Marzec 28, 2024, 08:59:20 am

Autor Wątek: Strugarka/Grubościówka niski budżet  (Przeczytany 79920 razy)

Offline Krzysiek_84

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 89
    • Zobacz profil
Odp: Strugarka/Grubościówka niski budżet
« Odpowiedź #150 dnia: Październik 30, 2015, 10:54:58 am »
po bokach na wysokości noży są sprężyny które trzymają rolki odpowiedzialne za przesuwanie desek na grubościówce... kapnij tam oliwką - tam się kręci trzpień, i może on tam pracuje na sucho i robi jakiś dodatkowy opór... więcej pomysłów nie mam, bo sam silnik raczej nie...

Offline LeszyHandmade

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 262
    • Zobacz profil
    • LeszyHandmade
Odp: Strugarka/Grubościówka niski budżet
« Odpowiedź #151 dnia: Październik 30, 2015, 15:35:33 pm »
pomimo braku widocznych uszkodzeń  to był pasek- s wczoraj strzelił  >:(

Offline Mag84

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 303
    • Zobacz profil
Odp: Strugarka/Grubościówka niski budżet
« Odpowiedź #152 dnia: Styczeń 12, 2016, 16:31:54 pm »
pozwalam sobie odświeżyć temat :) Wiem że zaraz mnie zjecie, ale ..... dysponuję budżetem do 1200 zł i chciałbym kupić wyrówniarko-grubościówkę. Czy przy tak niskim budżecie oklejony producent gra jakąkolwiek rolę ? np. zipper .... CZy cokolwiek nie wezmę o takim samym kW będzie działać tak samo .... :)

dzięki za odpowiedzi

Offline momon

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 181
    • Zobacz profil
Odp: Strugarka/Grubościówka niski budżet
« Odpowiedź #153 dnia: Styczeń 12, 2016, 16:34:06 pm »
Bernardo pt 250?

Offline sajo

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 911
    • Zobacz profil
Odp: Strugarka/Grubościówka niski budżet
« Odpowiedź #154 dnia: Styczeń 12, 2016, 16:35:16 pm »
bierz tego kto ma serwis koło ciebie :D

Offline Mag84

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 303
    • Zobacz profil
Odp: Strugarka/Grubościówka niski budżet
« Odpowiedź #155 dnia: Styczeń 12, 2016, 22:09:39 pm »
A myślałem jeszcze nad tym zipperem. Czy moc ma duże znaczenie pomiędzy 1.25 a 1.5 kW?

Wysłane z mojego C1905 przy użyciu Tapatalka


Offline Cornholio

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 9
    • Zobacz profil
Odp: Strugarka/Grubościówka niski budżet
« Odpowiedź #156 dnia: Styczeń 15, 2016, 12:19:16 pm »
Jednak po jakimś czasie coś zaczęło dziwnie pachnieć. Dotknąłem obudowy i była bardzo gorąca. Silnika nie dało się dotknąć. Maszyna się odpala, ale zostawiłem ją aby ostygła. Mam jednak pytanie, czy ten specyficzny zapach oznacza, że coś się stało z silnikiem i lepiej ją zwrócić do marketu? Czy nie przejmować się i skoro pracuje to używać jej dalej? Co prawda nie pracowałem na niej od czasu gdy się zagotowała, spróbuję jutro.

U mnie stało się bardzo podobnie. W pewnym momencie zorientowałem się, że zapach który czuję nie przypomina już struganego drewna :) Do tego stopnia, że silnik dymił i dodatkowo nie brzmiał tak jak poprzednio :). Myślałem, że maszyna padła, ale uruchomiłem ją na drugi dzień i wszystko okazało się pracować poprawnie. Strugałem nią później kantówki 12x12, silnik i mechanizmy nie nagrzewają się nadmiernie i brzmią dobrze.

Teraz powiem co było przyczyną przegrzania się i na co należy w tych strugarkach zwracać uwagę.
Otóż do użycia strugarki byłem tak napalony, że pominąłem przykręcenie dolnych gumowych nóżek (bo po co) - błąd nr 1.
Jako, że kantówki naprzemiennie obrabiałem na wyrówniarce i grubościówce nie podłączałem odciągu wiórów (modyfikując oczywiście blokadę załączenia w przypadku niezamontowania plastikowego adaptera odciągu) - błąd nr 2.
Ponadto tak skoncentrowałem się na struganiu, że zapomniałem całkowicie o rosnącej górze wiórów - błąd nr 3.

Silnik owej maszyny zamontowany jest na spodzie i dla uzyskania odpowiednich warunków chłodzenia silnika konieczne jest zapewnienie wystarczająco dużej szczeliny na dole pomiędzy korpusem a blatem na którym stawiamy maszynę. W moim przypadku nie dość, że szczelina była za mała (przez brak nóżek) to jeszcze była całkowicie zakryta wiórami (których oczywiście regularnie nie usuwałem) przez co silnik prawie się ugotował.

