Kwiecień 19, 2024, 21:33:20 pm

Autor Wątek: DeWalt DWE 7492 - Pierwsze wrażenia  (Przeczytany 6792 razy)

Offline Kubix

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 14
    • Zobacz profil
DeWalt DWE 7492 - Pierwsze wrażenia
« dnia: Listopad 07, 2020, 18:32:41 pm »
Witam.

Chciałbym się podzielić moimi pierwszymi wrażeniami z Pilarką stołową DWE 7492.

W zestawie otrzymałem:
Piłe
Tarczę 24T 250 x 30mm
Klin zwykły
Klin niezwykły  ;D ( z końcówką do odsysania plus osłony tarczy)
Klucze do wymiany tarczy
Adapter odsysania pyłu Airlock
Kątomierz

Piła:
Blaty równe,
Culaga równoległa do tarczy ( co mozną regulować przesuwając zespołem silnika, choć strasznie ciasno się dokręca śrubki tej regulacji). Dokładna miarka, bardzo solidny system blokowania, nic si nie rozjeżdża w trakcie cięcia. Sama culaga to cieniutkie zdaje się aluminium, ale jak wspomniałem wcześniej wszystko stabilne, nie wygina się.
Ciałęm blat 38mm ( tarcza 100zębów), szło dosyć płynnie. Nie powiem, że jak w masło, ale jakoś mocno nie pchałem. Także mocowo daje rade.
Piła wyposażona w dwa solidne miejsca do złapania i pewnego przenoszenia.
Bardzo prosty system wymiany/ demontażu klina - rączka pod blatem z boku poluzowująca blokade klina.
Piła ma też opuszczoną zasłonę na przycisk power, także można sobie w każdej chwili go zakryć, by przypadkowo nie wystartować maszyny.
Piła w trakcie pracy bardzo stabilna, nie trzęsie niczym. Start dosyć agresywny, ale nie rzuca piłą. Dość głośna, ale to chyba normalne dla tego typu maszyny.

I jedna rzecz na minus - nie mogę ustawić blokady dla położenia 90 stopni. Wklejam zdjęcie. Gdy tarcza jest na kąt prosty, blokada po maksymalnym wychyleniu nie styka się z ogranicznikiem zespołu silnika. Jak dobije do blokady to wyjdzię kąt minus kilka stopni. Odsyłałem do serwisu, zwrócili w takim samym stanie. Dla mnie ogólnie wygląda jakby cały zespół silnika był zamontowany za mocno w prawo, bo z kolei blokada do 45 stopni musi być prawie na maksa schowana. Nawet w instrukcji jest opisane, iż należy to "skalibrować", no ale u mnie się nie da. Gdy telefonicznie rozmawiałem z serwisantem, dośc długo nie mógł zrozumieć o co mi chodzi, jakby myślał, że wskaźnik mi sie rozjeżdża, dopiero po wysłaniu filmiku jakby zrozumiał, no ale finalnie mi z tym nic nie zrobili, a faktycznie wykalibrowali wskaźnik zadanego kąta :/ A nawet im dokserowałem i zakreśliłem fragment isntrukcji obsługi z dopiskiem, że tego kroku nie da się właśnie zrobić.

Jak to jest w waszych sprzętach, też innych marek? Czy ja może coś mega źle rozumiem i ta blokada nie ma się stykać. Zdjęcie z ustawioną tarczą na 90 stopni, a blokada nie sięga, jest wysunięta na maksa. Walczyć dalej z serwisem?

Z załączonych dodatków:
Tarcza 24T - tnie :D uciąłem parę deseczek wzdłużnie, jest ok.
Klin zwykły - również działa :D
Klin niezwykły - osłony tarczy świetnie łapią odpad po odcięciu by nie wciągała go tarcza.
Klucze - wymiana tarczy zajmuje dosłownie chwile, zdejmuje osłonę wokół tarczy (przekręcając śrubokrętem blokade), kluczami łapiemy śrube tarczy i odkręcamy.
Adapter Airlock - zakładany na metalowy dolny odsys. Ja dopinam do niego mój mały odkurzacz DCV584L i o dziwo dobrze się to sprawuję.
Kątomierz - łatwy do ustawiania, solidnie trzyma ustawiony kąt. Sporym minusem iż jego szyna ma luz w prowadnicy stołu (~ 0.5mm), także trzeba pilnować by prowadnica przylegała do jednej strony w trakcie przejazdu.

Na dniach dorobie sanki i powinno być jeszcze lepiej.

Jak mi się coś przypomni to dopisze. Na wszelkie pytania chętnie odpowiem. Mam nadzieję, że komuś pomogę w ewentualnych rozważaniach zakupu piły.




Offline arturszymanski5@wp.pl

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 1
    • Zobacz profil
Odp: DeWalt DWE 7492 - Pierwsze wrażenia
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 20, 2021, 22:20:48 pm »
Witam,
mam to samo. Coś jest niedorobione, nie można ustawić blokady przy 90 stopniach bo krzywka jest za krótka. Trzeba dorobić dłuższą krzywkę i będzie można zablokować we właściwej pozycji.

Offline Kubix

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 14
    • Zobacz profil
Odp: DeWalt DWE 7492 - Pierwsze wrażenia
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 09, 2021, 00:19:04 am »
Witam,
mam to samo. Coś jest niedorobione, nie można ustawić blokady przy 90 stopniach bo krzywka jest za krótka. Trzeba dorobić dłuższą krzywkę i będzie można zablokować we właściwej pozycji.

Odsyłałem piłę raz jeszcze. Przysłali znowu bez żadnej zmiany, aczkolwiek ktoś nie zabezpieczył odpowiednio culagi do transportu i pogięło się wszystko dość znacząco.
Kolejne maile, telefony, tłumaczenie tej samej historii piętnastu osobom, echo. Jakość serwisu odwrotnie proporcjonalna do jakość narzędzi, przynajmniej tak to oceniam na rynek UK. Udało mi się wreszcie porozmawiać z Panią kierownik chyba działu obsługi klienta ;D Wyjaśniłem raz jeszcze całą historie i uprzejmie poprosiłem, że chciałbym albo niech to naprawią co uszkodzili plus poprawią błąd fabryczny albo wymienili na nową, bo chciałbym wreszcie móc używać sprzęt który kupiłem. Zabrali piłę raz jeszcze. po tygodniu przyszła nówka sztuka. Wszystko pasuje, blokadę da się ustawić. Także po prostu WALCZ!!! :D

Offline Babahabukan

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 1
    • Zobacz profil
Odp: DeWalt DWE 7492 - Pierwsze wrażenia
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 25, 2023, 08:35:07 am »
Jeśli jesteś młodym twórcą i chcesz rozwinąć swoje umiejętności na jednej z naszych specjalizacji, skorzystaj z szansy na bezpłatną naukę. Na zgłoszenia w majowej edycji serdecznie zapraszamy! To doskonała okazja, by zdobyć cenne doświadczenie i wiedzę w dziedzinie, która Cię interesuje. Warto inwestować w swój rozwój, a oferta bezpłatnej nauki jest niesamowitą możliwością. Szczegółowe informacje i formularz zgłoszeniowy znajdziesz pod adresem: https://ggbets-pl.com/. Nie przegap tej okazji, bo to może być krok w kierunku realizacji Twoich marzeń i osiągnięcia sukcesu w wybranej dziedzinie.