Październik 20, 2021, 18:20:54 pm

Autor Wątek: Fotowoltaika  (Przeczytany 1677 razy)

Offline kszot

• Newbie
  • *
Fotowoltaika
« dnia: Sierpień 18, 2021, 18:16:31 pm »
Waszym zdaniem warto zainwestować w fotowoltaikę?? Na co zwrócić uwagę przy wyborze firmy montującej panele fotowoltaiczne?

Offline Granado

• Full Member
Odp: Fotowoltaika
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 19, 2021, 10:26:25 am »
Przerabiałem temat od 8 miesięcy. Dobrze mieć znajomego -fachowca, który sprawdzi co Ci chcą zamontować. Wiele firm próbuje wcisnąć "wyprzedaż" magazynów. W tej chwili montują mi panele. Zobaczymy jak będzie komplet pracował.

Offline kszot

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 07, 2021, 23:24:27 pm »
Przerabiałem temat od 8 miesięcy. Dobrze mieć znajomego -fachowca, który sprawdzi co Ci chcą zamontować. Wiele firm próbuje wcisnąć "wyprzedaż" magazynów. W tej chwili montują mi panele. Zobaczymy jak będzie komplet pracował.

i na jaką firmę sie zdecydowałeś?? Ja ostatnio czytałem o Stilo Energy która stosuje mikrofalowniki i zastanawiam się czy to sprawdza się czy nie

Offline zarekl

• Sr. Member
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 08, 2021, 19:24:04 pm »
Mikrofalowniki są zalecane się jeśli w ciągu dnia po panelach słonecznych przesuwa się cień. Jeśli nie, to można stosować jeden duży falownik. Wszystko jest też kwestią ceny.

Offline Granado

• Full Member
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 08, 2021, 21:03:48 pm »
 firma Dom bez kosztów Piotr Łangowski. Czekam obecnie na zmianę licznika , już ponad tydzień

Offline kszot

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 23, 2021, 10:59:07 am »
Mikrofalowniki są zalecane się jeśli w ciągu dnia po panelach słonecznych przesuwa się cień. Jeśli nie, to można stosować jeden duży falownik. Wszystko jest też kwestią ceny.

w ciągu dnia jakaś chmura na pewno zagości w "polu widzenia" samych paneli. Rzadko kiedy zdarza się idealnie czyste niebo.

Offline zarekl

• Sr. Member
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 25, 2021, 07:59:03 am »
Nie miałem na myśli chmur. Tylko przesuwający się cień po panelach, że część jest w pełnym słońcu a a część nie. Także w przypadku przy montażu na dachu wschód-zachód.

Offline Artur N.

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 04, 2021, 12:45:43 pm »
Moim zadaniem warto. Najlepiej i najwydajniej sprawdza się ona wraz z pompami ciepła. Z tego, co wiem, chyba firma Netsu ma w ofercie pompy, z którymi można pozyskać dofinasowanie na panele. Także ciekawy ekomix https://netsu.pl/

Offline Lirorobert

• Hero Member
    • Lirorobert
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 04, 2021, 21:53:36 pm »
kolejny spamer zgłoszony

Offline kszot

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 12, 2021, 13:56:45 pm »
Nie miałem na myśli chmur. Tylko przesuwający się cień po panelach, że część jest w pełnym słońcu a a część nie. Także w przypadku przy montażu na dachu wschód-zachód.

rozumiem. Czasem drzewo też może się znaleźć na linii słońce panel.