Kwiecień 12, 2021, 06:04:09 am

Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
Przedstaw się na Domidrewno / Witam serdecznie
« Ostatnia wiadomość wysłana przez wioskomaniak dnia Kwiecień 11, 2021, 23:37:55 pm »
Witam serdecznie wszystkich pasjonatów drewna.
Mój login „wioskomaniak” nie jest przypadkowym wyborem. Kilkanaście lat temu kupiliśmy z żoną nieruchomość na wsi, którą obecnie staramy się zagospodarować, tworząc miejsce własnej spokojnej starości. Posiadam trak, dzięki któremu zdobywam na własne potrzeby surowiec niezbędny do budowy, a także do realizacji pomysłów żony. Wierzę, że dzięki wiedzy i wskazówkom innych forumowiczów będę mógł uniknąć błędów, jednocześnie jednak mam  nadzieję, że moje dotychczasowe doświadczenia mogą przydać się innym.
Stolarstwem zajmuję się amatorsko.
2
Wyrzynarki / Odp: Jakie brzeszczoty
« Ostatnia wiadomość wysłana przez mario78 dnia Kwiecień 11, 2021, 22:16:53 pm »
Podczas cięcia w dół wychodzi tak samo dobrze i równo jak przy brzeszczotach normalnych z ostrzem do góry?
3
Hyde Park Domidrewno / Odp: Frezowanie pod blat podwieszany
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Azorm dnia Kwiecień 11, 2021, 22:05:53 pm »
Właśnie myślałem szablon zrobić, wyciąć narożniki puszkowym fi40, potem dopiero frezować.
4
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Lirorobert dnia Kwiecień 11, 2021, 21:52:52 pm »
Słusznie.
Moje niedopatrzenie.
Zrób więc szablon o określonym kształcie i dalej jak opisałem wcześniej.
5
« Ostatnia wiadomość wysłana przez unimebel dnia Kwiecień 11, 2021, 21:09:07 pm »
jak wytnie frezem fi 20 to promień czyli r będzie 10
6
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Lirorobert dnia Kwiecień 11, 2021, 20:26:53 pm »
Ja używam festool oraz reisser. Reisser robi brzeszczoty z negatywnym zębem. To znaczy cięcie odbywa się  podczas ruchu w dół. Fajne  do laminatu.
7
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Lirorobert dnia Kwiecień 11, 2021, 20:20:59 pm »
Zastosuj frez fi20 z łożyskiem prowadzącym u nasady freza. Wyżynarką wytnij wstępnie otwórz 5 milimetrowym naddatkiem.
Potem ustawiasz listwy prowadzące na linii cięcia i frezujesz usuwając naddatek.
Gotowe.
8
Hyde Park Domidrewno / Frezowanie pod blat podwieszany
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Azorm dnia Kwiecień 11, 2021, 18:16:23 pm »
Witajcie. Do wyfrezowania blat pod zlewozmywak podwieszany, jak na foto. Blat slim line z Kronospana, czyli twardy. Jak uzyskać ten promień r20? Zrobię to np. puszkowym fi40, czy może jakimś innym frezem do frezarki górnowrzecionowej?
9
« Ostatnia wiadomość wysłana przez mario78 dnia Kwiecień 11, 2021, 17:08:35 pm »
I jesteś zadowolony?  Do drewna i laminatu znalazłem HELLER  T 101 BF,długość calkowita 100mm wiec trochę krotkie do mojej wyrzynarki.Znalazłem BOSCH T 308 BOF, jest dłuższy i w opisie do blatów i drewna.
10
Wyrzynarki / Odp: Jaka piła włosowa
« Ostatnia wiadomość wysłana przez mario78 dnia Kwiecień 11, 2021, 17:00:02 pm »
Probowałem brzeszczotow Taifun 55 #7 . Fajnie sie nimi wycina jak jest sporo ciasnych krzywizn. Brzeszczot wolniej idzie w porownaniu do Pebeco.Teoretycznie jest łatwiej kontrolować ,jednak JH nie sa tak przewidywalne albo potrzebuję więcej wprawy bo potrafią mi czasem uciec z linii ciecia. Krawędź ladna po Taifun 55.
Strony: [1] 2 3 ... 10