Kwiecień 20, 2024, 02:02:21 am

Autor Wątek: Apel do kolegów i koleżanek.  (Przeczytany 11555 razy)

Offline Lirorobert

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 7551
    • Zobacz profil
    • Lirorobert
Apel do kolegów i koleżanek.
« dnia: Sierpień 02, 2017, 23:14:13 pm »
Witam.
Chciałbym podzielić się z Wami moim spostrzeżeniem. Od pewnego czasu zakładane są wątki poświęcone warsztatom. I bardzo fajnie. Nie mniej zauważyłem że do tych wątków przenoszą się tematy poświęcone konkretnym problemom.
Nie wszystkim czas pozwala na czytanie wszystkich wątków. I tu moja prośba,  a wręcz apel. Spróbujmy w trosce o forum jednak tematy związane z  rozwiązywaniem problemów zawierać w oddzielnych tematach. Tak byłoby ciekawiej. Wiem że będzie trudno, ale może się da.
Pozdrawiam.

Offline tomekz

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 5691
    • Zobacz profil
Odp: Apel do kolegów i koleżanek.
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 03, 2017, 14:17:48 pm »
Popieram
Mam konkretne pytanie , znam odpowiedź to pomagam . Nie  chce  mi się czytać nowel z różnymi problemami bo może pomogę tej osobie , ale później większość z nas ( ja sam też ) już tego nie  poszukamy. Wobec powyższego szkoda mojego czasu.

krzysiek

  • Gość
Odp: Apel do kolegów i koleżanek.
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 03, 2017, 14:45:56 pm »
Wątpię aby apelami można było uniknąć off-top'ów. Zakładanie nowego wątku dla każdego najmniejszego problemu wydaje mi się trochę bezsensu - ucierpi na tym przejrzystość forum. Jeżeli taki mały problem jest w jakiś tam sposób chociaż minimalnie powiązany z głównym tematem i szybko zostaje podane rozwiązanie to mnie to osobiście nie przeszkadza. Odnoszę wrażenie ,że algorytm wyszukiwania na tym forum trochę się gubi. Parę razy próbowałem szukać odpowiedzi w postach archiwalnych i czasem naprawdę wychodzą bajki . Zdarza się ,że algorytm podaje rozwiązania już dla trzech liter w słowie kluczowym i wyszukiwanie zamiast uprościć zmusza do gmerania po postach ,które nie mają nic wspólnego z tym słowem kluczowym.

Offline samboman

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 33
    • Zobacz profil
Odp: Apel do kolegów i koleżanek.
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 15, 2017, 23:15:26 pm »
Odkopię trochę temat bo nasunął mi się jeden pomysł. Na niektórych tematycznych forach funkcjonuje otwarty dla wszystkich, ogólny wątek typu, "szybkie pytanie - szybka odpowiedź". Ma on na celu zebranie pojedynczych pytań w jedno miejsce tak aby nie trzeba było zakładać nowego wątku dla każdego pytania jakie ktoś chciałby zadać.

Ja np. jako osoba początkująca w stolarstwie/ciesielstwie mam sporo prostych (dla Was) pytań, na które prawdopodobnie często da się odpowiedzieć jednym zdaniem. Aby je zadać musiałbym otwierać kilka wątków w różnych działach.
Taka moja propozycja. Jeśli pomysł chybiony, rozumiem że mogę otwierać masę tematów z pytaniami? ;D
« Ostatnia zmiana: Listopad 15, 2017, 23:21:35 pm wysłana przez samboman »

meridox

  • Gość
Odp: Apel do kolegów i koleżanek.
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 16, 2017, 10:34:19 am »

Offline Lirorobert

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 7551
    • Zobacz profil
    • Lirorobert
Odp: Apel do kolegów i koleżanek.
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 14, 2018, 19:32:01 pm »
Drodzy koledzy.
Odświeżę temat i prośbę.
Szczególnie teraz, po okresie emigracyjnym.
Dbajmy o forum i uatrakcyjnijmy je.
Pozdrawiam

