Maj 18, 2024, 08:58:50 am

Autor Wątek: Mój garaż  (Przeczytany 58513 razy)

meridox

  • Gość
Mój garaż
« dnia: Luty 08, 2017, 17:52:27 pm »
W związku z tym że większość was posiada swoje wątki postanowiłem zrobić także mój.
W garażu  zimno wiec troszkę trzeba popracować przy kompie, poza tym czemu ja mogę wrzucać innym w ich wątkach, niech Specu też ma sobie miejsce do wrzucania mi :P
Będę tutaj zamieszczał fotki co tam u mnie się dzieje, a większe projekty będę wrzucał na krok po kroku.
Tutaj będę się was radził w problemach dotyczących swoich realizacji, jestem amatorem i dopiero się uczę wiec wszelkie słowa krytyki i porady mile będą widziane :)

na początek miejsce w które uciekam żeby odpocząć :)

Stół wykonany z sosny na blacie płyta OSB 22mm i na wierzchu panele podłogowe ( może to mało stolarskie ale praktyczne w sprzątaniu ) dół będzie jeszcze zabudowany ale czekam na remont u rodziców skąd po remoncie odziedziczę mnóstwo drzwi i drzwiczek drewnianych z szaf i pawlaczy.
górna nastawka zaś zrobiona z starej skrzyni na pościel z łóżka troszkę zmodyfikowana i dodane suwane drzwiczki żeby nie kurzyć na narzędzia ale zawsze mieć je pod ręką

meridox

  • Gość
Odp: Mój garaż
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 08, 2017, 17:59:32 pm »
na pierwszym zdjęciu szafka pod frezarkę i wyrzynarkę, jak się opcieli bede jeszcze do niej robił piłę włosową , proces jej powstawania znajdziecie tutaj   
&t=232s

co do ścisków to kiedyś jeszcze zrobiłem takie o to samoróbki     
&t=70s

oczywiście obowiązkowo piła o której lepiej się nie będę wypowiadał bo szkoda słów
no i kilka szafek na jakieś mniejsze elektronarzędzia i inne duperelki

meridox

  • Gość
Odp: Mój garaż
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 08, 2017, 18:05:47 pm »
na pierwszym zdjęciu widać  szlifierkę dyskową , robota własna z nieużywanej szlifierki która tylko kurz zbierała :P  wolny rozruch, 2000W mocy i tarcza 230 mm   a więcej o jej powstaniu tutaj     

wiertarka kolumnowa bardzo przydatna :) mimo luzów na wrzecionie i małej mocy jeszcze daje rade :)

i kolejny stolik z imadłem do prac ślusarskich :)

Offline marek20

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 789
  • Co tu się pisze ??
    • Zobacz profil
Odp: Mój garaż
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 08, 2017, 18:11:27 pm »
Ale zarąbisty porządeczek i narzędzia :D Będę obserwować :D PS Masz ode mnie suba :D
« Ostatnia zmiana: Luty 08, 2017, 18:15:46 pm wysłana przez marek20 »
Pozdrawiam :D

meridox

  • Gość
Odp: Mój garaż
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 08, 2017, 18:15:51 pm »
kilka moich produkcji na działkę

na trzecim zdjęciu prezent dla żony na rocznice ślubu, dwa lata chciała kwiatki sadzić na działce a ja nie chciałem bo twierdziłem ze nie bede kosiarką manewrował miedzy kwiatami wiec zrobiłem jej miejsce na kwiatki tak że nie było problemów z koszeniem, oczywiscie dwa pełne bagażniki kwiatów do wsadzenia jeszcze dostała bo cóż to za prezent bez kwiatka :)

konik kupiony wiec trzeba było mu zrobić wóz
i jeszcze klatka dla królików ( obecnie mieszkają tam dwa i nazywają się Kaszanka i Salceson :) były jeszcze Pasztet i Pasztetowa ale nie będę wam mówił co się z nimi stało ;)

meridox

  • Gość
Odp: Mój garaż
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 08, 2017, 18:20:32 pm »
no i kilka mebelków do domku

radeks

  • Gość
Odp: Mój garaż
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 08, 2017, 18:38:15 pm »
bardzo fajny warsztat. Super że sam zrobiłeś sobie narzędzia pracy. Co do piły to pewnie też sobie zrobisz taką, która spełni Twoje oczekiwania.
I dlaczego nie chwalisz się swoim kanałem :) każdy "swojski" film na wagę złota. :) Czekam na więcej! pozdrawiam

Offline piotraspl

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 51
    • Zobacz profil
Odp: Mój garaż
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 08, 2017, 19:03:13 pm »
Fajny garaż :) Gratulacje i będę podpatrywał bo sam myślę o stoliku na frezarkę :)

m_kola

  • Gość
Odp: Mój garaż
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 08, 2017, 19:11:22 pm »
No ten porządek mnie zaimponował Panie!
Jaki wymiar blaszaka? Nie skrapla Ci się na suficie woda czasami?

Offline stachmiesz

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1361
  • Lajf is brutal end ful of zasadzkas
    • Zobacz profil
Odp: Mój garaż
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 08, 2017, 19:15:14 pm »
Patrząc na ilość sprzętu to garaz ma z 50m2 :D  super Gizmo :)

meridox

  • Gość
Odp: Mój garaż
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 08, 2017, 22:06:59 pm »
I dlaczego nie chwalisz się swoim kanałem :) każdy "swojski" film na wagę złota. :) Czekam na więcej! pozdrawiam

jak dojdę do poziomu 50% twoich realizacji to będę miał czym się chwalić bo narazie nie ma czym , teraz traktuje to jako próby żeby zobaczyć w praktyce jak to wychodzi i co poprawić

No ten porządek mnie zaimponował Panie!
Jaki wymiar blaszaka? Nie skrapla Ci się na suficie woda czasami?

porządek musi być :) mam zasadę jak coś zrobię i posprzątam to jest dopiero skończona praca, tak się kiedyś nauczyłem pracując na warsztacie że ostatnia godzina pracy to był czas na porządek i układanie narzędzi, nieważne co było nie skończone ale porządek na fajrant musiał być, żeby rano przyjemniej się zaczynało prace  a nie otwierasz warsztat patrzysz na bałagan i już ci się nie chce robić :)

Garaż standard 3x5  15m2 a woda czasem się skrapla jak jest duża różnica temperatur ale mam na to już też sposób , po dwie kratki wentylacyjne w ścianie z przodu i z tyłu

Stachu a skąd wiesz że tak na mnie mówią?  Toć tu na mnie mery wołają

Offline stachmiesz

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1361
  • Lajf is brutal end ful of zasadzkas
    • Zobacz profil
Odp: Mój garaż
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 08, 2017, 22:11:56 pm »
Wieloletnie doświadczenie w branży detektywistycznej uczy dedukcji opierając się na ledwo zauważalnych poszlakach.......


















Poza tym masz nick gizmo garaż :D :D :D

meridox

  • Gość
Odp: Mój garaż
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 08, 2017, 22:29:22 pm »
i ty szczwany lisie :) fakt nie pomyślałem o tym

kozio

  • Gość
Odp: Mój garaż
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 08, 2017, 23:05:17 pm »
No mery... masz suba.

mily68

  • Gość
Odp: Mój garaż
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 08, 2017, 23:41:57 pm »
I ode mnie też.
Brawo!