Maj 15, 2024, 20:30:02 pm

Autor Wątek: JULA - promocje  (Przeczytany 101094 razy)

Offline krzyś48

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 4576
    • Zobacz profil
Odp: JULA - promocje
« Odpowiedź #495 dnia: Marzec 18, 2018, 15:02:48 pm »
może warto tam zajrzeć, przedmuchać, przeczyścić?
To raczej mus!!!
Co w łożyskach ze smarem siedzi to nie wiem,ale jak siła ssania pada,czyli obroty(możliwość zatarcia łożysk) potem przegrzanie,zwarcie zwojowe,dym i szrot....
Wybór należy do ciebie :-\
Jak byś wyjął silnik z dmuchawą to ma się leciutko obracać,wszelki opór to już po łożyskach.
Na łożyskach też nie żydzić bo już za grosze można kupić,brać najdroższe i wysokoobrotowe.Jakie?to nie powiem,bo nie w temacie :'( ale wiem że trzeba uważać ;)

Offline maximGTF

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 99
  • Koko dżambo i do przodu..
    • Zobacz profil
Odp: JULA - promocje
« Odpowiedź #496 dnia: Marzec 18, 2018, 15:04:15 pm »
Krzyś dobrze gada, kumpel miał dokładnie ten sam przypadek - pękł papierowy worek jak odkurzacz był podłączony do żyrafy. Przerwaliśmy robotę żeby otworzyć i wyczyścić odkurzacz bo inaczej szrot.. Karchera tak zjarałem.

Offline hitmeq

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 33
    • Zobacz profil
Odp: JULA - promocje
« Odpowiedź #497 dnia: Marzec 18, 2018, 16:07:43 pm »
Panowie, zaobserwowaliście może na swoim Macu spadek siły ssania?

Też mam odkurzacz MacAllister. Odkurzacz przeżył ok 4-5 lat, wykończenie całego domu (w tym gładzi gdzie był podłączony do szlifierki), cały czas używany do czyszczenia kominka z popiołu, ostatnio używany głównie do odciągu wiórów i pyłu z drewna.
W ostatnim czasie zauważyłem słabszy ciąg, silnik zaczął głośniej chodzić i się bardziej grzać. Był też wyczuwalny zapach spalenizny.
Bardzo dokładnie wyczyściłem kompresorem filtr i wszelkie zakamarki, ale to nie pomogło za bardzo. Samego silnika nie chciałem rozbierać. Myślałem że z workiem jest coś nie tak (przypadkiem miałem trochę inne niż zwykle), kupiłem nowe ale dalej to samo.
Pojechałem do Castoramy zobaczyć czy ciągle ten odkurzacz jest do kupienia i już miałem brać, jednak zobaczyłem że są dostępne filtry do niego. Zaryzykowałem te kilkadziesiąt PLN (chyba 50) i wziąłem filtr, stwierdziłem że jak nie pomoże i tak wrócę po nowy odkurzacz taki sam i drugi filtr będzie zapasowym. Przyjechałem do domu, zmieniłem i odkurzacz odżył. Nie rozumiem tego ale zaoszczędziłem te 300-350 PLN. Działa jak nowy. Stary filtr był przedmuchany i myślałem że to wystarcza a tu zonk.
Jedyny minus jaki zauważyłem z nowym filtrem jest taki, że nie siedzi ciasno jak stary. Jest to na tyle upierdliwe, że przy wkładaniu nowego worka w momencie nakładania góry filtr najczęściej spada. Nie wiem co z tym zrobić, bo nie chcę go przyklejać.

Jak dla mnie odkurzacz jest genialny, tani, mocny i przy odpowiednim dbaniu jest w stanie przeżyć bardzo dużo. Silnik nie raz dostał pyłu z gładzi i dalej działa.
Kupuję jedynie worki materiałowe, nigdy papierowy tam nie siedział.
Przy każdej wymianie worka odkurzacz jest przedmuchiwany w każdym zakamarku przy zdjętym filtrze.
Sam filtr też każdorazowo jest wytrzepywany, ew. przedmuchiwany.
To chyba tyle, kurde znowu się rozpisałem.
« Ostatnia zmiana: Marzec 18, 2018, 16:09:27 pm wysłana przez hitmeq »

Offline krzyś48

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 4576
    • Zobacz profil
Odp: JULA - promocje
« Odpowiedź #498 dnia: Marzec 18, 2018, 20:33:27 pm »
Silnik nie raz dostał pyłu z gładzi i dalej działa.
Do czasu,na pył nie ma rady,ale...
Przy każdej wymianie worka odkurzacz jest przedmuchiwany w każdym zakamarku przy zdjętym filtrze.
Sam filtr też każdorazowo jest wytrzepywany, ew. przedmuchiwany.

