Kwiecień 18, 2024, 07:47:40 am

Autor Wątek: Jaka Heblarko-grubościówka, 2-3 tyś.? - jeden z wielu  (Przeczytany 7055 razy)

Offline MatZ

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 22
    • Zobacz profil
Jaka Heblarko-grubościówka, 2-3 tyś.? - jeden z wielu
« dnia: Maj 15, 2019, 20:14:49 pm »
Cześć,
nadszedł ten moment w którym człowiek chce kupić sprzęt i zacząć robić. Budżet mam w wysokości 5 tyś., w drewnie będę "rzeźbił" hobbistycznie - ogrodzenie, taras, plac zabaw dla dzieci, podbitka, może coś dla znajomych i drobnica do domu. Chcę zakupić piłę stołową DW745, więc już zostają tylko dwa tysiące na heblarko-grubościówkę. Odkurzacz mam przemysłowy, więc jakiś pseudo-odciąg będzie. Narzędzia mogę kupować na fakturę. Pytanie czy coś ciekawego z zakresu 2-2,5 tyś znajdę? Wątków przeczytałem co nie miara, na portalach aukcyjnych sledze wątki sprzedażowe w mojej okolicy. Niestety z moich rejonach (pod poznańskich) nic ciekawego się nie pojawia. Udało mi się znaleźć tylko maszynę ze zdjęć poniżej, ale strasznie daleko i niestety obawiam się ze możliwość obmacania nie wchodzi w grę. Czy ktoś może miał z podobną do czynienia? Nie mam sporo miejsca - raptem połowa garażu, dlatego chciałbym 2w1. Możecie coś ciekawego polecić? Wiem, że polecana jest DYMa, ale nie jestem do końca przekonany czy warto dawać za dymkę 2,5 tyś? Chce pracować na tarcicy 3m, chociaż bardzo prawdopodobne, że przed struganiem będę je skrócał.

Dziękuję za pomoc,
Mateusz
« Ostatnia zmiana: Maj 15, 2019, 20:17:10 pm wysłana przez MatZ »

Offline Jackovsky

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 110
  • Hobbysta z zapałem!
    • Zobacz profil
    • Maszyny do drewna - sklep JP Tech
Odp: Jaka Heblarko-grubościówka, 2-3 tyś.? - jeden z wielu
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 16, 2019, 13:00:50 pm »
Holzstar ADH 200 w ofercie poniżej 2000 zł https://jptech-maszyny.pl/holzstar-adh-200-wyrowniarka-grubosciowka , model dobry, właśnie do takich hobbistycznych robót w małym warsztacie.
Rękami do gwiazd

Offline MatZ

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 22
    • Zobacz profil
Odp: Jaka Heblarko-grubościówka, 2-3 tyś.? - jeden z wielu
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 16, 2019, 15:04:07 pm »
Właśnie powyższa maszyna nie ma zbyt pochlebnych opinii. Są wpisy z 2015r, gdzie użytkownicy skarżą się na konieczność ciągłego doregulowywania maszyny.

@Jackovsky masz ja? Możesz coś więcej o niej napisać?

Zastanawiam się nad opcja kupienia samej grubosciowki np. DW733 I dorobieniem jiga.

Offline jasiop

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 607
    • Zobacz profil
Odp: Jaka Heblarko-grubościówka, 2-3 tyś.? - jeden z wielu
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 16, 2019, 20:59:54 pm »
Do 2,5 tys zł powinien zastanowić się i szukać Eletra Beckum 260
Jasio P - Rzeszów


Offline Jackovsky

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 110
  • Hobbysta z zapałem!
    • Zobacz profil
    • Maszyny do drewna - sklep JP Tech
Odp: Jaka Heblarko-grubościówka, 2-3 tyś.? - jeden z wielu
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 17, 2019, 10:21:46 am »
Miałem okazję korzystać, kiedy znajomy chciał mi pokazać, z czym się je pracę z taką maszyną :P Nie pamiętam, żeby jakiekolwiek problemy były, kolega mówił, że od takiego czegoś mogę właśnie sobie zacząć, o ile nie mam większego budżetu. Nie pamiętam też, żeby mówił coś o regulacji
Rękami do gwiazd

Offline przemoprzem

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 809
    • Zobacz profil
Odp: Jaka Heblarko-grubościówka, 2-3 tyś.? - jeden z wielu
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 10, 2019, 21:43:42 pm »
Na początek Elektra beckum hc 260