Maj 04, 2024, 02:02:33 am

Autor Wątek: Strugarko-grubościówka STILER PT 260  (Przeczytany 27578 razy)

Offline tayjkt

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 325
    • Zobacz profil
Odp: Strugarko-grubościówka STILER PT 260
« Odpowiedź #45 dnia: Wrzesień 21, 2020, 08:23:52 am »
U mnie działa wszystko bez problemów, zgłaszaj reklamację

Offline Pawel983

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 1
    • Zobacz profil
Odp: Strugarko-grubościówka STILER PT 260
« Odpowiedź #46 dnia: Październik 23, 2020, 20:47:30 pm »
Przygodę z drewnem rozpocząłem od niedawna. Postanowiłem sam wykonać schody dębowe i dlatego po przeczytaniu dyskusji na temat PT 260 kupiłem ją. Po dwóch dniach pracy miałem problem z mechanizmem pobierającym, a dokładnie z kołem zębatym z krzywkami w którym uszkodzeniu uległo kilka zębów. Wykonane je z plastiku dziwi mnie dlaczego tak jest. Prawdopodobnie przyczyną był luźny łańcuch napędowy. Dochodziły z maszyny stuki podczas włączonego posuwu, pierwszego dnia wszystko działało dobrze. Zadzwoniłem do serwisu Panowie wysłali nowe koło zębate. Po wymianie i naciągnięciu łańcucha napędowego wszystko działa poprawnie. Dla tych co kupują i użytkują sprawdzajcie naciąg łańcucha ja u siebie mogłem go ściągnąć palcami był zdecydowanie za luźny. Naciąg wykonujemy poprzez poluzowanie nakrętki na małym plastikowym kółku i przesunięciu go.
 

Offline cichy

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 11
    • Zobacz profil
Odp: Strugarko-grubościówka STILER PT 260
« Odpowiedź #47 dnia: Styczeń 10, 2021, 16:24:33 pm »
cześć, właśnie kupiłem stilera 260. Po sprawdzeniu stołów jest niewielka różnica w poziomie zarówno stoły podawczego jak i odbiorczego względem wału z nożami. Cały stół jest w literę U oczywiście max 1 mm. Pytanie czy ktoś z was wie jak to wyregulować. Zibi opisywał regulację na śrubie mimośrodowej, ale nie mam pewności czy to akurat tego się tyczy tym bardziej, że akurat tego w instrukcji nie ma.

Offline Zbyszek74

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 4
    • Zobacz profil
Odp: Strugarko-grubościówka STILER PT 260
« Odpowiedź #48 dnia: Luty 03, 2021, 08:12:31 am »
Ja regulowałem 5 śrubami imbusowymi na zaczepie blatów do korpusu. Sprawdź też ustawienie stołu odbiorczego do noży