Maj 15, 2024, 06:58:46 am

Autor Wątek: Aventos HK-S a wysokość frontu.  (Przeczytany 3546 razy)

Offline hansons83

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 42
    • Zobacz profil
Aventos HK-S a wysokość frontu.
« dnia: Luty 26, 2015, 14:21:39 pm »
Witam, może ma ktoś doświadczenie z podnośnikami z tematu, otóż do zamontowania jest kilka frontów w rozmiarach 600x500, 500x500, 600x3900. Wymagania co do siły podnośników mieszczą się w przedziale 1300-2100 przy frontach z mdf. Producent zaleca jednak wysokość frontu do 400mm. Moze ma ktoś doświadczenie z tymi podnośnikami i może podpowie czy mimo wyższych niż zalecane fronty podnośniki się sprawdzą?
Pozdrawiam.

Offline Andmat

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 54
    • Zobacz profil
Odp: Aventos HK-S a wysokość frontu.
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 26, 2015, 18:43:17 pm »
Mały aventos HK-S nie podniesie frontu o wysokosci wyższej niż 40-42 cm Przy czym szerokość moze być naprawdę spora po nawet ponad 90 cm. Polecam zakupić aventosa HK lub zaryzykowac i zamontować najmocniejszego  HKX-S. Tylko trzeba pamiętać żeby zamontować zawiasy  spowalniaczem ,niekoniecznie bluma .....Zawiasy bez hamulca niestety "klapią" ..

Offline hansons83

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 42
    • Zobacz profil
Odp: Aventos HK-S a wysokość frontu.
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 26, 2015, 18:58:29 pm »
Dzięki za odpowiedź. HK już niestety sporo wychodzi cenowo, szerszych się zrobić też nie da. Planem 'B' są 2 średnie hk-xs na szafke, do tego tip-on więc z klapaniem nie będzie problemu.
Pozdrawiam.

kwita

  • Gość
Odp: Aventos HK-S a wysokość frontu.
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 26, 2015, 22:53:24 pm »
Od 5 lat mam zamontowane Aventosy HK-S z frontami akrylowymi Hubertusa, wymiar 400x800 i najmocniejsze sprężyny, nie są ustawione na pełną moc, także spokojnie dają radę. W hurtowni mówili, że mogą być za słabe a mi zależało bardziej na wymiarach samych podnośników.

Offline Robsonik

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 345
    • Zobacz profil
Odp: Aventos HK-S a wysokość frontu.
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 26, 2015, 23:34:36 pm »
a to musi być koniecznie podnośnik z HK-S?
Nie bierzesz pod uwagę innych firm?

Offline hansons83

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 42
    • Zobacz profil
Odp: Aventos HK-S a wysokość frontu.
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 27, 2015, 08:01:03 am »
Mam doświadczenie w zasadzie tylko z okuciami blum-a dlatego w ich rozwiązaniach szukam rozwiązania dla siebie, wymagania na tą chwile to otwieranie na 'dotyk' i zatrzymywanie frontu na każdej wysokości. Ale przede wszystkim ma to dzialać niezawodnie.

kwita

  • Gość
Odp: Aventos HK-S a wysokość frontu.
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 27, 2015, 08:47:17 am »
i zatrzymywanie frontu na każdej wysokości

...tak jak pisałem wyżej, przy wysokości 400mm i szerokości 800 jest zapas regulacji przy najmocniejszej sprężynie, ustawienie jest takie, że mogę zatrzymać front w każdej pozycji, możliwość precyzyjnej regulacji szczelin pomiędzy frontami. działa już 5 lat bez zarzutu. Kalkulowałem wariant z zawiasami i podnośnikami gazowymi, różnica w cenie niewielka, nie warta według mnie bezawaryjności bluma, tym bardziej, że mam tych frontów 10.

Offline hansons83

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 42
    • Zobacz profil
Odp: Aventos HK-S a wysokość frontu.
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 27, 2015, 08:54:09 am »
Wszytko super tylko wysokość frontów u mnie to 500mm, co przekracza zalecane 400mm dla hk-s. Kolega Andmat sprowadził mnie na ziemie i zastosuje takie okucia aby nie przekroczyć ograniczeń.
Pozdrawiam.