Kwiecień 18, 2024, 08:52:57 am

Autor Wątek: Blat ze sklejki - zabezpieczenie?  (Przeczytany 3494 razy)

Offline arturs

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 714
    • Zobacz profil
Blat ze sklejki - zabezpieczenie?
« dnia: Kwiecień 28, 2019, 09:45:05 am »
Cześć, wziąłem się za zrobienie blatów roboczych do warsztatu - sklejka 18mm brzozowa 2/3 (pod spodem szafki wiec grubość będzie ok, i w zasadzie mam pytanie czy jakoś zabezpieczać taki blacik jakimś olejem (mam do tarasów z Juli), lakierować czy w ogole nic nie robić ? budynek nieogrzewany, na tym będzie stać pewnie jakaś ukośnica, wiertarka stołowa itp. Ale tez możliwe ze na części żona będzie np. kwiatki przesadzać.. co radzicie ?

Maras

  • Gość
Odp: Blat ze sklejki - zabezpieczenie?
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 28, 2019, 10:06:49 am »
Też powoli kończę robić stół do garażu. U mnie na górze jest sklejka 15 a pod nią klejonka sosnowa 2,5 cm co daje nam 4 cm blat. I teraz tak sklejka jest pomalowana lakierobejcą a na to lakier do parkietów. Szuflady i skrzynie na kółkach pod dolną półką stołu są pomalowane olejem do tarasów.

I teraz to o co pytasz lakier+ lakierobejca wygląda pięknie ma delikatny połysk. Szuflady też ładnie wyszły i jestem zadowolony. Z olejem jest o wiele mniej roboty z tym malowaniem .Lakier pewnie się kiedyś porysuje i takiego pięknego blatu już nie będzie a jak bym chciał go po paru latach odnowić to roboty sporo. Olejem zawsze możesz  odświeżyć  w krótkim czasie.  Teraz zostały mi do zrobienia fronty do szuflad i skrzyń .Bedą zrobione z klejonki sosnowej i pomalowane tak jak blat .
Obok do zrobienia będzie regał/szafka z szufladami i półkami i chyba całość pomaluję olejem.