Maj 13, 2024, 13:22:01 pm

Autor Wątek: Drewniany Pantorouter  (Przeczytany 17046 razy)

Offline Przemcio

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 674
    • Zobacz profil
Odp: Drewniany Pantorouter
« Odpowiedź #30 dnia: Luty 23, 2016, 17:55:33 pm »
A ile te tantiemy kosztują?? Bo może tez bym się szarpnął :)

Mimo ze CNC właśnie powstaje jak feniks z popiołów to taki pantorouter może tez by mi się przydał :)  od przybytku ......

Offline Robsonik

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 345
    • Zobacz profil
Odp: Drewniany Pantorouter
« Odpowiedź #31 dnia: Luty 23, 2016, 18:33:49 pm »
Ja jak kupowałem to była promocja i za pierwszy zapłaciłem 18$ a za XL dałem 3$. Razem zakup wyniósł 21$  :D

Offline Przemcio

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 674
    • Zobacz profil
Odp: Drewniany Pantorouter
« Odpowiedź #32 dnia: Luty 23, 2016, 18:40:23 pm »
Nie drogo :) myśle ze byłbym chętny.
Teraz by było fajnie jakby ktoś wycenił wycięcie tego na CNC z jakiejś porządnej sklejki :)

Wtedy można by to zsumować i zrobić zestawy do samodzielnego montażu. Jakby od każdej sztuki tantiemy poszły do M.W. Myśle ze nie miał  by nic przeciwko temu :)

Offline cocacol

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 6
    • Zobacz profil
Odp: Drewniany Pantorouter
« Odpowiedź #33 dnia: Luty 23, 2016, 19:10:22 pm »
Koledzy.
Niechcący rozpętałem małe zamieszanie swoją propozycją wycięcia tych szablonów dla Kolegi Damiana.
Czym innym jest pofrezować kilka odpadów sklejki znalezionych przy pile, czym innym cięcie części urządzenia.
Nie chcę być jednak zamieszany w wyceny, sprawdzanie kto kupił plany itp. Nie widziałem ich i nie wiem co się tam czai.
Dla dobra nauki mogę dać 20% upustu na robociznę, od ceny którą gdzieś znajdziecie.
Miłego wieczoru.
C.

Offline Przemcio

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 674
    • Zobacz profil
Drewniany Pantorouter
« Odpowiedź #34 dnia: Luty 23, 2016, 20:24:58 pm »
Nikt nie powiedział ze miałbyś to za darmo zrobić :)

Offline velsyster

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 474
    • Zobacz profil
Odp: Drewniany Pantorouter
« Odpowiedź #35 dnia: Luty 23, 2016, 22:20:26 pm »
Nikt tez nie powiedział ze konkretnie Ciebie obarczy tym problemem ;)
Inna sprawa jest taka ze moze sie okazać ze tam nie ma za bardzo miejsca do popisu dla maszyny CNC. Nie pod to projekt był robiony wiec roboty z dostosowaniem moze byc dużo.
I tym akcentem proponuje zakończyć offtop założycielowi wątku. Jak ktoś juz oceni możliwość opedzenia > 30% części pantoroutera na CNC niech założy osobny wątek.

Offline amigorg

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 7495
  • Nie kupuj tego, co możesz zrobić sam.
    • Zobacz profil
    • Maszyny i projekty
Odp: Drewniany Pantorouter
« Odpowiedź #36 dnia: Luty 23, 2016, 22:23:40 pm »
Myślę, że użycie CNC, to przesada. Dokumentację można wydrukować w skali 1:1, rysunki nakleić na sklejkę  i wyciąć, oszlifować po liniach i wszystko pasuje.

Offline Roobertt

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 191
    • Zobacz profil
Odp: Drewniany Pantorouter
« Odpowiedź #37 dnia: Luty 24, 2016, 11:51:35 am »
To może jakaś skala trudności wykonania tego projektu samemu i jaką frezarkę tam dać ?

Offline amigorg

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 7495
  • Nie kupuj tego, co możesz zrobić sam.
    • Zobacz profil
    • Maszyny i projekty
Odp: Drewniany Pantorouter
« Odpowiedź #38 dnia: Luty 24, 2016, 12:22:16 pm »
Do większości zastosowań wystarczy Bosch GFK 600 lub Makita RTo700C.
Z uwagi na bardzo dobre filmy instruktażowe, zdjęcia  i dokumentację na stronach Matthiasa Wandela, stopień trudności oceniam na 5 w skali 1 do 10.

