Kwiecień 26, 2024, 23:10:32 pm

Autor Wątek: ukośnica i piła stołowa do 10k  (Przeczytany 3108 razy)

Offline kanzey

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 6
    • Zobacz profil
ukośnica i piła stołowa do 10k
« dnia: Czerwiec 22, 2021, 11:02:50 am »
Witam szukam dobrej ukośnicy i piły stołowej w budżecie do 10 tysięcy złoty, chciałbym coś co posłuży mi latami.
Czy mógłbym prosić użytkowników forum o propozycje. Sam całkiem sporo szukałem ale ostatecznie mam tylko większy mętlik w głowie.

Z góry dziękuję za pomoc.

Offline mario78

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1770
    • Zobacz profil
Odp: ukośnica i piła stołowa do 10k
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 22, 2021, 11:06:21 am »
Witaj
Z budrzetem szału nie ma,myślę ze coś sie da kupić i użytkownicy forum na pewno coś zaproponują. Ja bym proponował żebyś sie przedstawił w odpowiednim dziale
Pozdrawiam

Offline kanzey

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 6
    • Zobacz profil
Odp: ukośnica i piła stołowa do 10k
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 22, 2021, 11:19:05 am »
Dziękuję za informację, naprawiłem swoje niedopatrzenie. Teoretycznie budżet mogę zwiększyć na to ale pytaniem jest czy jest sens jeżeli sprzęt będzie używany głównie hobbistycznie, jeżeli tak to jestem otwarty na propozycje.

Offline mario78

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1770
    • Zobacz profil
Odp: ukośnica i piła stołowa do 10k
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 22, 2021, 22:32:24 pm »
W pile ważny dla mnie jest wózek i podcinacz wiec u mnie stoi SCM SI 12SW.Nie wiem co Ty bedziesz robił i z jakimi materiałami pracował?Ktoś na forum jakiś czas temu dodał ogloszenie odsprzedaży piły formatowej,moze jeszcze jest.
https://forum.domidrewno.pl/index.php?topic=16483.0
. A może jesli amatorsko i w plycie Mafell MT 55CC?
Jesli chodzi o ukośnicę ja jestem zadowolony z Festool Kapex KS88.

Offline kanzey

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 6
    • Zobacz profil
Odp: ukośnica i piła stołowa do 10k
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 22, 2021, 23:50:08 pm »
Odnośnie Twojej piły to fajny sprzęt wydaje się być.

Materiał to drewno, także twarde.

Co zamierzam robić: głównie meble, na początek warsztatowe, może pokuszę się o wykonanie własnoręcznie elewacji.

Obecnie nie posiadam pilarko zagłębiarki, ale posiadam pilarkę tarczową Milwaukee M18 190mm, czy dokładność cięcia byłaby wyższa niż przy użyciu tego typu pilarki z szyną?

Odnośnie ukośnicy właśnie festool'a rozważałem, myślałem o czymś troszeczkę większym:
Festool KAPEX KS 120 no i tutaj też pojawia się pytanie czy jest jakaś odczuwalna różnica między nim a BOSCH GCM 12 GDL
może ktoś pracował z obydwoma i jest w stanie coś na ten temat powiedzieć.

A może większa ukośnica niż te 88 wcale nie jest mi potrzebna i doinwestować lepiej jest pilarkę stołową z dobrym systemem prowadnic.

Dziękuję serdecznie za pomoc.

Offline mario78

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1770
    • Zobacz profil
Odp: ukośnica i piła stołowa do 10k
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 23, 2021, 06:58:51 am »


Obecnie nie posiadam pilarko zagłębiarki, ale posiadam pilarkę tarczową Milwaukee M18 190mm, czy dokładność cięcia byłaby wyższa niż przy użyciu tego typu pilarki z szyną
??
Moj SCM to jest takie minimum dla mnie moim zdaniem. Silnik 4,0kW w miarę ok rozcina sie twarde drewno oczywiscie odpowiednią piła 300mm z 28 zębami i ogranicznikiem posuwu. To nie jest duza piła formatowa ale jeszcze solidniej zrobiona i nie mam z nią wiekszych problemów. Ukosnica zrobi to co wozek w pike formatowej .Podcinacz nie jest Ci potrzebny jak tylko w drewnie planujesz robić.Pytanie na jakim etapie chcesz zaczynac pracę w drewni. Będą to przygotowane deski z tartaku czy sam chcesz je rozcinać? Kapex KS 88 od 120 nie różni sie tylko laserem i kilkoma bajerami?


Offline kanzey

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 6
    • Zobacz profil
Odp: ukośnica i piła stołowa do 10k
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 24, 2021, 09:09:08 am »
Hmm, myślałem że różni się najbardziej max wysokością elementu ciętego.

Odnośnie samej piły formatowej nie udało mi się znaleźć Twojego sprzętu w cenie którą byłbym w stanie zapłacić, za to znalazłem
Pilarko-Frezarkę SCM SI 12TW za 13-14k, tyle że nie wiem czy poza nazwą SCM SI 12SW i SCM SI 12TW mają ze sobą dużo wspólnego. Frezarka dolnowrzecionowa zawsze by była plusem i powiedzmy że jest to kwota na którą mogę sobie jeszcze pozwolić, tylko za bardzo nie mogę znaleźć informacji na temat różnic między tymi urządzeniami ...

Pozdrawiam,
Kamil

Offline mario78

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1770
    • Zobacz profil
Odp: ukośnica i piła stołowa do 10k
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 24, 2021, 13:47:59 pm »
Hmm, myślałem że różni się najbardziej max wysokością elementu ciętego.

Odnośnie samej piły formatowej nie udało mi się znaleźć Twojego sprzętu w cenie którą byłbym w stanie zapłacić, za to znalazłem
Pilarko-Frezarkę SCM SI 12TW za 13-14k, tyle że nie wiem czy poza nazwą SCM SI 12SW i SCM SI 12TW mają ze sobą dużo wspólnego. Frezarka dolnowrzecionowa zawsze by była plusem i powiedzmy że jest to kwota na którą mogę sobie jeszcze pozwolić, tylko za bardzo nie mogę znaleźć informacji na temat różnic między tymi urządzeniami ...


Kapex 88 i 120 maja taką samą moc, wysokość cięcia, obroty itd... 120 ma dodatkowo laser ktorego nie ma 88 i jakieś kątowniki które moze dokupić oddzielnie.  Roznica w wysokosci ciecia jest w modelu Kapex 60.
Moj SCM jest tylko piłą formatową ,bez frezarek i innych gadżetów.  Gdzies mialem katalog maszyn z tych czasow i byly obie te maszyny,jak znajdę dodam do wątku. SCM SI 12  jest bez podcinacza "SW" wersja z podcinaczem.
Musisz sie zastanowić czy na pracę hobbystyczną to dobra droga taka maszyna. Choc ja od zawsze jako amator chciałem miec piłę,wyrowniarke i grubości owe :) Tylko z funduszami było gorzej.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 24, 2021, 13:51:17 pm wysłana przez mario78 »

Offline kanzey

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 6
    • Zobacz profil
Odp: ukośnica i piła stołowa do 10k
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 24, 2021, 16:23:27 pm »
Pytanie na jakim etapie chcesz zaczynac pracę w drewni.

Docelowo myślę o zbudowaniu samemu piły taśmowej do kłód.
Przerobieniu kontenera chłodniczego na suszarnie.

Ale to raczej trochę bardziej odległe sprawy.

Choc ja od zawsze jako amator chciałem miec piłę,wyrowniarke i grubości owe :)

Wyrówniarkę i grubościówkę też raczej zamierzam kupić na pewnym etapie jakąś bardziej przemysłową, starą.
Ewentualnie myślałem nad możliwością zrobienia czegoś samego z odlewem z granitu kompozytowego, ale raczej potrzebowałbym wcześniej rozebrać coś referencyjnie żeby zobaczyć jak kalibracja w takich urządzeniach jest rozwiązana.

Kapex 88 i 120 maja taką samą moc, wysokość cięcia, obroty itd... 120 ma dodatkowo laser ktorego nie ma 88 i jakieś kątowniki które moze dokupić oddzielnie.  Roznica w wysokosci ciecia jest w modelu Kapex 60.

Dobrze wiedzieć, nie ma sensu przepłacać.

Gdzies mialem katalog maszyn z tych czasow i byly obie te maszyny,jak znajdę dodam do wątku. SCM SI 12  jest bez podcinacza "SW" wersja z podcinaczem.

Byłbym bardzo wdzięczny.