Stąd wnioski odnośnie odpowiedniego użytkowania maszyny nasuwają się same - pamiętając oczywiście o pozostałych aspektach m.in. o zachowaniu odpowiedniego cyklu pracy, o czym wspominał Amigorg.

Offline kojot

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 65
    • Zobacz profil
Odp: Strugarka/Grubościówka niski budżet
« Odpowiedź #157 dnia: Kwiecień 28, 2016, 23:39:17 pm »
Co może być przyczyną, że deski z grubościówki einhell-a wychodzą w łuku? Długość deski ok. 1200mm szer. ok. 100mm.?

mily68

  • Gość
Odp: Strugarka/Grubościówka niski budżet
« Odpowiedź #158 dnia: Kwiecień 29, 2016, 00:01:47 am »
1. Strugałeś najpierw na wyrówniarce (jedną powierzchnię)?
2. Może masz nie w linii stoły (te rozkładane)?
Zgaduję, bo nie wiem czy masz wyrówniarko - grubościówkę czy samą grubościówkę...

Offline Rara80

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 4
    • Zobacz profil
Odp: Strugarka/Grubościówka niski budżet
« Odpowiedź #159 dnia: Maj 11, 2016, 08:50:58 am »
pozwalam sobie odświeżyć temat :) Wiem że zaraz mnie zjecie, ale ..... dysponuję budżetem do 1200 zł i chciałbym kupić wyrówniarko-grubościówkę. Czy przy tak niskim budżecie oklejony producent gra jakąkolwiek rolę ? np. zipper .... CZy cokolwiek nie wezmę o takim samym kW będzie działać tak samo .... :)

dzięki za odpowiedzi

Bierz Zippera, sprawuje się ok i pewnie wytargujesz ze stówkę taniej :P Ciężko się wypowiadać o jakości i tak dalej bo za tą cenę masz zabawki, a nie prawdziwe strugarki, powiedziałbym że jest wystarczająca.


A myślałem jeszcze nad tym zipperem. Czy moc ma duże znaczenie pomiędzy 1.25 a 1.5 kW?

Wysłane z mojego C1905 przy użyciu Tapatalka



Przy tak małej różnicy nie ma to większego znaczenia.

Offline jara

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 395
    • Zobacz profil
Odp: Strugarka/Grubościówka niski budżet
« Odpowiedź #160 dnia: Czerwiec 01, 2016, 19:49:11 pm »
Podłączę się do tematu bo też szukam strugarko grubościówki z ograniczonym budżetem co myślicie o HOLZSTAR ADH 305 czy warto wydać 2 600 na chińczyka? Potrzebuję do mebli ogrodowych i domowych nie mam strugarki którą potrzebuję do strugania listew pod klejonkę i nie mam grubościówki potrzebnej do wyrównania klejonki, szerokość stołu to 305mm więc spokojnie można wyrównać klejonki z dwóch po 30cm. Do pracy niezarobkowej. Najważniejsza kwestia jak z dokładnością i jakością tej maszyny.

Offline marcin6391

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2571
    • Zobacz profil
Odp: Strugarka/Grubościówka niski budżet
« Odpowiedź #161 dnia: Czerwiec 03, 2016, 20:48:52 pm »
Za 2600, to juz możesz jaromę starą trafić .

Offline Filip

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 291
    • Zobacz profil
Odp: Strugarka/Grubościówka niski budżet
« Odpowiedź #162 dnia: Czerwiec 03, 2016, 22:07:04 pm »
Za 2600 nie kupisz żadnej używanej wyrówniarko - grubościówki, która byłaby coś warta. No chyba, ze będziesz czekać 10 lat na pojawienie się okazji. Ale szanse marne.
W tych pieniądzach dobrą, starą wyrówniarkę dostaniesz. Nic więcej.

Offline Krzysiek1973

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 315
  • Początkujący...
    • Zobacz profil
    • KESS
Odp: Strugarka/Grubościówka niski budżet
« Odpowiedź #163 dnia: Styczeń 16, 2017, 09:59:12 am »
Po dlugich poszukiwaniach zdecydowalem sie na Bernardo PT250. Dzis rano dotarla.
I jak zakup, jesteś z niego zadowolony, spełnił Twoje oczekiwania?
Pozdrawiam
Krzysiek

Offline Kriss89

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 6
    • Zobacz profil
Odp: Strugarka/Grubościówka niski budżet
« Odpowiedź #164 dnia: Luty 12, 2017, 09:44:34 am »
Czy ktoś miał strugarkę firmy acorn?  nie ma informacji w necie na jej temat.
http://allegro.pl/strugarka-pilarka-grubosciowka-acorn-w4-94-3kw-nis-i6714600527.html
Jest to Polska produkcja,nie Chinol.Mam dylemat czy kupić Acorna czy dozbierać do Dewalta.