Kwiecień 18, 2024, 04:35:08 am

Autor Wątek: Merytoryczne książki o stolarstwie...  (Przeczytany 6979 razy)

Offline Drewniarz

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
Merytoryczne książki o stolarstwie...
« dnia: Wrzesień 09, 2018, 14:18:24 pm »
Dzień dobry wszystkim. Z początkiem lata podjąłem pracę w zakładzie tartaczno-stolarskim. Jest to dla mnie zupełnie nowe doświadczenie, wcześniej parałem się wykończeniówką. Niemniej bardzo interesuje mnie proces produkcyjny mebli (głownie tych z płyty, ale też tych z surowego drzewa). Przeglądając dział z literaturą dostałem dość różnotematyczną informację zwrotną, która więcej mi namieszała niż ukierunkowała na coś konkretnego. Prosiłbym o polecenie kilku rzeczowych i merytorycznie wyczerpujących publikacji podejmujących temat  produkcji mebli z płyty (oklejanie, frezowanie, przygotowanie formatek, rozcinanie arkuszy) oraz ogólnie przedstawiających charakter pracy w zakładzie stolarskim. Zależy mi aby literatura była jak najbardziej na czasie, uwzględniała nowe procesy technologiczne przy produkcji (wraz z tymi starszymi, z których korzystali nasi dziadkowie) oraz zawierała materiał i dla laika i dla osoby bardziej doświadczonej. Liczę, że wyniosę z tych książek wiele i z góry dziękuję za wszelką pomoc.