Offline krzyś48

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 4576
    • Zobacz profil
Odp: Apel do kolegów i koleżanek.
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 14, 2018, 20:47:30 pm »
Dbajmy o forum i uatrakcyjnijmy je.
Chciałbym...ale chęciami to podobno piekło wybrukowane.
Jestem zwykłym hobbistą,skażonym drewnem z powodu prac jakie z niego wykonywałem,łącznie z paleniem w piecu :)
Emigracja i respektowanie regulaminu sprawiło w pewnym sensie zastój,ogólnie nie wiadomo na ile można sobie pozwolić(wiadomo że offtop był wszędobylski)i czasami człowiek jak coś ma napisać to się zastanawia ,,pisać czy nie pisać"
Ja ze swej strony plany mam,tylko nie wiem kiedy je zrealizuję :(
Robercie piszesz ze chłopaki zakładają watki o warsztatach i to rozbija wiedzę(jest rozległa i nie wiadomo co gdzie szukać)masz rację,ale z drugiej strony ktoś zakłada wątek o swoim warsztacie,,często gęsto startuje od zera''wrzucając fotki,pisząc motywują samego siebie do pracy,postępów obserwowanych przez kolegów.Moje spostrzeżenia są takie,że nie zawsze forum motoryczne jest ,,żywe''może trzeba ewaluować,poddać się fali,nie wiem :-\ nie ode mnie to zależy,w zasadzie powinno się łączyć a nie dzielić,czasami pójść na ustępstwa-po prostu życie ;)
Pozdrawiam :)

krzysiek

  • Gość
Odp: Apel do kolegów i koleżanek.
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 14, 2018, 21:30:40 pm »
Szczególnie teraz, po okresie emigracyjnym.
A cóż to miałby być za szczególny okres po emigracyjny. Czyj  ? Twój ? Twoja sprawa.
Forum się posrało , administrator obudził się po tygodniu, niektórzy piszą " nic się nie stało". A dla mnie się stało.
Dbajmy , jak ?
Uatrakcyjniajmy , jak ?
To chyba nie tak miało być. Kiedyś czat był czarno-biały poza niebieskim kolorem Przemka , teraz nagle jest czerwony.
Nie pamiętam już ile razy zgłaszałem ,że robi się bałagan na forum bo analfabeci zakładają wątki byle gdzie : jakby był dział " piłam gdziekolwiek" to też by q...a pytali jaką pilarkę stołową kupić na początek , szczegóły znajdziesz w dziale "Narzędzia ręczne" , podrozdział "Piły" Niektóre wątki nie są przeniesione do dzisiaj.
Dlaczego zginął przycisk "Usuń" przy poście ?
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 14, 2018, 21:36:21 pm wysłana przez krzysiek »

Offline Lirorobert

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 7551
    • Zobacz profil
    • Lirorobert
Odp: Apel do kolegów i koleżanek.
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 14, 2018, 21:43:38 pm »
Koledzy.
Nie wnikam co było.
Nie obchodzi mnie to.
Tylko czemu jak grzecznie i uprzejmie próbuje poruszyć temat to mnie atakujecie?
Dziękuję za życzliwe ustosunkowanie się.
Pozdrawiam

Offline JarekO

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2278
  • Centrum dowodzenia
    • Zobacz profil
    • Domidrewno.pl
Odp: Apel do kolegów i koleżanek.
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 14, 2018, 22:00:09 pm »
Dlaczego zginął przycisk "Usuń" przy poście ?

http://forum.domidrewno.pl/problemy-techniczne-forum-did/kasowanie-watku-przez-autora/

Widzisz admin się nie musi budzić bo admin nigdy nie śpi... admin czuwa.

