Maj 15, 2024, 04:37:42 am

Autor Wątek: cięcie płyty akrylowej z nabitą aluminiową rączką.  (Przeczytany 1273 razy)

Offline MebLeszek

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 214
    • Zobacz profil
    • Meble na wymiar Leszek Lech
cięcie płyty akrylowej z nabitą aluminiową rączką.
« dnia: Maj 23, 2017, 14:19:26 pm »
Witam.
Właśnie nadszedł czas popełnienia błędu i... konieczność jego naprawienia po jak najniższych kosztach.

Zrobiłem za duży front na to nabiłem - wkleiłem aluminiowy uchwyt (płetwa). Przy montażu okazało się że byk o równe 2cm na szerokości. Teraz wypadało by ściąć te 2 cm tylko co z uchwytem aluminiowym? czy zagłębiarka przetnie to tarczą do wiurówki? Jeśli tak to takie są potrzebne do tego obroty? jaki posuw, jaka głębokość?

Jak później to okleić? będzie 2mm różnicy między uchwytem a frontem. Z drugiej strony pod blatem to nie będzie widać. Dopiero po otworzeniu bo cięcie musi być od strony otwierania a nie od strony zawiasów.
« Ostatnia zmiana: Maj 23, 2017, 14:22:44 pm wysłana przez MebLeszek »

Offline Andriu

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1062
    • Zobacz profil
Odp: cięcie płyty akrylowej z nabitą aluminiową rączką.
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 23, 2017, 14:41:39 pm »
nie lepiej bez komplikacji zamówić nowy front, nie wiem jak u ciebie ale  u mnie oklejają  te  płyty  wtapiając  obrzeże, więc  jakbyś  ciął  sam  i następnie oklejał to będzie widać.
co do tarczy  to możesz zagłębiarką  tylko musisz mieć tarczę  do alu,  taką  z  ujemnym  kątem natarcia zęba,  lub po prostu spróbuj kątówką  z cienką  tarczą  zaciąć  sam  uchwyt  a następnie  wyrównaj  zagłębiarką

Offline Morświn

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1877
    • Zobacz profil
Odp: cięcie płyty akrylowej z nabitą aluminiową rączką.
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 23, 2017, 14:51:45 pm »
Zwykła tarcza do płyty bez problemu przetnie. Na mojej Globusa nawet jest napisane że można ciąć Alu. Taka prawda że zagłębiarką utniesz nawet pręt fi 10 stalowy ;) zdarza się...
Tyle że wtedy może się uszkodzić tarcza, przy aluminium nic się nie stanie (przynajmniej nie powinno).

sgt_raffie

  • Gość
Odp: cięcie płyty akrylowej z nabitą aluminiową rączką.
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 23, 2017, 15:08:30 pm »
Powoli i spokojnie tnij. Jak tarcza do plyt to zakladam ze duzo zebow. Bez problemu przytniesz.

Offline MebLeszek

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 214
    • Zobacz profil
    • Meble na wymiar Leszek Lech
Odp: cięcie płyty akrylowej z nabitą aluminiową rączką.
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 23, 2017, 15:09:29 pm »
Prawie nie będzie widać bo front cappucino. Nowy byłby luks torpeda ale drożej bo dochodzi transport uchwyt no czas na zamocowanie. Klient się zgodził więc nie widzę problemu. Nie wszystkie akryle są klejone laserowo. ten akurat był ale nie ma to większego znaczenia bo już takie coś robiłem tyle, że na froncie bez uchwytu. Dzięki za odpowiedź. Jadę zagłębiarką.