Kwiecień 19, 2024, 00:11:20 am

Autor Wątek: DWE7492 vs MLT100N  (Przeczytany 1638 razy)

Offline Macięty

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 1
    • Zobacz profil
DWE7492 vs MLT100N
« dnia: Styczeń 05, 2021, 19:38:21 pm »
Witajcie Koleżnki i Koledzy,
mam dylemat jak świat stary: co wybrać.
Przeczytałem mnóstwo postów na temat tych pił stołowych- na tym i na innych forach... i nadal mam mentlik w głowie...
Makita, wady- przykładnica, wkładka stołu głównego, gdzieś znalazłem że mechanizm sanek siada losowo
DeWalt - iskrzenia, brak soft startu - ale to nie problem, problem z 90st. przykładnicy, drgania itp.

Porównanie minusów arytmetycznie nic nie daje.

Wiem, zawsze wszystko można wyregulować, tylko czy o to chodzi?
Budżet 3k PLN to może i nie dużo/mało jak za porządny sprzęt ale wolałbym coś gdzie nie muszę podchodzić jak do szafki z Ikei...

Pozdro .

Offline tayjkt

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 325
    • Zobacz profil
Odp: DWE7492 vs MLT100N
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 11, 2021, 12:49:16 pm »
Ja mam Metabo TS 254 i mam w niej soft start i hamulec silnika przez co wygodnie na niej się pracuje.
Ma rozstawiane nóżki duża mobilność jednak czasem źle się nóżka ustawi i podczas cięcia potrafi się złożyć.
Mam problem u siebie z przecinaniem grubszego drewna np. 8cm, ale też obejrzałem niedawno filmik, jak powinno się przecinać takie kawałki i jeszcze tego nie testowałem.
ale kawałki do około 5cm bez problemu są ucinane. Problem jest jeszcze z wiórami, ale musze jeszcze zrobić redukcję do odciągu. Jednak bez odkurzacza/odciągu trociny będą się zapychać w środku