jak wyglądamy po 1,5h malowania. Używamy białej farby akrylowej
Staje się to coraz bardziej uciążliwe i męczące (przygotowanie pistoletu, dokładne rozcieńczenie farby, później jego mycie i siebie:).

Moje pytanie jest takie: Czy według Was jest możliwe malowanie takich skrzynek poprzez moczenie ich w wanie farbą? Idąc jeszcze głębiej, słyszałem od pewnego stolarza, że jest pewna rzecz o nazwie "wypieniacz", która powoduje, że farba praktycznie ścieka po całych ściankach i nie powstają praktycznie żadne zacieki itp. Moczone są ponoć w ten sposób małe domki dla ptaków lub małej galanteria drzewna, gdzie ciężko jest dojść pistoletem oraz pędzlem.

Będę wdzięczny za każdą odpowiedź
Pozdrawiam
Paweł

Offline Lirorobert

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 7538
    • Zobacz profil
    • Lirorobert
Odp: Moczenie drewnianych skrzynek w farbie akrylowej
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 08, 2018, 08:58:44 am »
Poszukaj pod nazwą
Malowanie poprzez zanurzenie,  lub coś podobnegbo.
Na powno nie moczenie.

Offline skoop

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 91
    • Zobacz profil
Odp: Moczenie drewnianych skrzynek w farbie akrylowej
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 18, 2018, 21:40:48 pm »
Wg. artykułu: https://www.vidaron.pl/poradnik/najczesciej-popelniane-bledy-przy-malowaniu-drewna

Pkt 1 - powinieneś tę farbę najpierw usunać.