Kwiecień 19, 2024, 07:30:19 am

Autor Wątek: Meble do łazienki - czym zabezpieczyć  (Przeczytany 7734 razy)

Offline misieksb

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 44
    • Zobacz profil
Odp: Meble do łazienki - czym zabezpieczyć
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 15, 2020, 17:01:40 pm »
Dzięki. Miałam pomoc do skręcania tego regału. Bejcowałam ręcznie ręczniczkiem. Na to pędzlem lakier (3 warstwy). W ten weekend udało mi się wyciąć wszystkie części pod szafkę umywalkową i z pomocą zrobić lamele i posklejać. Dzisiaj zaimpregnowałam i do końca tygodnia myślę że uda mi się ją skończyć. Zastanawiam się tylko nad frontem, czy frezarką nie zrobić jakiegoś wzoru, no i czy szufladę nie zamówić z blum-a (tandem box). Trochę kosztuje ale odchodzi trochę czasu na dopasowywanie.

Offline mario78

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1768
    • Zobacz profil
Odp: Meble do łazienki - czym zabezpieczyć
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 15, 2020, 20:12:35 pm »
Szuflada wysoka? Tandem box jest drogi,alternatywą może być comfort box lub slim box Rejsa. Też jest regulacja w dwóch płaszczyznach.Pierwsza opcja wysokiej szuflady w 100 zł się wyrobisz. Jeśli w grę wchodzi szuflada bezuchwytowa to wtedy blum ale jesli są uchwyty to comfort box też działa fajnie.Jest jeszcze Hafele moovit mx i system organizacji Banio.Podobny słupek do łazienki robiłem w kolorze białym ;)[quote
Zastanawiam się tylko nad frontem, czy frezarką nie zrobić jakiegoś wzoru

?
« Ostatnia zmiana: Listopad 15, 2020, 20:27:21 pm wysłana przez mario78 »

Offline misieksb

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 44
    • Zobacz profil
Odp: Meble do łazienki - czym zabezpieczyć
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 15, 2020, 20:53:37 pm »
Szuflada wysoka, ale niestandardowa głębokość (poniżej 30 cm) z uchwytem, ale z cichym domykaniem. Popatrzę jeszcze na Rejsa, z Blum-a wychodzi ok 150 -160 zł. Fajny ten słupek. Teraz jest moda na białe meble, ale ja idę pod prąd  ;) Lubię widzieć strukturę drewna, tym bardziej że 'trochę' więcej kosztuje niż mdf. Z tym frontem to chciałabym wyfrezować fale na całej szerokości. Wymyśliłam, że z hdf albo z cienkiej sklejki zrobię sobie szablon i frezarką pojadę z tym szablonem. Szablon planowałam ustawić między dwoma profilami, tak żeby przesuwać go równo w dół. Coś podobnego jak na tym zdjęciu https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn%3AANd9GcRKvtG7kQcwa63irXrKtVqyGd13a2pD-RFtdQ&usqp=CAU

Offline mario78

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1768
    • Zobacz profil
Odp: Meble do łazienki - czym zabezpieczyć
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 15, 2020, 21:27:39 pm »
Jesli HDF tez cienki (3.5mm) to szkoda pracy na szablon. Przy frezowaniu takich fal szablon tego nie wytrzyma. W ogóle nie bedzie to proste.Fal nie robiłem,zagłębienie tak. Trudno było prowadzić frezarkę bo chciała uciekać na wsztstkie strony. Na pewno trzeba zrobić kilka przejść zagłebiając frez i ostatnim przejsciem tylko liznać. Dobrze ze masz ciemny kolor bo mogą wyjść przypalenia. Ja zrobiłem szablon ze sklejki 8mm.
« Ostatnia zmiana: Listopad 15, 2020, 21:34:38 pm wysłana przez mario78 »

Offline misieksb

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 44
    • Zobacz profil
Odp: Meble do łazienki - czym zabezpieczyć
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 15, 2020, 13:45:52 pm »
Trochę to trwało, ale w końcu udało się poskładać tą szafkę. Posłuchałam Twojej rady odnośnie szablonu i wycięłam go ze sklejki. Front niestety nie przylega idealnie, ale to już wina deski :( Nie mam grubościówki, a szlifierką trochę się obawiałam równać, że jeszcze pogorszę sprawę.

Offline misieksb

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 44
    • Zobacz profil
Odp: Meble do łazienki - czym zabezpieczyć
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 15, 2020, 13:46:28 pm »
Tak prezentował się front

Offline misieksb

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 44
    • Zobacz profil
Odp: Meble do łazienki - czym zabezpieczyć
« Odpowiedź #21 dnia: Grudzień 15, 2020, 13:47:47 pm »
Tutaj widać, że niestety front nie przylega idealnie. Jednak mimo wszystko jestem zadowolona z efektu. mario78 jeszcze raz dzięki za pomoc i dobre rady

Offline mario78

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1768
    • Zobacz profil
Odp: Meble do łazienki - czym zabezpieczyć
« Odpowiedź #22 dnia: Grudzień 19, 2020, 20:59:19 pm »
Własne realizacje w domu bardzo cieszą :) Co do frontu,jeśli bym pokazał moje początki to bym sie przy Tobie zawstydził ;) Więcej własnych prac i zadowolenia z realizacji życzę.