Offline velsyster

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 474
    • Zobacz profil
Odp: Drewniany Pantorouter
« Odpowiedź #39 dnia: Luty 24, 2016, 12:33:27 pm »
Pokrzepiające info amigorg. A mógłbyś odnieść skale trudności pantoroutera Mathiasa względem którejś z jego taśmowek?

Offline Yar0

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 253
    • Zobacz profil
Odp: Drewniany Pantorouter
« Odpowiedź #40 dnia: Luty 24, 2016, 13:00:26 pm »
Nie wyobrazam sobie wycinania tylu i takich elementow bez tasmowki a nie wielu forumowiczow takowa posiada. Wyrzynarka to mordeka. Przy grupowym mysle, ze wiecej osob by sie przelamalo do budowy. Ja pile tasmowa mam i za budowe Pantoroutera sie zabiore w tym roku ale jakby przy duzym zamowieniu koszta wyciecia na cnc bylyby atrakcyjne to z pewnoscia skorzystalbym z takiej oferty:-) Sorry Ami za zasmiecanie watku.
« Ostatnia zmiana: Luty 24, 2016, 13:01:58 pm wysłana przez Yar0 »

Offline amigorg

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 7495
  • Nie kupuj tego, co możesz zrobić sam.
    • Zobacz profil
    • Maszyny i projekty
Odp: Drewniany Pantorouter
« Odpowiedź #41 dnia: Luty 24, 2016, 14:32:04 pm »
A mógłbyś odnieść skale trudności pantoroutera Mathiasa względem którejś z jego taśmowek?
Zrobienie taśmówki jest trudniejsze - 8-10 w zależności od wyposażenia warsztatu. Precyzji wymaga sklejenie ramy i wykonanie kół pędnych. Równie trudne jest wykonanie wyrówniarki, głównie mechanizmu równoległobokowego ( 6 osi w przestrzeni).
Filmy instruktażowe, zdjęcia i dokumentacja na stronach M.W są bardzo pomocne.
Oczywiście to są moje subiektywne opinie.

Offline velsyster

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 474
    • Zobacz profil
Odp: Drewniany Pantorouter
« Odpowiedź #42 dnia: Luty 24, 2016, 17:37:55 pm »
Super dzięki.

Offline macias

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 25
    • Zobacz profil
Odp: Drewniany Pantorouter
« Odpowiedź #43 dnia: Luty 25, 2016, 09:18:46 am »
Jak ktos potrzebuje to mam rozrysowane wszystkie elementy Pantroutera w dwg albo cdr. Jest to wersja XL czyli na frezarke z uchwytami.

Offline DamianWit

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 6
    • Zobacz profil
Odp: Drewniany Pantorouter
« Odpowiedź #44 dnia: Marzec 08, 2016, 13:33:51 pm »
Jak ktos potrzebuje to mam rozrysowane wszystkie elementy Pantroutera w dwg albo cdr. Jest to wersja XL czyli na frezarke z uchwytami.

Moim zdaniem wersja Matthiasa XL jest zbyt delikatna. U siebie mechanizm pantografu robilem dwa razy. Drugi raz z grubszych listewek. Takoż mocowanie followera (odwzornika?) zmieniłem podobnie jak Matthias na stronę od szablonów. Sklejki wycięte do form prostokątnych zamwialem w meble.pl resztę docinalem na taśmówce. Rzezywiście bez taśmówki nie ma co się zabierać do pracy.

Koledzy.
Niechcący rozpętałem małe zamieszanie swoją propozycją wycięcia tych szablonów dla Kolegi Damiana.
Czym innym jest pofrezować kilka odpadów sklejki znalezionych przy pile, czym innym cięcie części urządzenia.
Nie chcę być jednak zamieszany w wyceny, sprawdzanie kto kupił plany itp. Nie widziałem ich i nie wiem co się tam czai.
Dla dobra nauki mogę dać 20% upustu na robociznę, od ceny którą gdzieś znajdziecie.
Miłego wieczoru.
C.

- Wielkie dzięki za chęci. Do tematu wrócę jak skończę ule - czyli pewnie za miesiąc. Idealnie by było zaimplementować rozwiązanie mocowania wzorów z metalowego pantoroutera (Kuldeepa) i ujednoliconym systemem mocowania. Wówczas byłby sens zaprojektowania i dania na CNC szablonów.

Pozdrowienia!