Dobrze robisz,dlatego posłuży dłużej ;D ;)

Offline Lopi1

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 269
    • Zobacz profil
Odp: JULA - promocje
« Odpowiedź #499 dnia: Marzec 23, 2018, 15:02:52 pm »
Jak ktos z Lublina lub okolic to jest w Juli kilka tańszych rzeczy do pomacania i ew. kupienia.  Jula przeniosła sie na miejsce Praktikera, stąd drobne promocje. Zauważyłem m.inn. :
1. Pilarka stołowa za 399, moc 2000 W, stól to wytloczka z blachy.
2. Piła szablasta bodajże za 99 zl
3. Odkurzacz przemyslowy Stanleya za 299, z wierzchu gorsze wrażenie niż macAllister, ktory ostatnio kupiłem w Casto, parametry też ma gorsze.
4. Wkretarka aku, 12 V, bodajże za 79 zł, cena niezła, bo w promocji kupilem ją kiedyś za 100 zł. 
5. Drobnica typu srubokrety, wiertła, też niektore w Lidlowskich cenach,  sporo rzeczy drogich jak to w Juli.

Offline Norberto

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 134
    • Zobacz profil
Odp: JULA - promocje
« Odpowiedź #500 dnia: Marzec 24, 2018, 11:13:11 am »

Offline pgrzegorz

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 227
    • Zobacz profil
Odp: JULA - promocje
« Odpowiedź #501 dnia: Marzec 24, 2018, 16:37:35 pm »
Prasa zależy do czego. Jsk chcesz do motoryzacji to zapomnij. Do drobnych domowych ptac to tak. Drobne łożyska. Jak coś mocniej siedzi to zapomnij.

Offline Norberto

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 134
    • Zobacz profil
Odp: JULA - promocje
« Odpowiedź #502 dnia: Marzec 24, 2018, 16:41:04 pm »
Głównie myślałem o samochodzie, łożyska tuleje itp, drobnicę to imadłem załatwiam
« Ostatnia zmiana: Marzec 24, 2018, 16:42:59 pm wysłana przez Norberto »

Maras

  • Gość
Odp: JULA - promocje
« Odpowiedź #503 dnia: Marzec 24, 2018, 22:47:12 pm »
Prasa zależy do czego. Jsk chcesz do motoryzacji to zapomnij. Do drobnych domowych ptac to tak. Drobne łożyska. Jak coś mocniej siedzi to zapomnij.
Nie da rady ?  20 T  nie da rady do ogarnięcia samochodów osobowo/dostawczych ?
To jaka powinna być ?

Norberto ,IMO- spoko ogarniesz taką prasą . Możesz  poszukać bez tego manometru ,bo raz ,że mało przydatny  jak jest nieodpowiedni to potrafi klęknąć przy nagłym spadku ciśnienia a dwa bez manometru są tańsze.

Offline Kamel

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 22
    • Zobacz profil
Odp: JULA - promocje
« Odpowiedź #504 dnia: Marzec 25, 2018, 20:54:37 pm »
Prasa zależy do czego. Jsk chcesz do motoryzacji to zapomnij. Do drobnych domowych ptac to tak. Drobne łożyska. Jak coś mocniej siedzi to zapomnij.
pgrzegorz a czemu ma nie dać rady?
Ja mam zwykłą 12T za coś ok. 350zł i spokojnie daje radę zarówno przy wyciąganiu łożysk ze zwrotnic jak i silentblocków z wahaczy.

Coś w tym stylu:

Offline Norberto

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 134
    • Zobacz profil
Odp: JULA - promocje
« Odpowiedź #505 dnia: Marzec 25, 2018, 21:39:26 pm »
Ok, dzięki panowie
Zdecydowałem się na taką: http://allegro.pl/prasa-hydrauliczna-20-ton-20t-szybko-tanio-sprawni-i6434771093.html

Swoją drogą ciekawe, czy ta z Juli lepsza czy tylko cenę ma lepszą....

Maras

  • Gość
Odp: JULA - promocje
« Odpowiedź #506 dnia: Marzec 25, 2018, 21:58:44 pm »
Taką samą mam już kilkanaście lat i śmiga do dziś.
Na pewno nie będzie gorsza/słabsza od tej z Juli.
Różnica w cenie to ,że jest inaczej wykonana.Ta z Juli ma pompę i siłownik z manometrem a tej drugiej masz podnośnik hydrauliczny. Plus jest taki ,że w razie jakby  klękła to małymi kosztami naprawisz .

Offline mk1265

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 106
    • Zobacz profil
Odp: JULA - promocje
« Odpowiedź #507 dnia: Maj 05, 2021, 23:25:09 pm »
witam mam pytanie czy posiada ktoś może gwoździarke akumulatorową meec 18v?? mógłby coś o niej napisać jak się sprawuje? A może ma ktoś na sprzedanie