Kwiecień 28, 2024, 18:37:39 pm

Autor Wątek: Tworzenie biurek  (Przeczytany 4961 razy)

Offline hiro123

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
Tworzenie biurek
« dnia: Listopad 27, 2018, 08:54:21 am »
Witam,

Z góry przepraszam jeśli ten temat zostaje stworzony w złym dziale ale nie zdołalem odnaleźć właściwego, przepraszam.
Obecnie zajmuję się informatyką zawodowo ale niestety nie czuje się spełniony w tym zawodzie i odczuwam potrzebę tworzenia czegoś na własną rękę.
Nie posiadam doświadczenia w stolarce na chwilę obecną lecz jestem skłonny do podjęcia działan od zaraz!
Poszukuje informacji na temat tworzenia biurek, chciałbym wiedzieć który materiał będzie się nadawał najlepiej do produkcji biurek, zależy mi przede wszystkim na jakości wykonania oraz w miare przystępnej cenie. Potrzebowałbym również wiedzieć jakie narzędzia są mi niezbędne do tworzenia biurek, oprócz samych blatów na biurko planuje również wycinanie w nich różnych otworów.


Proszę o wyrozumiałość :)

Pozdrawiam Was serdecznie!

Offline Rafalski

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 320
    • Zobacz profil
Odp: Tworzenie biurek
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 18, 2018, 11:45:03 am »
Cytuj
chciałbym wiedzieć który materiał będzie się nadawał najlepiej do produkcji biurek,
Biorąc pod uwagę, że biurka są robione właściwie ze wszystkich dostępnych materiałów, nie ma prawidłowej odpowiedzi na to pytanie.
Dobór materiału na pewno zależy od dostępnych narzędzi.

Cytuj
Potrzebowałbym również wiedzieć jakie narzędzia są mi niezbędne do tworzenia biurek
No tu się koło zamyka. Jeżeli nie wiesz, jakie dokładnie biurko chcesz zrobić i z jakiego materiału, to trudno polecić odpowiednie narzędzia.

Na pewno będzie potrzebna jakaś piła. Ale czy ci wystarczy zagłębiarka z szyną (n.p. Mafell MT 55 ct), czy raczej potrzeba dobrej, stacjonarnej piły tarczowej, to na razie trudno powiedzieć. Jeśli ma być obrabiane lite drewno, to przyda się strug (hebel) i to nie jeden. Poza tym dłuta, młotek, kątowniki, przymiary ...

Cytuj
oprócz samych blatów na biurko planuje również wycinanie w nich różnych otworów.
I znowu: jakie otwory? Na nieduże i okrągłe to wiertarka. Większe, lub nieogrągle to wyrzynarka i frezarka.