Wykańczanie powierzchni > Środki sztuczne - impregnaty

POMOCY - impregnat zewnetrzny zastosowany we wnetrzu

(1/2) > >>

magda_woodwork:
Witam Forumowiczow,

Od miesiaca jestem posiadaczem nowego domku letniskowego z drewna.
Zatrudnilam "fachowcow" aby zaimpregnowali domek z zewnatrz i wewnatrz. Prosze wyobrazic sobie moje zdziwienie gdy przyjechalam sprawdzic postep prac i okazalo sie ze panowie pomalowali mi wnetrze domu impregnatem Drewnochron Grunt R Impregnat Bezbarwny   (http://drewnochron.pl/Produkty/Impregnaty/Impregnat-Grunt-R)
Preparat ten moze byc stosowany tylko na zewnatrz i nie jest przeznaczony do pomieszczen gdzie przybywaja ludzie. Jestem zalamana. Nie wiem co robic. Czy w gre wchodzi tylko wymiana calej boazerii? Czy moze jest jakis inny sposob zeby pozbyc sie tego impregnatu? Moze istnieje mozliwosc pokrycia go czyms co zminimalizuje jego negatywny wplyw w pomieszczeniach?

Bardzo prosze o rady co moge zrobic w tej sytuacji.
Jestem zalamana. Wymiana calej boazerii to koszt ponad 10000 zl.

Z gory dziekuje za wszelkie sugestie.

amigorg:
Sugeruję zwrócenie się do producenta impregnatu o poradę. Powinni pomóc przy podjęciu decyzji. W końcu to oni zdobywają atesty na swoje produkty.

Jackovsky:
Fachowców za wykonanie takiej roboty powinnaś pociągnąć do odpowiedzialności. Skontaktuj się z rzecznikiem praw konsumenta i wyjaśnij sprawę. Należy Ci się odszkodowanie, jeżeli w środku pomieszczenia użyli do impregnatu do zastosowań na zewnątrz. Przecież jakbyś się nie zorientowała, to mogło by dojść do jakiegoś zatrucia kogoś...

tomekz:
Tak -pierwsze to pytanie do producenta ,tak jak sugerował Amigorg .  Myślę ,że można szlifować ,czy cyklinować powierzchnię , ale dobre wietrzenie i czas  zrobi dobrą robotę .Następnie pokryć powierzchnię lakierobejcą  ,czy lakierem . Chyba ,że producent preparatu ma inne  zdanie co do oddziaływania chemii  na   ludzi  przez długi   czas.

Napisz , bom ciekaw jaką uzyskasz odpowiedź .

magda_woodwork:
Rozmawialiśmy z Panią na infolinii producenta DREWNOCHRON. Niestety nie była w stanie udzielić nam konkretnej informacji. Powiedziała ze potwierdzi z technologami w firmie. Niestety do tej pory bez odpowiedzi  :( w karcie charakterystyki znalazłam numer alarmowy producenta, niestety tez nie odpowiada. Pozostaje nam od poniedziałku wrócić do bombardowania telefonami infolinii DREWNOCHRONU.

Jeśli chodzi o dalsze kroki prawne to będziemy je podejmować, ale sprawa będzie się ciągnęła miesiącami. My jednak chcielibyśmy cieszyć się domkiem w nadchodzącym sezonie. 

Będę oczywiście informowała o postępach w sprawie.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej