Kwiecień 18, 2024, 07:32:02 am

Autor Wątek: barek z szybą , jakie siłowniki??  (Przeczytany 4285 razy)

Offline suchy_5

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 204
    • Zobacz profil
barek z szybą , jakie siłowniki??
« dnia: Maj 27, 2019, 12:44:46 pm »
Witam panowie, potrzebuję fachowej porady jak zwykle :), chciałbym zbudować wewnętrzny barek na alkohol . Do korpusu myślałem o użyciu podnośników BLUM hk-s tylko nie mam pojęcia czy do tych siłowników można zamontować samą szybę która będzie miała wymiar 650mm to wysokość a szerokość to 950mm i grubość 5mm.  Proszę o porady chyba że macie inne pomysły pozdrawiam.

Offline suchy_5

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 204
    • Zobacz profil
Odp: barek z szybą , jakie siłowniki??
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 02, 2019, 15:22:22 pm »
Witam, chciałbym prosić jeszcze raz o pomoc ponieważ nie mogę ruszyć w mieszkaniu z remontem a barek to wszystko blokuje. Co chcę dodać jeszcze ze siłowniki nie muszą być Blum .   

Offline amigorg

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 7495
  • Nie kupuj tego, co możesz zrobić sam.
    • Zobacz profil
    • Maszyny i projekty
Odp: barek z szybą , jakie siłowniki??
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 03, 2019, 06:21:50 am »
Najlepiej będzie jak zapytasz bezpośrednio u źródła - na naszym forum zarejestrowany jest użytkownik 
Blum Polska: https://forum.domidrewno.pl/profile/?u=3993 , wyślij do niego zapytanie lub znajdź informacje u przedstawicieli Blum na stronie firmowej: https://www.blum.com/pl/pl/products/liftsystems/aventos-hk-s/programme/
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 03, 2019, 06:24:11 am wysłana przez amigorg »

Offline Jackovsky

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 110
  • Hobbysta z zapałem!
    • Zobacz profil
    • Maszyny do drewna - sklep JP Tech
Odp: barek z szybą , jakie siłowniki??
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 03, 2019, 11:15:18 am »
Ostatnio aktywny 13 maja - może być problem  ::)
Rękami do gwiazd

Offline Blum Polska

  • Ekspert
  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 34
    • Zobacz profil
    • Strona Blum
Odp: barek z szybą , jakie siłowniki??
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 05, 2019, 09:36:54 am »
Czuję się wywołany do odpowiedzi:) A więc w przypadku rozwiązań klapowych (AVENTOS HK, HK-S, HK-XS) nie powinniśmy przekraczać 600 wysokości.
Mamy wprawdzie prowadniki klejone do drzwi szklanych, ale nie zalecamy ich do podnośników....

Dobrym rozwiązaniem barkowym byłby AVENTOS HL, ale do ramki aluminiowej (wąskiej lub szerokiej) i o wysokości nieprzekraczającej 580 mm.  Wszystko powyżej będzie od góry zasłaniać światło szafki.

https://www.blum.com/pl/pl/products/liftsystems/aventos-hl/programme/
Blum jest producentem zawiasów, szuflad i podnośników do frontów górnych. Nasze produkty funkcjonują komfortowo i niezawodnie. Jednak, by to osiągnąć ważny jest ich montaż i regulacja. Jak to zrobić? Czekamy na Wasze pytania dot. montażu i regulacji od pon.-czw. od 8:00–16:00 i w pt. od 8:00-13:00

Offline suchy_5

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 204
    • Zobacz profil
Odp: barek z szybą , jakie siłowniki??
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 11, 2019, 12:08:18 pm »
jednak zdecydowałem się na szybę w ramce aluminiowej i wymiar ramki 900x500 podnoszenie HL  . Dodatkowo chciałbym się dopytać czy uchwyty do tych ramek są klejone czy przykręcane , przepraszam może pytanie banalne ale polegam na fachowej odpowiedzi :)

Offline Blum Polska

  • Ekspert
  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 34
    • Zobacz profil
    • Strona Blum
Odp: barek z szybą , jakie siłowniki??
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 09, 2019, 08:31:59 am »
uchwyty do tych ramek są przykręcane, w samych ramkach muszą muszą być wyfrezowane gniazda pod te mocowania...
Blum jest producentem zawiasów, szuflad i podnośników do frontów górnych. Nasze produkty funkcjonują komfortowo i niezawodnie. Jednak, by to osiągnąć ważny jest ich montaż i regulacja. Jak to zrobić? Czekamy na Wasze pytania dot. montażu i regulacji od pon.-czw. od 8:00–16:00 i w pt. od 8:00-13:00