Robert ma rację, że ludzie w 1 wątku ładują tonę zbędnych informacji. Postaramy się na i na to zadziałać :)
----------------------------------------
Pozdrawiam
Jarek

Offline krzyś48

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 4576
    • Zobacz profil
Odp: Apel do kolegów i koleżanek.
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 14, 2018, 22:08:12 pm »
Tylko czemu jak grzecznie i uprzejmie próbuje poruszyć temat to mnie atakujecie?
Liczba mnoga :-\
Robercie próbowałem wyjaśnić,jak odebrałeś to jako atak to Przepraszam ;)
Nie pamiętam już ile razy zgłaszałem ,że robi się bałagan na forum bo analfabeci zakładają wątki byle gdzie : jakby był dział " piłam gdziekolwiek" to też by q...a pytali jaką pilarkę stołową kupić na początek , szczegóły znajdziesz w dziale "Narzędzia ręczne" , podrozdział "Piły"
Dlaczego zginął przycisk "Usuń" przy poście ?
Piszesz o analfabetach a sam nie czytasz dokładnie,nawet link na SB drugi dzień wisi.
http://forum.domidrewno.pl/problemy-techniczne-forum-did/kasowanie-watku-przez-autora/
Krzyśku to nie atak... tylko pokazanie że jesteśmy ludźmi i się  mylimy,nie widzimy,itp

krzysiek

  • Gość
Odp: Apel do kolegów i koleżanek.
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 14, 2018, 22:41:40 pm »
Poza analfabetami mamy też przypadki ludzi ,którzy nie rozumieją tego co czytają. Krzychu niestety czasami Twoje posty świadczą o tym ,że bardziej "chcesz" niż "rozumiesz".
Pytałem się "dlaczego ?" nie dlatego ,że nie wiedziałem ale dlatego ,że tego nie rozumiem po co.
A teraz już wiem. Ty jeszcze tego nie zrozumiałeś.
Robert wiesz już o co chodzi ?

Offline krzyś48

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 4576
    • Zobacz profil
Odp: Apel do kolegów i koleżanek.
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 14, 2018, 23:19:20 pm »
Twoje posty świadczą o tym ,że bardziej "chcesz" niż "rozumiesz"

Tak!!! bardzo bym chciał,ale nie rozumiem twej pokrętnej logiki ::) :P :o nie rozumiem cię :'(
Jęczysz że ci się coś stało,pytam co ???
Daj się zrozumieć rodakowi w kraju,wytłumacz analfabecie co i jak ;D możesz ???
Tez cie lubię ...choć jeszcze nie wypomniałem twego szorstkiego języka :P ;D

ps
Myślalem że nie było napisane,ale  było.

Dlaczego zginął przycisk "Usuń" przy poście ?
,,Znalazły się jednak takie osoby, które postanowiły wykorzystać to i pousuwać wątki''
Dlatego zginął przycisk :)
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 14, 2018, 23:37:30 pm wysłana przez krzyś48 »

Offline Lirorobert

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 7551
    • Zobacz profil
    • Lirorobert
Odp: Apel do kolegów i koleżanek.
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 14, 2018, 23:22:10 pm »
Koledzy
Koledzy.
To jest zupełnie niepotrzebne.
Nie zostałem zrozumiany chyba. Nie chodzi o to żeby robić Wikipedię stolarską.
Nie mam też nic przeciw pogaduszkom w formie lekkich offtopów. Mi też się zdarzyło.  Nie mniej mogę podzielić się moim spostrzeżeniem.
Jestem bardzo zajetą osobą i nie mam czasu fizycznie zagłębiać się we wszystkie tematy i wątki.
Zgadza się, ze lubię konkretne pytanie i konkretną odpowiedź.  Bez lania wody.
Zauważyłem pewną zbieżność. Od momentu kiedy zaczęły powstawać wątki poswięcone konkretnym warsztatom, przestały praktycznie  pojawiać się nowe wątki stricto poświęcone stolarstwu, a zaczęły królować tematy narzędziowe. Nie jestem im przeciwny, żeby było to jasne.
Koledzy.
Zobaczcie jak forum wygląda dla osób nowych.
Prawie wszystkie nowe wątki zamiast o drewnie są o narzedziach, a trmaty o drewnie są zakopane.
Dlatego pisałem o dbaniu o forum.

Nie kłućmy się.
To prowadzi do niczego.
Pozdrawiam i pokoju życzę

krzysiek

  • Gość
Odp: Apel do kolegów i koleżanek.
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 14, 2018, 23:29:23 pm »
Nie zapominaj ,że są też Koleżanki.