Kwiecień 16, 2024, 20:22:20 pm

Autor Wątek: Szlifierka tarczowa 12"  (Przeczytany 21171 razy)

Offline ozy

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 14
    • Zobacz profil
Odp: Szlifierka tarczowa 12"
« Odpowiedź #90 dnia: Grudzień 08, 2022, 22:20:06 pm »
Witam pięknie. Super, że odszukałem ten wątek. Właśnie jestem na etapie przygotowywania się do popełnienia takiej szlifierki. Jak się okazuje, też mocno się zastanawiałem jak wykonać sprzęgło do tarczy aby uniknąć popularnego "bicia" tarczy. Początkowo myślałem aby dysk przykręcić do koła pasowego o średnicy ok. 130-150 mm (śrubami - po 2 w każdej z osi), ale zacząłem mieć wątpliwości co do możliwości "bicia"całego układu i związanego z tym bezpieczeństwa użytkowania - nie wiem czy moje obawy były uzasadnione czy nie. Moje założenie jest takie: silnik o mocy 0.95 kW i średnicy wałka 24 mm, tarcza/dysk ok. 300 mm. Proszę mnie sprostować jeżeli coś źle zrozumiałem z całego wątku - nawiązując do linka podanego w ostatniej wypowiedzi ,to aby zainstalować dysk np. z laminatu/blachy stalowej na wałku silnika z wykorzystaniem piasty do przykręcania o wymiarze D1 np.180 mm to trzeba dodatkowo zastosować tuleję TL odpowiednią do średnicy wałka w silniku. Czy wskazana powyżej wielkość piasty do dysku o rozmiarze 300 mm będzie odpowiednia? Będę wdzięczny za wszelką pomoc. Pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 08, 2022, 22:31:22 pm wysłana przez ozy »