Marzec 29, 2024, 06:36:05 am

Autor Wątek: Pilarka stołowa RYOBI RTS1800  (Przeczytany 31659 razy)

Offline Backslash

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
Odp: Pilarka stołowa RYOBI RTS1800
« Odpowiedź #75 dnia: Maj 18, 2020, 22:16:02 pm »
Witam

Soft Start założony, korków już nie wyrzuca przy starcie ;)
Jakby ktoś miał problem z upchnięciem całości za przyciskiem to polecam okręcić tylną część puszki z kablami. Dużo łatwiej upchnąć tamtędy wszystkie przewody.
Mam natomiast problem przy cięciu poprzecznym materiału.
Cięcie wychodzi mi delikatnie w kształt litery U. Środek cięcia jest minimalnie poniżej krawędzi. Widać prześwit po przyłożeniu kątownika.
Jakieś sugestie jak to wyeliminować ?


Offline Backslash

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
Odp: Pilarka stołowa RYOBI RTS1800
« Odpowiedź #76 dnia: Maj 25, 2020, 20:49:40 pm »
Znalazłem usterkę. Przystawka do cięć poprzecznych ma takie luzy na prowadnicach że powstaje właśnie takcie cięcie w kształcie litery U. Wywaliłem dziadostwo.

Pytanie do użytkowników.
Czy wy też musicie mierzyć odległość przykładnicy od tarczy na jej początku i końcu? Da się ją w ogóle tak ustawić aby przesuwając ją z przodu w lewo lub prawo z tyłu się o taką samą odległość przesuwała ?

Offline alehar

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 296
    • Zobacz profil
Odp: Pilarka stołowa RYOBI RTS1800
« Odpowiedź #77 dnia: Wrzesień 05, 2020, 09:04:03 am »
Mam to samo. Są dwie śruby  na przykladnicy i nie rozumiem tej regulacji równoległości.  Ma ktoś  wiedzę  jak to należy zrobić  ? W instrukcji nic nt. nie ma. Napisałem do serwisu ( gwarancja) czekam na odzew.
Pozdrawiam Alehar

Offline idealistastudio

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
Odp: Pilarka stołowa RYOBI RTS1800
« Odpowiedź #78 dnia: Maj 31, 2021, 08:00:40 am »
Cześć,
mam tę piłę i walczyłem z tym samym co wszyscy - luz na tarczy.
Sprawa była b. prosta i kosztowała 15 zł - trzeba wymienić łożysko 6003 2rs c3 na którym opiera się wrzeciono tarczy,

przed wymianą tarcza miała 1mm luzu - jak się mozna domyślić cięcie było b. niebezpieczne a blacha za tarczą nawet się wygięła. Po wymianie łożyska rzez tarczy to 2,90-2,95 mm, minimalny luz pozostaje (gdzieś widziałem że to jest konieczne w związku z konstrukcją na przekładni a nie pasku).

Wymiana jest bardzo prosta - odwracamy piłę, odkręcamy dwie śrubki trzymające osłonę piły dolną, potem 3 imbusy trzymające osłonę przekładni. Młotkiem gumowym wybijamy wrzeciono. Ściągamy pierścien segera, opalarką podgrzewamy chwilę aluminiową obudowę- łożysko samo wypada. Nowe łożysko wciskamy palcem w ciepłą obudowę (dla pewności można je włożyć wcześniej do zamrażarki). Zakładamy pierścien, wbijamy wrzeciono i gotowe.

Po wymianie piła jak nowa, a nawet lepsza niż nowa  :)

Odnośnie regulacji przykładnicy to również prosta sprawa - należy przyłożyć ją na równo do krawędzi rowka blatu, odkręcić obie śrubki, docisnąć do czoła i ustawić idealnie równo z rowkiem, przykręcić śrubki. Potem napięciem zacisku wyregulować tak, żeby podczas zaciskania nie miała luzu. No i dociskać do czoła piły podczas zaciskania.

Offline wilk325

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 7
    • Zobacz profil
Odp: Pilarka stołowa RYOBI RTS1800
« Odpowiedź #79 dnia: Czerwiec 01, 2021, 09:18:32 am »
Odnośnie regulacji przykładnicy to również prosta sprawa - należy przyłożyć ją na równo do krawędzi rowka blatu, odkręcić obie śrubki, docisnąć do czoła i ustawić idealnie równo z rowkiem, przykręcić śrubki. Potem napięciem zacisku wyregulować tak, żeby podczas zaciskania nie miała luzu. No i dociskać do czoła piły podczas zaciskania.

Jesteś pewien, że rowek jest idealnie równoległy z tarczą? - ja ustawiam przykładnicę do tarczy a nie rowka.

Offline idealistastudio

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
Odp: Pilarka stołowa RYOBI RTS1800
« Odpowiedź #80 dnia: Czerwiec 07, 2021, 13:15:03 pm »
Odnośnie regulacji przykładnicy to również prosta sprawa - należy przyłożyć ją na równo do krawędzi rowka blatu, odkręcić obie śrubki, docisnąć do czoła i ustawić idealnie równo z rowkiem, przykręcić śrubki. Potem napięciem zacisku wyregulować tak, żeby podczas zaciskania nie miała luzu. No i dociskać do czoła piły podczas zaciskania.

Jesteś pewien, że rowek jest idealnie równoległy z tarczą? - ja ustawiam przykładnicę do tarczy a nie rowka.


Najpierw oczywiście należy wyregulować tarczę do rowka i wtedy jesteś pewien że jest równoległy :-)