Kwiecień 18, 2024, 03:55:43 am

Autor Wątek: Fotowoltaika  (Przeczytany 5026 razy)

Offline kszot

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 23
    • Zobacz profil
Fotowoltaika
« dnia: Sierpień 18, 2021, 18:16:31 pm »
Waszym zdaniem warto zainwestować w fotowoltaikę?? Na co zwrócić uwagę przy wyborze firmy montującej panele fotowoltaiczne?

Offline Granado

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 190
    • Zobacz profil
Odp: Fotowoltaika
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 19, 2021, 10:26:25 am »
Przerabiałem temat od 8 miesięcy. Dobrze mieć znajomego -fachowca, który sprawdzi co Ci chcą zamontować. Wiele firm próbuje wcisnąć "wyprzedaż" magazynów. W tej chwili montują mi panele. Zobaczymy jak będzie komplet pracował.

Offline kszot

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 23
    • Zobacz profil
Odp: Fotowoltaika
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 07, 2021, 23:24:27 pm »
Przerabiałem temat od 8 miesięcy. Dobrze mieć znajomego -fachowca, który sprawdzi co Ci chcą zamontować. Wiele firm próbuje wcisnąć "wyprzedaż" magazynów. W tej chwili montują mi panele. Zobaczymy jak będzie komplet pracował.

i na jaką firmę sie zdecydowałeś?? Ja ostatnio czytałem o Stilo Energy która stosuje mikrofalowniki i zastanawiam się czy to sprawdza się czy nie

Offline zarekl

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 310
    • Zobacz profil
Odp: Fotowoltaika
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 08, 2021, 19:24:04 pm »
Mikrofalowniki są zalecane się jeśli w ciągu dnia po panelach słonecznych przesuwa się cień. Jeśli nie, to można stosować jeden duży falownik. Wszystko jest też kwestią ceny.

Offline Granado

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 190
    • Zobacz profil
Odp: Fotowoltaika
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 08, 2021, 21:03:48 pm »
 firma Dom bez kosztów Piotr Łangowski. Czekam obecnie na zmianę licznika , już ponad tydzień

Offline kszot

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 23
    • Zobacz profil
Odp: Fotowoltaika
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 23, 2021, 10:59:07 am »
Mikrofalowniki są zalecane się jeśli w ciągu dnia po panelach słonecznych przesuwa się cień. Jeśli nie, to można stosować jeden duży falownik. Wszystko jest też kwestią ceny.

w ciągu dnia jakaś chmura na pewno zagości w "polu widzenia" samych paneli. Rzadko kiedy zdarza się idealnie czyste niebo.

Offline zarekl

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 310
    • Zobacz profil
Odp: Fotowoltaika
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 25, 2021, 07:59:03 am »
Nie miałem na myśli chmur. Tylko przesuwający się cień po panelach, że część jest w pełnym słońcu a a część nie. Także w przypadku przy montażu na dachu wschód-zachód.

Offline Lirorobert

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 7549
    • Zobacz profil
    • Lirorobert
Odp: Fotowoltaika
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 04, 2021, 21:53:36 pm »
kolejny spamer zgłoszony

Offline kszot

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 23
    • Zobacz profil
Odp: Fotowoltaika
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 12, 2021, 13:56:45 pm »
Nie miałem na myśli chmur. Tylko przesuwający się cień po panelach, że część jest w pełnym słońcu a a część nie. Także w przypadku przy montażu na dachu wschód-zachód.

rozumiem. Czasem drzewo też może się znaleźć na linii słońce panel.

Offline mianek

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 44
    • Zobacz profil
Odp: Fotowoltaika
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 16, 2021, 13:44:10 pm »
warto - co więcej jak najszybciej. jeśli zamontujesz do końca stycznia zyskasz dużo więcej niż potem - zmienia się sposób rozliczania. jeśli się zdecydujesz szybko, to masz 80% odzysku nadwyżki wpompowanej w licznik, od 1lutego 2022 już się rozliczysz na zasadzie: sprzedasz nadwyżkę za 20gr, odkupisz za 60... Mam pewną firmę, mogę polecić - robili mi w rodzinie 4 instalacje, ale nie chcę spamować. Jeśli ktoś chciałby pogadać, dowiedzieć się więcej - piszcie na prv.

Offline mianek

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 44
    • Zobacz profil
Odp: Fotowoltaika
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 16, 2021, 13:45:37 pm »
co do mikroinwerterów - jest to nieoptymalne kosztowo. lepiej pomyśleć o optymalizatorach. uzysk podobny, kasa dużo mniejsza. Nie dajcie się wrobić domorosłym handlarzom..

Offline pgrzegorz

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 227
    • Zobacz profil
Odp: Fotowoltaika
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 24, 2021, 21:37:00 pm »
Witajcie.
Po pierwsze nie do końca stycznia a do końca 04-2022 ale instalacja musi być zgłoszona max do 25.03.2022 aby załapała się na dotychczasowych warunkach i  żeby pge wymieniło licznik i wydało zaświadczenie.
Po drugie. Nie idźcie w mikrofalowniki. Więcej elektroniki podatnej na uszkodzenia z racji warunków pracy jakie są pod panelem. Lato 80stopni zima - 20. I problematyczne z wymianą czasem trzeba "pół dachu" zdjąć paneli zyby się dostać do jednego.
Po trzecie warto wybierać mniejsze firmy rodzinne sprawdzone.  Bo same panele i falownik to połowa sukcesu. Kable zabezpieczenia i wykonanie to więcej jak same panele. Odpowiednio zachowane strefy bezpieczeństwa prowadzenia kabli. Instalacje się nie palą z wad fabrycznych tylko ze złego wykonania i zabezpieczenia. I tanich jakościowo materiałów.
Kolejna rzecz dobry handlowiec powinien zrobić pomiary sieci i sprawdzić jsk moc może być, a instalowana na danych parametrach. Ale pomiar nie byle multimetrem. Jakieś pytania piszcie.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka


Offline mario78

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1768
    • Zobacz profil
Odp: Fotowoltaika
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 18, 2022, 22:00:46 pm »
:)

Offline ministrant

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 16
    • Zobacz profil
Odp: Fotowoltaika
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 10, 2023, 16:45:44 pm »
Chyba jeszcze w tym roku można skorzystać z dofinansowania w programie Mój Prąd, jeśli chodzi o panele fotowoltaiczne. Na stronie firmy Hewalex sprawdzałem, co się teraz montuje https://www.hewalex.pl/oferta/fotowoltaika/panele-fotowoltaiczne/. Muszę rozeznać temat, ponieważ kompletnie się na rozwiązaniach OZE nie znam. Fajnie by było, gdybyście mi napisali, czy w tej firmie warto się zaopatrywać, a może wiecie z kim się tam najlepiej kontaktować? Aby skorzystać jeszcze w tym roku z dofinansowania trzeba by się chyba pospieszyć?

Offline Lirorobert

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 7549
    • Zobacz profil
    • Lirorobert
Odp: Fotowoltaika
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 10, 2023, 23:18:37 pm »
Zdecydowanie odradzam zkup w tej firmie. Jej przedstawiciel na naszym, forum kolega "ministrant" to klasyczny spamer. Jestem ostrożny z ludżmi tak działającymi.